Як кріпити люстру до стелі з бетону. Установка люстри з хрестоподібною планкою

99

Як кріпити люстру до стелі з бетону. Установка люстри з хрестоподібною планкою

Як правило, таким кріпильним вузлом оснащуються люстри досить важкі або великого розміру в плані, що вимагають не підвісного, а багатоточкового кріплення.

Щоб розмістити такі прилади на підвісній стелі, посадочне місце під їх монтаж облаштовується до укладання гіпсокартону.

З міцної дошки товщиною 50 мм вирізається опора під хрест-планку – хрестоподібна, але з широкими перекладинами, або ж кругла, прямокутна. Важливо, щоб при накладенні планки на опору і можливому зміщенні в будь-яку сторону на 3-5 см кріпильні отвори розташовувалися на деревині.

Опора щільно кріпиться до бетонної стелі анкерними дюбелями – по периметру і в середині. За допомогою будівельного схилу контур опори проектується на підлогу, а після монтажу гкл знову переноситься наверх. Хрест-планку прикладають до контуру на аркуші, центрують і довгими саморізами кріплять до дерев’яної опори, проходячи ними гкл наскрізь. Довжину саморізів підбирають таким чином, щоб вона забезпечувала надійне і естетичне кріплення планки — входження металовиробів в деревину на максимальну глибину, фіксацію «хреста» на гіпсокартоні без зазору і утворення вм’ятини.

Люстру кріплять до хрест-планки після фінішної обробки стелі.

Якщо зазор між підвісною і чорновою стелями великий, дерев’яну опору до бетону кріплять на сталеві смуги-роблять її підвісний. Для цієї мети добре підходять підвіси, призначені для монтажу каркаса під гкл.

В іншому технологія і послідовність дій ідентичні ситуації з меншою відстанню між гіпсокартоном і підставою.

Як рівно повісити квадратну люстру. Як повісити люстру з планкою на гак в стелі

Ігор як повісити люстру на гачок, якщо люстра з планкою?

В процесі замениможет з’ясуватися: колишній світильник висів на гачку, а новий кріпиться на планку. Подібним фіксатором, як правило, оснащені сучасні конструкції. Повісити люстру в такому випадку складніше, зате вона отримає додаткове плече міцності.

Як повісити люстру з планкою на гак

Сучасні люстри оснащують планками. До них пригвинчуються кронштейни, які і утримують освітлювальну конструкцію. Гвинти переміщаються в спеціальних пазах. Перед монтажем на стелі слід досвідченим шляхом визначити їх найкращу позицію, яка забезпечить легку насадку чаші світильника. Оптимально розташовані гвинти потрібно затягнути гайками і переходити до установки.

Рада. Для монтажу використовуйте звичайні саморізи з дюбелями. Часто в комплекті немає кріплень. Саморізи з маленькою капелюшком підсильте шайбами.

На звичайний рівну стелю повісити люстру нескладно:

Рада. Одночасно тримати люстру і з’єднувати дроти важко. Запросіть помічника.

Якщо в стелі на точці підвішування вбудований гак, який знаходиться в невеликому поглибленні, це можна обернути на свою користь. За допомогою гачка вам вдасться додатково зміцнити планку:

  • примотайте міцну сталевий дріт до гака так, щоб пара вільних кінців відходила в сторони;
  • підготуйте планку, розмітьте стелю;протягніть кінці в пази для кріплення на рейках;
  • притисніть планку до стелі і затягніть дріт в такій позиції;
  • зафіксуйте конструкцію на стелі дюбелями і саморізами.

Рада. В цьому випадку використовуйте саморізи з капелюшком, яка менше діаметра отвору. Одягніть на них шайби.

Підвісити таким способом люстру з планкою вийде не завжди. Гак може заважати або порушувати декоративність конструкції. З такої ситуації є два виходи:

  • підігнути його до стелі молотком;
  • демонтувати гак зовсім.

Техніка безпеки під час монтажу люстри

Всі роботи під стелею необхідно виконувати на драбині або добре закріпленої сходах. Часті питання виникають при підвішуванні люстри на гіпсокартонна стеля. Але матеріал досить міцний, щоб утримати конструкцію стандартної величини. Крім того, в нього зручно вкручувати кріплення навіть без дрилі. Відповідне отвір можна зробити вручну звичайним свердлом. Подальша техніка монтажу-та ж, що і з бетонною стелею.

Монтаж люстри

Перед початком установки люстри вимкніть напругу на розподільному щитку. Бажано мати портативний прилад-індикатор. Перед підключенням проводу перевірте, чи є в ньому напруга. Воно має фазу і нуль. Першу з них і покаже вимірювальний прилад.

Важливо ретельно перевіряти підключення. Можлива неправильна комутація: вимикач на стіні розмикає нуль, а фаза подається на люстру в постійному режимі. Такий світильник небезпечний, оскільки може вдарити струмом. У нової проводки 3-4 різнокольорові жили всередині. Нуль тече по синій, фаза — по коричневій і білій.

Рада. По можливості підключайте також заземлення. Відповідна жила в дроті-жовтого або зеленого кольору.

Підвісити люстру надійно можна з гачком або без нього. Для цього слід строго дотримуватися технологію роботи.

Кріплення плафона люстри. Як повісити люстру на гак

Попередній етап починається до натяжки полотна. Спосіб кріплення залежить від типу гака. Розглянемо принцип монтажу чотирьох найбільш поширених видів кріплення:

  1. підвісити найпростіше. У бетонному перекритті перфоратором бурять отвір відповідного діаметру. Забивають анкер і затягують гайку кріплення, щоб підстава зафіксувалося в стелі.

  1. гак необхідно монтувати через все перекриття. У плиті роблять отвір, потім беруть дві металеві пластини, які надягають на стрижень. Одну з них розміщують на стелі, а іншу — на підлозі верхнього поверху. Гак вставляють в отвори, а потім пластини щільно притискають гайками до перекриття.

  1. варіант випускається з вбудованим утримувачем. Він складається з двох частин, між якими знаходиться пружина. Стрижень має гвинтову різьбу. Рухомі частини притискаються і вставляються в отвір. Вони проходять за стелю і розправляються. Потім затягують гайку, щоб міцно зафіксувати стрижень в перекритті.

  1. гак надягають на металевий стрижень з вигином посередині. Повертають так, щоб він прилягав до одного з кінців. Конструкція вставляється в отвір на стелі і повертається. При цьому гак потрапляє в центральний вигин. Його витягують і протягують в отвір декоративної заглушки.

Після установки кріплення для люстри до цього місця підводять харчування. Щоб кабель не заважав при монтажі натяжної стелі, кінці закріплюють на гаку.

Потім натягують плівку. Коли полотно встановлено, в тому місці, де буде кріпитися люстра, наклеюють термокольцо. Воно не дасть матеріалу розійтися, а в подальшому захистить від перегріву. Розмір підбирають так, щоб діаметр виявився менше декоративного плафона.

Беруть клей cosmofen са-12 і акуратно промазують протекторне кільце, не залишаючи порожніх місць. Термокольцо прикладають до стелі і злегка притискають.

Коли клей схопиться, канцелярським ножем вирізують плівку всередині кільця. Витягують провід і підключають прилад, а потім вішають на гачок, його приховає декоративний плафон.

Кріплення люстри до дерев’яної стелі. Кріплення люстри на бетонній стелі

Практично всі квартири всередині багатоповерхових будівель зараз мають стелі, виконані із залізобетонних плит перекриття. Під час їх монтажу будівельники біля місць виведення проводів для світильників встановлюють спеціальні гаки або виводять прив’язану до арматури сталевий дріт.

Дідівський спосіб підвіски люстри

У будинках старої споруди найчастіше використовується кріпильний дріт, яку можна згинати в потрібному напрямку. Вона здатна витримати досить велику вагу, але, для перевірки міцності кріплення рекомендується потягнути за неї з певним зусиллям.

На подібному кріпленні зручно розміщувати легкі пластмасові люстри. Для з’єднання електричних проводів використовують перехідну клемну колодку.

Кріпильний елемент люстри і з’єднувальні дроти ховаються всередині декоративної кришки.

Сучасні способи кріплення

гаки для люстр

Основним елементом, що сприймає механічні навантаження люстри, є гак, який може мати різну конструкцію.

Для кріплення всередині залізобетонних стель випускають гаки:

  1. обладнані на протилежному кінці різьбленням шурупа-самореза, угвинчується в пластмасовий дюбель, що закріплюється в висвердленому отворі;
  2. мають поворотний механізм з упорами.

При другому способі можуть використовуватися:

  • рухливі лапки зі стопорнимМеханізмом;
  • шайба з розрізом або без нього;
  • поворотна пластина;
  • рухливі упори.

Цей метод вимагає створення наскрізного отвору через плиту перекриття з діаметром, що забезпечує проходження поворотного механізму, але надійно утримує загальну вагу світильника.

Різновидами подібних гаків є кріпильні елементи, виконані формою пластин, які можна просовувати в плоскі щілини, висвердлюють тонкими свердлами.

кріпильні скоби

Ці монтажні пристосування не вимагають створення наскрізних отворів в плиті. Для них досить вибити перфоратором в стелі гнізда для установки дюбелів і потім через скобу ввернути саморізи.

Сама кріпильна планка може бути виконана:

  1. формою пластини з прорізами для закріплення в різних зручних місцях;
  2. або у вигляді перехрестя з двох пластин.

При другому способі можна створити більше число місць кріплення саморізів в стелі. Тому на перехресну пластину кріплять більш важкі люстри.

На всі ці скоби до їх монтажу на стелю вворачиваются шпильки з різьбленням для закріплення підстави корпусу люстри загортаються гайками.

До установки світильника звертають увагу на стан діелектричного шару проводів. Коли він ослаблений, то його підсилюють намотуванням ізоляційної стрічки. Однак, зараз у продажу є більш ефективні термоусадочні трубки, які легко надягають на місце, що підлягає ізоляції, а потім під нагріванням полум’я промислового фена, запальнички або навіть сірники щільно осаджуються на з’єднуються поверхні.

До кінців проводів рекомендується заздалегідь закріпити клемні колодки для електричного підключення люстри.

Кріплення люстри до стелі з гіпсокартону. Кріплення люстри на гіпсокартонна стеля своїми руками

Гіпсокартон-універсальний будівельний матеріал, який довів свою ефективність при обробці стін, стель і підлог. Однак гкл не надто міцні, в зв’язку з чим установка люстри представляє певні складності. Тому перед тим, як повісити люстру на гіпсокартонна стеля, слід ретельно продумати свої дії, щоб робота принесла бажаний результат.

  1. закріпити металевий профіль на передбачуваному місці розміщення люстри.

Зверніть увагу! відшукати металевий профіль під гіпсокартонними листами просто. Для цього знадобиться магніт. Іноді замість металевого профілю застосовують дерев’яний брус. Знайти його буде складніше.

Електрична проводка

Організація світла в будь-якому приміщенні повинна грунтуватися на заздалегідь підготовленій схемі. Згідно зі стандартною схемою передбачається, що перетин проводів завжди береться з запасом. Це необхідно для запобігання короткого замикання в мережі через зміни складу споживачів електроенергії. Якщо в подальшому з’являться нові пристрої, які споживають електрику, знадобиться кабель, який витримає велике навантаження. Поміняти його потім не завжди можливо, краще це зробити заздалегідь.

Коли укладання проводів завершена, в гіпсокартонному аркуші на ділянці кріплення світильника проробляють отвір під висновок нового підключення.

Варіанти кріплень

Кріплення анкером

Такий тип кріплення використовується для підвішування найбільш важких світильників. Люстра фіксується прямо до стельових плит або дерев’яних балок, в залежності від того, що є базовим перекриттям. Якщо точка кріплення не одна, то для кожної створюється виділений отвір в гіпсокартонному аркуші.

Спочатку роблять розмітку. Точно заміряють всі відстані від центрів отворів до їх країв. При цьому необхідно, щоб діаметр отворів дозволяв закріпити в них анкери. Останні повинні входити щільно, але без надмірних зусиль.

Анкерні кріплення підбирають з урахуванням майбутньої навантаження, і навіть з деяким запасом. Свердла або бур повинні відповідати діаметру потрібного отвору, яке роблять за допомогою перфоратора.

Анкер встановлюють зі злегка розслабленою гайкою і висунутою шпилькою. Гайку затискають до кінця. Якщо дистанція між базовою стелею і гіпсокартонним листом не дає можливості розмістити світильник, на анкер надівається металева штанга потрібної довжини.

Кріплення на гак

Даний спосіб фіксації здійснюється одним з трьох запропонованих нижче способів:

  1. з різьбленням. Гаки з різьбленням найбільш ефективно використовуються для установки в дерев’яні балки перекриття. Випускаються пристрої для підвішування самої різної довжини. Тому відповідний елемент вибирається під дистанцію між гіпсокартонним листом і ділянкою кріплення, а також глибину монтажу в дерево. Просвердлюємо отвір в балці, діаметр якого трохи менше діаметра гака. Далі закручуємо кріпильний елемент в балку. Після цього розміщуємо світильник.
  2. підвіс. Гаки використовують і в стелях, де перекриття виконані із залізобетонних плит. Такі плити часто мають порожнечі. Місцезнаходження пустотних каналів слід мати на увазі при проведенні розмітки. Проробляємо за допомогою перфоратора отвір в плиті (глибина — від 50 до 70 мм). Вводимо в отвір арматуру або шпильку (в 2 рази довшу, ніж діаметр отвору). Далі маємо арматуру уздовж пустотного каналу плити. Створюємо обопільний гак з дроту (діаметр 5-9 мм). Одну петлю чіпляємо за розташований в плиті штир, а іншу — використовуємо для розміщення на ній люстри.
  3. пружинний складаний дюбель. Даний вид кріплення використовується для установки в гіпсокартонний лист. Однак можливий його монтаж і безпосередньо в плиту перекриття. На одному з кінців дюбеля є розкладні пелюстки, що розкриваються після установки їх в отвір. У випадку з пружинними дюбелями не потрібні будь-які додаткові поперечно розташовані штирі. Діаметр отвору під дюбель вибирається трохи більшого розміру в порівнянні з діаметром складених пелюсток.