Лінійні світильники: особливості та приклади використання в інтер’єрах

43

Лінійні світильники з’явилися ще в 50-і роки. Тоді такі витягнуті в лінію лампи були тільки люмінесцентними, зараз використовуються світлодіодні. Спочатку лінійне освітлення застосовувалося лише в офісах і торгових залах, зараз, як з’ясував сайт rmnt, активно використовується в оформленні інтер’єрів.

Лінійні світильники можуть бути вбудованими, накладними або підвісними, мобільними. Сьогодні вбудоване підсвічування актуальніше, підвішуються лампи-лінії використовуються в основному для освітлення, наприклад, гаражів, комерційних і громадських приміщень. В інтер’єрах на зміну точковим світильників, про які портал rmnt.ru детально писав, приходять трекові і вбудовані лінійні, звичайно ж, що володіють усіма перевагами сучасних led-технологій.

  • перетворити звичайний стелаж в виставкову вітрину.
  • ефектно і функціонально підсвітити робочу зону на кухні.
  • приховати недоліки планування і підкреслити лініями її гідності.
  • забезпечити підсвічування будь-яких зон, в тому числі підлоги, предметів меблювання і сходів.
  • стати частиною акцентного архітектурного освітлення на фасаді.

Важливо! безумовно, повністю замінити затишні торшери і настільні лампи з абажурами лінійне підсвічування не може. Але в таких стилях інтер’єру, як мінімалізм і хай-тек вбудоване освітлення зі суворою геометрією незамінне.

Підвісні лінійні світильники кріпляться на тонких, практично непомітних тросах, накладні розташовуються безпосередньо на стіні або стелі, а вбудовані знаходяться в спеціальних коробах, планувати їх установку потрібно на етапі облаштування натяжної або підвісної стелі.

Переваги у лінійного світлодіодного освітлення наступні:

  • невелика вага освітлювальних приладів.
  • тривалий термін служби, як у всіх світлодіодів.
  • економічність, мале споживання електрики.
  • вібростійкість.
  • відсутність мерехтіння, рівномірність освітлення, яке приємно для очей.
  • лаконічна сувора форма, яка дозволяє вписати світильники в будь-який інтер’єр.
  • сумісність з люстрами, бра, торшерами — всіма іншими видами освітлення.
  • простота в догляді. Навіть підвісний лінійний світильник вимити набагато легше, ніж люстру з численними плафонами і декоративними елементами. Вбудовані взагалі потрібно протирати вкрай рідко, пил не накопичується.

Важливо! виробники пропонують різні типи кріплення між собою лінійних світильників для оформлення кутів і на випадок перепадів висот.

Вибираючи лінійний світильник, зрозуміло, потрібно враховувати його розміри-виробники пропонують як типові, так і під замовлення. Корпус може бути металевим або пластиковим, в першому випадку світильник міцніше, довговічніше, але дорожче і важче. Є моделі з додатковим блоком живлення, вони здатні працювати в разі відключення електропостачання не менше півтори години. Розсіювачі світла роблять з полікарбонату, він ударостійкий і розподіляє світловий потік під заданим кутом. Колірна температура може бути різною — це теж важливий критерій вибору, як і потужність освітлення.

Лінійні світлодіоди-один з найсучасніших варіантів освітлення будинку і квартири, вуличного підсвічування. Цей варіант набирає популярність, надаючи широкі можливості з проектування та встановлення ефективного і раціонального освітлення, а також оригінального оформлення інтер’єрів.