Невеликий контейнер-органайзер для дрібних предметів

73

Вітаю всіх любителів саморобок і тих, хто просто заглянув на сайт в пошуках цікавих ідей, які можна взяти на замітку. Сьогодні представляю вашій увазі чергову, на мій погляд. Корисну річ, а саме, контейнер-органайзер для дрібних предметів, така штучка стане в нагоді радіоаматорам, та й в майстерні або гаражі їй теж знайдеться містечко. Я якось вже описував подібні конструкції, але тільки великих розмірів, цей органайзер дуже компактний і не займе багато місця на полиці. Так само його можна закинути в багажник авто або взяти з собою в дорогу, поклавши в рюкзак. Загалом, якщо ідея вас зацікавила, ласкаво прошу, читаємо, дивимося відео процесу виготовлення і беремо на замітку, а я приступаю до опису.

Матеріали:

* пластикова труба діаметром 110 мм,* ланки від браслета старого годинника (можна використовувати невеликі дверні петлі, так як саме їх роль будуть виконувати ланки),* дрібні гвинтики і гаєчки під них,* суперклей.

Інструменти:

* ручний лобзик, * шуруповерт або дриль,* наждачний папір середньої зернистості (можна взяти і з дрібним зерном),* розмічальний інструмент (лінійка і маркер).

Крок 1.

На початку автор бере відрізок труби, за допомогою лінійки розмічає стінку і розрізає заготовку. Потім цю заготовку розігріває на газовій конфоркою (можна скористатися будівельним феном, якщо він звичайно є). Коли пластик розігрівається і ставати податливим, автор розгортає його в пластину, поміщаючи під важку плиту.

Крок 2.

На вийшла заготівлі автор за допомогою лінійки креслить прямокутник, вирізає його і обробляє грані на аркуші наждачного паперу. Виходить заготовка розміром 18х10 см.це дно відсіку контейнера, всього їх буде три штуки.

Крок 3.

Потім з ще однієї пластини (вона виготовлена аналогічним чином) автор вирізає стінки і внутрішні перегородки, довжину їх визначають розміри граней дна, висота 3,4 см.всього на один контейнер необхідно шість ось таких деталей (але їх може бути більше або менше, все залежить від того, скільки вам потрібно відсіків). Ці деталі автор вирізає лобзиком і так само як і дно обробляє на аркуші наждачки.

Потім за допомогою суперклею фіксує їх на дні, спочатку бічні стінки, потім торцеві і в кінці, перегородки (попередньо розмітивши на боковинах рівень установок, відстань між перегородками 6 см).таким чином, автор виготовляє три контейнери.

Крок 4.

Тепер контейнери потрібно з’єднати між собою, з’єднання буде шарнірне. Спочатку автор з’єднує всі контейнери гумками, і на торцеві стінки наносить розмітку так, як показано на схемі. Потім в місцях перетину певних ліній свердлить отвори.

Крок 5.

Орієнтуючись за схемою і відстані між отворами, автор бере ще одну пластикову пластину і креслить на ній контури сполучних планок, дві довгі і чотири коротких, тобто на одну сторону органайзера піде одна довга заготовка і дві коротких. У цих деталях автор свердлить по краях отвору співвісно отворів на контейнерах. У довгих деталях свердлиться отвір ще й посередині.

Крок 6.

Після того як з’єднувальні планки готові, автор фіксує ними контейнери між собою починаючи з самого нижнього. Для кріплення автор використовує дрібні гвинтики і гаечки під них. Процес складання простий. Щоб гайки мимовільно не відкручувалися автор фіксує їх суперклеєм.

Крок 7.

Тепер необхідно закріпити на верхньому контейнері кришку. Її автор виготовив так само зі шматка розкатаної пластикової труби. Щоб закріпити кришку на контейнері, автор використовує три ланки від годинникового браслета, як я писав вище, замість них можна взяти декоративні петельки, кому як зручніше.

У кришці автор виконує розмітку, приклавши ланки до довгої сторони, і вирізає отвори. У цих отворах на клей фіксує ланки. Потім ланки закриває пластиковими накладочками, так само фіксуючи їх на клей.

Крок 8.

Готову кришку автор фіксує на верхньому контейнері, на бічній його стінці так само на клей. Щоб кришку було зручно відкривати, на протилежну петлям сторону автор приклеїв вушко.

Ще один момент, щоб органайзер в розкладеному вигляді стояв стійко, автор приклеїв до задньої стінки середнього контейнера пластину-упор розміром 18х6,5 см.упор відмінно виконує свою функцію і при цьому нічому не заважає.

Ось власне контейнер і готовий, залишилося заповнити його всім необхідним і відправити на своє місце зберігання. Може хтось із вас засумніватися в міцності, але як видно, конструкція вийшла досить міцна, тут звичайно все залежить від клею, тому на ньому краще не економити.

ось власне і все, всім, хто дочитав до кінця, спасибі за увагу. На цьому я з вами прощаюся, всім удачі і до нових зустрічей в гостях у самодєлкіна!!! джерело (source)