Вікна параметри. Критерії вибору пластикового профілю

79

Зміст

Вікна параметри. Критерії вибору пластикового профілю

металопластиковий профіль для вікон, дверей і балконних блоків буває: одно -. Два-. Три-. Чотирьох -, п’ятикамерний і навіть більш складної конструкції. Від кількості камер залежить теплозберігаючий ефект. Тому, чим менше камер в профілі, тим прохолодніше буде в приміщенні взимку.

Однокамерні рами і стулки більше підійдуть для складських і службових приміщень. Для житлових будинків оптимальний варіант-трикамерні і чотирикамерні. Вони забезпечують нормальний рівень температури в приміщенні і коштують відносно недорого.

Вікна з великою кількістю камер використовуються вкрай рідко, в основному в регіонах з суворим жорстким кліматом, наприклад, на крайній півночі. Кожна порожнина камери має своє призначення: для забезпечення міцності, для відтоку конденсату, для кріплення фурнітури.

Для великогабаритних віконних блоків використовується надміцний армований профіль.

Його центральна камера укріплена зсередини п-подібною або замкнутою вставкою з оцинкованої сталі.

Наявність цього елемента також впливає на вартість виробу.

Ми вже обговорили якісні характеристики пластикових вікон, залишився ще один важливий нюанс-сертифікат якості. Припустимо, вирішили ви поставити пластикові вікна в квартиру, які краще вибрати: недорогі і сумнівної якості або віддати «кругленьку» суму і встановити якісну конструкцію на кілька десятиліть? звичайно, вікна повинні мати певні параметри, відповідні декларації якості, підтверджені документацією. У паспорті на виріб обов’язково вказується клас, що визначає цінову категорію: економ, класик, преміум. Вікна економ класу самі бюджетні, тому їх рекомендується встановлювати в міжкімнатних перегородках та інших будівлях, де вплив зовнішніх факторів мінімально.

Типи вікон. Критерії вибору пластикових вікон

Сьогодні нікого не здивувати наявністю пластикових вікон в будинку, але ще якихось 20 років тому їх могли встановити тільки забезпечені люди. Зараз їх може дозволити собі кожен бажаючий. Але з’явилася інша проблема-серед великої різноманітності моделей не так-то просто вибрати якісний продукт, ціна якого дійсно відповідає якості.

Особливості

Спочатку необхідно зрозуміти, що це таке – пластикові вікна, і чим же вони відрізняються від звичайних дерев’яних моделей. Найперша і очевидна відмінність-рама. Як правило, вона виготовляється з високоміцного пластику, до якого кріпляться всі внутрішні компоненти.

Друге-наявність декількох стекол, а не одного. Раніше скляний лист просто вставлявся в дерев’яну раму і фіксувався цвяхами. Потім таке вікно встановлювалося в підготовлений отвір без застосування утеплювачів і додаткової ізоляції.

Зараз це багатоскладова єдина конструкція. Вона містить в собі кілька закріплених стекол з герметичними повітряними камерами між ними, а також металопластиковий корпус і ізолюючу систему у вигляді ущільнювачів, дренажів і гумових прокладок.

Варто відзначити, що такі вікна мають велику кількість додаткових функцій. Однією з них є можливість по-різному відкриватися. Старі моделі так робити не могли.

Також великим плюсом є наявність аксесуарів. До них можна віднести москітні сітки, ручки з замком (для захисту дітей), фіксатор кута відкриття вікна, вбудоване жалюзі і т. Д.

Завдяки своїй цілісній системі склопакет має низку переваг:

  • естетичність і краса . Сучасні пвх-вікна надають будинку елегантність, сучасний і доглянутий вигляд. Вони можуть стати повноцінною прикрасою інтер’єру, так як різноманітність кольорової палітри і фактур допомагає втілити в життя найсміливіші дизайнерські рішення.
  • міцність і довговічність . Якщо всі умови правильного (по госту) монтажу були виконані, то пластикові вікна приємно порадують своїм довгим експлуатаційним терміном. Вони повинні прослужити як мінімум 20-30 років. Більш того, вони не піддаються впливу погодних умов. Рами з якісного пластику не розсихаються від перегрівання на сонці, не вбирають вологу, а сама конструкція склопакета здатна витримати перепади температур від-50о до + 70о.
  • тепло — і звукоізоляція . Металопластикові вікна забезпечують високий рівень теплоізоляції. Після їх установки в будинку зникнуть протяги, а також зменшаться витрати на опалення (якщо є приватне опалення). У зимовий період не потрібно буде їх утеплювати за допомогою вати і паперового скотча, як це робили раніше зі звичайними дерев’яними вікнами. Також склопакет захищає від шуму з вулиці, а це особливо важливо в умовах мегаполісу.
  • доступність . Даний вид віконної конструкції сьогодні має великий попит. Тому в xxi столітті можна підібрати оптимальний варіант за доступною ціною. Якісні пластикові вікна необов’язково повинні мати високу вартість. У зв’язку з цим кожен бажаючий зможе дозволити собі встановити вподобану модель.
  • простота монтажу. Швидкість і легкість установки дозволяє монтувати вікна в будь-який час року. Як правило, вся робота займає максимум 3-4 години. Більше часу йде на завмер і виготовлення.
  • простота в експлуатації . Пвх-вікна не вимагають особливого догляду, а з’явилися забруднення можна прибирати за допомогою звичайних миючих засобів. Їх не треба періодично підфарбовувати або покривати захисними розчинами.
  • екологічність. Дана конструкція виготовляється з певного пластику, який абсолютно безпечний для людини і навколишнього середовища.
  • пожежостійкість. Полівінілхлорид-це особливий матеріал, який важко піддається гор gorenje. Він не сприяє поширенню вогню по дому.

Пвх вікно. Види пластикових вікон

Пластикові вікна – це конструкції, що відрізняються великою видовою різноманітністю. Вони можуть відрізнятися за характеристиками форми, кількості стулок, розмірами, способам відкривання і закривання, різновидами склопакетів і іншим параметрам.

Правильна назва сучасних пластикових вікон

Види вікон відрізняються великою різноманітністю, це пов’язано з все зростаючим інтересом до конструкцій пвх з боку населення. На сьогоднішній день дуже часто дерев’яні конструкції, замінюють на пластикові, підвищуючи рівень герметичності, тепло — і звукоізоляції квартири.

Багато хто плутається в поняттях, не розуміючи, які системи слід віднести до пвх, які до пластикових або металопластикових. Різниця між поняттями існує, тому що ті конструкції, що зараз повсюдно поширюються, слід іменувати металопластиковими .

Це пов’язано з тим, що для створення таких систем застосовують:

  • полівінілхлорид;
  • метал для каркаса;
  • скло.

Використання металевого профілю стало необхідністю, тому що перші пвх системи не відрізнялися високою міцністю і надійністю. Сучасні ж моделі можна використовувати навіть на великій висоті, вони відмінно витримують вітрове навантаження, а також спеку і мороз.

Основні види пвх виробів

Різні види віконних рам відрізняються матеріалом, з яких вони виготовлені, формою, кольором. Для рами найчастіше використовують дерево, або алюміній.

За конструктивними особливостями, віконні групи ділять за способом відкривання:

  • розпашні;
  • відкидні;
  • зсувні;
  • глухі.

За кількістю стулок, можуть бути 1,2,3-стулчасті. Склопакети бувають з однією або декількома камерами, що наповнюються повітрям, або аргоном.

Уточнивши, які бувають види таких конструкцій, слід розглянути основні їх елементи:

  • рама, стулка: складаються з полівінілхлориду. Перша виступає основою, друга-частиною, що відкривається;
  • склопакет: елемент, що представляє собою кілька стекол, скріплених один з одним. Ця конструкція відрізняється герметичністю, всередині має роздільники;
  • фурнітура: механізми, що працюють для відкриття, закриття стулок, фіксації певного положення всієї системи.

Пвх конструкції мають ряд незаперечних переваг:

  • герметичність;
  • шумоізоляція;
  • теплоізоляція;
  • доступна вартість;
  • довговічність;
  • різноманіття видів, розмірів, конструкцій.

Основна різниця між матеріалами

Збираючись замовляти віконний блок, дуже важливо попередньо вибрати матеріал, з якого буде виготовлена рама. Кожен матеріал відрізняється своїми достоїнствами і недоліками.

Дерево має такі переваги:

  • можливість багаторазового фарбування;
  • високаЕкологічність;
  • якісне утримання тепла.

Недоліки деревини:

  • дорожнеча (конструкція, що буде на високому рівні ізолювати тепло і шум, готується з цільного масиву, вимагає наявності подвійного склопакета);
  • чутливість до вогню;
  • ймовірність розсихання або псування вологою, виникнення цвілі;
  • вимога постійного догляду.

Алюміній володіє такими перевагами:

  • невисока ціна;
  • невелика вага;
  • можливість фарбування.

При цьому, металеві рами відрізняються низьким рівнем збереження тепла, вони швидко пропускають холод всередину приміщення.

Що стосується склопакетів, то для житлового приміщення, оптимальним є подвійне або потрійне скління. Так легко досягти потрібного рівня звуко — і теплоізоляції.

Класифікація та різновиди

Які бувають вікна в будинках? всі системи відрізняються одна від одної. Для високого рівня комфорту, потрібно враховувати такі фактори:

  • розмір;
  • товщина пакета;
  • форма;
  • зовнішній вигляд;
  • розташування.

Коли в приміщенні монтують вікна невеликого розміру, всередині буде дуже мало світла, що знизить комфорт перебування. Великі склопакети, навпаки, розширять простір, стануть відмінним декором. З іншого боку, вони будуть призводити до істотних тепловтрат, до того ж, знизять приватність приміщення. Це зажадає додаткового придбання щільних штор.

Важливо! нормою вважається пропускна здатність сонячних променів на 13%, оптимальною ж величиною вважається 50%.

Кількість стулок біля вікна

Які вікна бувають за кількістю стулок? сучасні віконні блоки можуть мати від однієї до трьох стулок. Окремо виділяють балконні системи, де стулки з’єднуються з дверцятами.

Одностулкові пластикові вікна

Цей варіант відносять до найбільш економічним, як правило, стулка відкривається. Рідше, вона залишається повністю глухий. У радянські роки, практично всі будинки оснащувалися саме такими конструкціями.

Сьогодні подібних систем менше, частіше їх використовують в кімнатах невеликої площі, садових будиночках. Це пов’язано з тим, що забезпечити комфортні умови проживання, таким чином, навряд чи вийде.

Двостулкові пластикові вікна

Ці вироби оснащуються двома стулками, вони універсальні, мають масу позитивних властивостей, серед яких доступна цінова політика.

Іноді, перша стулка залишається глухою, друга оснащується фурнітурою для відкривання. Іноді відкриваються обидві половинки. Ці конструкції використовуються практично скрізь, в житлових будинках, приватних заміських будівлях, висотках і низькоповерхових приміщеннях.

Що таке пластикові вікна. Види склопакетів

Склопакети розрізняються за способом виготовлення:

    сучасний склопакет на храмі василя блаженного

    енергозберігаючий склопакет

    Згідно гост 24866 склопакети можна класифікувати:

        Маркування склопакета-скло / марка-дистанція/наповнення — скло / марка. Маркування завжди починається з зовнішнього скла, зверненого на вулицю.

        Приклад: 8m1-16-4m1-12ar-4k-8 мм скло марки м1, 16 мм пов. Дистанція, 4 мм скло м1, 12 мм дистанція, заповнення аргон, 4 мм к-скло.

        З ростом межстекольного простору від ~10 мм до ~16 мм (в кожній камері) теплоізоляційні характеристики склопакета ростуть, але понад 24 мм починають погіршуватися в силу ростатеплопередачі в межстекольном просторі. Оптимальна ширина дистанційної рамки для двокамерного енергозберігаючого склопакета, заповненого аргоном (ar) становить 14 мм.

Двошарові вікна. Подвійний і потрійний склопакет — що вибрати?

Склопакет являє собою систему з’єднаних між собою стекол, простір між якими заповнено повітрям або інертним газом. Простір це називається камерою. Таких камер в склопакеті може бути одна або дві, а стекол два або три, і відповідно до кількості останніх склопакет може бути подвійним або потрійним. Втраті тепла перешкоджає виступаючий в якості утеплювача нерухоме повітря або газ, герметично «запаяний» між стеклами такої камери, і дистанційна рамка. Відповідно, система з двох камер з трьома стеклами зберігає тепло ефективніше, ніж одинарна, надійніше захищає від тепловтрат і підтримує сприятливий мікроклімат в приміщенні круглий рік.

З цієї причини віконні конструкції з однієї камери доцільніше використовувати, як бюджетний варіант для скління нежитлових або неопалюваних приміщень, де питання комфорту поступається завданню заощадити. Вони підходять і для приміщень в регіонах, де кліматичні умови не викликають потреби в додатковому утепленні будівель і споруд.

Вибір оптимальної конструкції не завжди буває простий і відповідь на питання, що краще, подвійний або потрійний склопакет, залежить від призначення приміщення і, як вже було сказано від бюджету. Якщо ж вам важливі теплоізоляційні властивості вікон, комфортна температура в приміщенні круглий рік і можливість економити витрату опалювальної енергії, то для скління будинку або офісної будівлі краще вибрати конструкції, що складаються з трьох стекол, віддавши перевагу продукції лідера склопакетної галузі – компанії stis.

Склопакети stis: кращі серед рівних

  • виробництво продукції stis спирається на багаторічний досвід розробки віконних конструкцій для різних кліматичних регіонів нашої країни. Навіть бюджетні зразок продукту теплопакет ® s в порівнянні зі звичайними одно — і двокамерними склопакетами старого зразка в два рази краще зберігають тепло взимку, забезпечуючи відчутну економію на оплаті за опалення.
  • на стеклах наших теплопакетов наноситься екологічно безпечне і абсолютно невидиме оку найтонше напилення, яке пропускає в приміщення корисну світлову частину сонячного спектра, але захищає від жарких сонячних променів. Одночасно воно відображає назад всередину теплову енергію опалювальних приладів. Додатковим теплоізолятором виступає фірмова «тепла» рамка, що захищає від холоду крайову зону теплопакета, і закачується в межстекольное простір газ аргон, що утеплює конструкцію ще на 10-15%. За рахунок цього в приміщенні взимку зберігається тепло, а влітку – приємна прохолода. Все разом дозволяє економити не тільки на опаленні взимку, але і на кондиціонуванні влітку. Звичайний подвійний або потрійний склопакет не володіють такими властивостями.
  • різноманітність додаткових опцій дає можливість підібрати функціональний теплопакет для вирішення будь-яких проблем: захисту від сонця stis select або додаткової шумоізоляції stis sound control , підвищеної надійності stis safety або художньої виразності з кольоровим склом stis color.

Досягайте бажаних цілей, купуючи нашу продукцію у представника stis у вашому місті.

Повітропроникність вікон. Текст наукової роботи на тему» повітропроникність віконного блоку з пвх профілів при дії негативних температур »

Повітропроникність віконного блоку з пвх профілів при дії негативних температур

Air permeabillity of an pvc-window when exposed to freezing temperatures

A. B. Шеховцов

A. Shekhovtsov

Ниисф paach

Співробітниками ниисф спільно з фірмами-партнерами запропоновано новий метод визначення повітропроникності для регіонів з холодним кліматом, оскільки існуючий метод не дає уявлень про якості вікна.

Research institute of building physics in cooperation with partner companies have proposed a new method for determining air permeability of windows for regions with cold climates. It is a possibility to manage the quality of pvc windows .

Як відомо, росія — одна з найхолодніших країн світу. Тому проблема збереження тепла в будівлях є однією з найважливіших в будівництві. Вікна-найслабша частина будівлі з точки зору збереження тепла. В першу чергу необхідно сфокусуватися на їх теплотехнічних показниках.

Кілька десятиліть тому вікнам була властива функція, не тільки пропускати світло, але і повітря і служити в якості припливної вентиляції, як у відкритому, так і в закритому стані. Важливою перевагою сучасних пвх вікон вважається низька повітропроникність. Відзначено, що при температурі нижче-30с різко зростають скарги з боку жителів на продування вікон і протяги, які не тільки знижують комфорт в приміщеннях, але і можуть спричинити ризик для здоров’я. Завдання фахівців в області будівельної фізики нормувати зимову повітропроникність.

Отже, розглянемо фізику поведінки вікна при дії холодних температур. Під час охолодження зовнішньоїСторони вікна до розрахункової зимової температури (можливо, до -50°с) внутрішня сторона знаходиться в приміщенні, зазвичай над приладом опалення і нагріта до 20°с.в результаті термічного розширення зовні розміни вікна зменшаться, а всередині — збільшаться. Ця різниця викличе температурний вигин віконного блоку.

Сучасні багатокамерні пвх профілі мають складний геометричний перетин, і не менш складну картину температурних полів. Як приклад візьмемо не-армований профіль z-стулки, у якій ширина і товщина зовнішньої і внутрішньої лицьових стінок однакові . Спростимо розрахункову модель до двотавра з нульовою товщиною полиць (див.рис 1). Внутрішні стінки мають майже рівномірний градієнт температури, що дозволяє не враховувати їх в розрахунковій моделі. Як розрахункової моделі на даному етапі приймемо балку з вільними краями, показану на рис. 2.

Рис. 1. Пвх профіль стулки, спрощений рис. 2. Брусок профілю як балка зі сво. До двотавра бадьорими краями

При різниці температур dt, довжина однієї з полиць відрізка профілю довгою l зміниться на

Dl=l * k * dt (1)

При цьому відрізок профілю прийме форму сектора кільця товщиною b і радіусом вигину r. У середній лінії товщини стінки

Для сектора кільця справедливі наступні рівності:

L= a * r або a=l / r (2)

L-dl= a*(r-b)=l / r *(r-b)=l (1-b / r) (3)

Звідси dl=lb / r або r=lb/dl

Підставивши (1) отримаємо формулу для радіуса термічного вигину

R= b / (k * dt) (4)

Термічний прогин профілю н, посередині відрізка l обчислюється за формулою

H=r (1-cos а/2 ) (5)

Враховуючи, що а ^ 0 (прагне до нуля), після тригонометричних перетворень і підстановок попередніх результатів, отримуємо,

Вісник _мгсу

Н =

Ь ■ к ■ dt

87в

(7)

I не можете знайти те, що вам потрібно? спробуйте сервіс підбору літератури .

Таким чином, прогин прямо пропорційний квадрату довжини елемента, коефіцієнту лінійного розширення матеріалу, різниці температур лицьових стінок і обернено пропорційний товщині профілю (монтажної глибині).

Типова конструкція вікна в росії передбачає наявність кватирки для літнього провітрювання, традиційно застосовуваний в нашій країні більше 100 років. При виробництві такої стулки розміром 500×500 без застосування металевого армування, що дозволено нормами , отримаємо максимальний вигин близько 2мм.це приблизно в 2-3 рази вище нормованого виробниками пвх профілю допуску для установки ущільнень — тобто продування неминуче.