Які бувають рулонні штори. Види рулонних штор (26 фото)

52

Зміст

Які бувають рулонні штори. Види рулонних штор (26 фото)

Рулонні штори-особливий вид штор, давно полюбився російським господаркам і потіснив жалюзі. Вони функціональні, лаконічні, зручні в догляді і відмінно вписуються в будь-який інтер’єр. Щоб зробити правильний вибір, досить знати основні відмінності рулонних штор і правила їх вибору для кожного типу приміщення.

Тканинні рулонки, світлові екрани і фільтри на вікна, рольштори, жалюзі-ролети – всі ці терміни можна об’єднати однією назвою «рулонні штори». Свою назву вони отримали завдяки незвичайному механізму скручування-штори легко згортаються в рулон, який займає мінімум місця.

Конструкція рольштор проста і складається з цілісного тканинного полотна і валу, на який це полотно намотується за допомогою ланцюжка. Такий механізм дозволяє зафіксувати ролету на будь-якому рівні і легко регулювати потоки сонячного світла, проникаючого в кімнату. Не варто плутати рулонні штори зі звичайними жалюзі. Головна відмінність перших-цілісне полотно, яке скручується тільки вгору.

Основні види рольштор

Переваги рулонних штор – це лаконічний і стильний зовнішній вигляд, функціональність і легкість у догляді. А завдяки великому асортименту тканин і фактур їх нескладно підібрати під будь-який інтер’єр.

Для зручності вибору виділимо найбільш популярні види:

Міні. Ідеальний варіант для вузьких і маленьких вікон. Їх конструкція компактна завдяки діаметру рулону — до 20 мм, невеликій ширині і довжині полотна. Штори-міні не віднімають зайвий простір, їх можна встановити безпосередньо на кожну стулку вікна, закривши тільки скло. Крім того, ціна таких виробів значно нижче, ніж вартість широких ролетів.

День-ніч. Основна відмінність таких штор-це тканинне полотно, що складається з чергуються прозорих і непрозорих смуг. Завдяки спеціальному механізму смуги легко зміщуються, що дозволяє регулювати ступінь освітлення кімнати, не піднімаючи вгору всю ролету.

Блекаут (blackout). Рольштори з такою назвою гарантують до 95% світлонепроникності і надійно захищають від нагрівання повітря в приміщенні. Вони забезпечують напівтемрява і прохолоду, незалежно від часу доби і температури за вікном. Перевага штор блекаут-тонкий і легкий матеріал, стійкий до деформації і вигорання. Ролети практично не накопичують на собі пил, а оновити їх можна всього лише протерши вологою ганчіркою.

Римські. Полотно цих штор пронизане спеціальними стрижнями, завдяки яким на тканині утворюються симетричні строгі складки. За типом розкриття складок виділяють каскадні і класичні римські штори. Каскадна модель тримає складки навіть коли полотно опущено, а класична – тільки при скручуванні полотна вгору.

Кожен вид рулонних штор має свої переваги, завдяки чому можна підібрати їх для будь-якого приміщення. У дитячу, в спальню, в офіс незамінні рулонні штори блекаут. Римські і «день-ніч» створять особливу атмосферу у вітальні або спальні, міні – ідеальні для кухонь, балконних та інших маленьких вікон.

Незалежно від обраного виду, рулонні штори легко монтуються і при необхідності також легко знімаються, виглядають акуратно, лаконічно, естетично. А різноманіття фактур і відтінків дозволяє привнести затишок і приватність в будь-яке приміщення.

Я люблю рулонні штори. На моїй кухні висять «римки», а в спальні рулонки блек-аут вони практичні і естетичні одночасно. Подумайте які ваші кімнати ще не захищені від сонця?

Рулонні штори люкс. Рулонні штори системи lux

Рулонні штори займають особливе місце серед сонцезахисних систем завдяки ряду унікальних якостей. Незважаючи на схожість в назві порівнювати ролети зі звичайними шторами неправильно — занадто багато відмінностей. Єдина їх спільна риса, це використання великих полотен матерії. Але навіть в цьому є істотні відмінності. Тканина для рольштор містить спеціальне просочення надає полотну стабільність.

Пристрій ролет lux

Ніяких принципових відмінностей від більшості рулонних штор у цій моделі немає. До особливостей lux можна віднести:

  • відкрита система, тому короб в ній відсутня;
  • управління ланцюгове або пружинне;
  • залежно від розміру виробу труба буває 25, 32, 38, 40 мм;
  • напрямні відсутні;
  • нижня планка алюмінієва універсальна зовнішня.

Замір

Визначення посадочних розмірів проводиться в залежності від передбачуваного способу монтажу, який можна виробляти двома способами:

  • в отвір вікна;
  • в накладку на віконний отвір.

Монтаж рулонних штор lux

Для монтажу рольштор потрібно дриль або перфоратор, рівень, шуруповерт, рулетка.

Порядок робіт:

  1. визначити положення кронштейнів виходячи з габаритних розмірів виробу;
  2. закріпити кронштейни з урахуванням розташування системи управління;
  3. встановити трубу без управління;
  4. виставити кронштейни за рівнем. Регулювати їх можна по всіх площинах-це полегшує монтаж;
  5. зняти карниз і розмотати полотно на передбачувану максимальну висоту;
  6. встановити ланцюжок так, щоб фіксатор перешкоджав повному розмотуванню полотна і закрити ланцюг кришкою;
  7. знову помістити ролету в кронштейни і встановити фіксатор.

Дизайн

Стандартні кольори комплектації рольштор: білий і сірий. Якщо є бажання додати інтер’єру неповторний зовнішній вигляд, то відвідайте колекцію тканин для рулонних штор компанії прома. Ми стежимо за модними тенденціями і регулярно поповнюємо її.

Переваги

  1. відкривання і закривання рулонної штори відбувається у вертикальній площині. Перевагою цього способу управління є можливість регулювати освітленість в залежності від висоти джерела світла.
  2. управління здійснюється за допомогою ланцюжка. Дотик рук до матерії виключається і тканина менше брудниться.
  3. рулонні штори надзвичайно компактні. У згорнутому стані матерія намотується на верхню трубу. В результаті виріб стає практично непомітним для спостерігача.
  4. використання тканин з різними характеристиками світлопропускання дозволяє вирішувати протилежні завдання: від легкого розсіювання світла до повного затемнення.
  5. на відміну від звичайних жалюзі на рулонній шторі можна розміщувати відносно великі зображення. Завдяки великому вибору кольорів, фактур і малюнків рулонних тканин в колекції прома ви без зусиль зможете підібрати декор практично для будь-якого інтер’єру.

Виробникам на замітку

Номенклатура комплектуючих для рулонних штор набагато менше, ніж для традиційних вертикальних і горизонтальних жалюзі, тому простіше і сам процес складання.

Компанія прома-виробник рулонних штор. Ми виготовимо рольштори за вашими розмірами. Продукція відповідає санітарним і пожежним нормам російської федерації.

Для покупки рольштор серії lux звертайтеся в філії прома в москві, санкт-петербурзі, ростові-на-дону, новосибірську і самарі.

Касетні рулонні штори.

Касетні рулонні штори відрізняються наявністю алюмінієвої касети, що приховує механізм.

Переваги:

  • мінімальне проникнення світла при наявності бічних напрямних.
  • захист від пилу механізму і рулону штори.
  • більш сучасний зовнішній вигляд, тому що замість рулону тканини ви бачите касету.
  • можливість кріплення міні-касети скобами на раму вікна (застосовується для пвх вікон, тому що дане кріплення не пошкоджує повітряні камери вікна).
  • бічні напрямні перешкоджають перегинання і пошкодження тканини, а також утримують її на мінімальній відстані від вікна, покращуючи світлозахищеність.

Невеликі (міні) касетні рулонні штори зазвичай прикручуються до рами за допомогою маленьких шурупів або підвішуються на пластикову скобу і приклеюються на двосторонній скотч. Міні-касети встановлюються безпосередньо на раму вікна, незалежно від типу-включаючи дерев’яні, пвх і алюмінієві. І вони, як правило, встановлюються з бічними напрямними. Середнього розміру касети встановлюються в отвір або на отвір вікна. Касетні рулонні штори можуть управлятися ланцюжком або дистанційним управлінням. Їх можна зупиняти в будь-якому положенні без фіксації ланцюжка. Касетні рулонні штори виготовляються з міцних матеріалів: основні елементи (труба, касета, бічні напрямні) зазвичай зроблені з алюмінію, інші ж, такі як керуючий механізм і кришки — з високоякісного пластику. Більш дешеві варіанти касетних рулонних штор можуть проводитися з пластикових деталей; вони добре підходятьДля пвх вікон. Колір касети можна підібрати до інших елементів інтер’єру.

Недоліки:

  • висока ціна.
  • тип «міні» кріпиться на раму вікна.
  • обмеження за розмірами штори.

Рулонні штори розміри. Види і розміри рулонних штор

Виробники пропонують величезний асортимент рулонних жалюзі, серед яких можна підібрати вироби будь-яких розмірів і під будь-які вікна. Але все ж, іноді трапляються ситуації, що лінійка рольштор, пропонована продавцем, не має потрібного розміру під ваші вікна. Зазвичай це відбувається, якщо в проекті будівлі були закладені вікна нестандартних розмірів або ж розмірна сітка вподобаних рулонних штор обмежена і не містить підходящої для вас моделі.

У такому випадку є два виходи із ситуації:

  • замовити індивідуальний пошив рольштор. Найбільш зручний варіант вирішення проблеми. При мінімальних зусиллях з вашого боку і без будь-яких турбот ви отримаєте рулонні жалюзі, які будуть повністю відповідати вашим очікуванням і габаритам віконного отвору. Але у такого методу є істотний недолік-висока вартість готового виробу.
  • купити систему захисту від сонця максимально наближену до потрібного розміру, але трохи більше нього, і самостійно підрізати рулонну штору. Вирішивши вчинити таким чином, вам буде потрібно докласти деяких зусиль і витратити трохи особистого часу, зате штори обійдуться вам недорого.

У продажу є наступні види рулонних штор:

  • відкриті.

Їх особливість-відкритий вал, який нічим не захищений. Такі рольштори коштують недорого, займають мало місця, можуть кріпитися над віконним прорізом або на кожну стулку вікна. Максимальна ширина полотна у них становить 1.8 м, висота — 2 м.

  • мінікасетні.

Рулонні штори такого типу оснащені пластиковим коробом, який приховує обертовий вал і захищає його і намотане полотно від забруднень і випадкових пошкоджень. Ще одна їхня відмінність-малі розміри. Ширина полотна стартує від 0.7 м, довжина ж не перевищує 2.2 м.

  • великі.

Ці рулонні штори випускаються довжиною до 4.5 м і шириною до 3.5 м і відмінно підходять для великих віконних прорізів, наприклад, для панорамних вікон або широких вікон в офісних будівлях.

  • мансардні.

Мансардні рулонні штори призначені для установки на похилих вікнах. Для щільного прилягання до них вони спеціально оснащені бічними напрямними, що утримують полотно уздовж стулок вікна. Висота їх — не більше 2 м, ширина-не менше 0.7 м.

Рулонні штори блекаут. Рулонні штори і жалюзі блекаут

Рулонні штори блекаут або жалюзі блекаут — це вироби зі світлонепроникною тканиною . За допомогою такого виду штор можна домогтися повного затінення приміщення. Так само можна застосувати. У якихось ситуація буде прийнятний один варіант, а десь інший. Прочитавши цю статтю ви будете знати все про жалюзі блекаут.

Жалюзі блекаут

Жалюзі блекаут можуть бути кактак іілі. Рулонні штори світлонепроникні найчастіше встановлюють в квартири, приватні будинки і котеджі, тобто туди, де людина відчуває себе як вдома. Вони більше підходять для домашнього інтер’єру ніж для громадських приймалень. Для останніх використовують вертикальні жалюзі з тканиною blackout. Вони дешевше за ціною, і за допомогою цього виду жалюзі можна закрити великі отвори приміщення. Розглянемо кожен з цих видів жалюзі блекаут.

Опис жалюзі блекаут

Уточню один важливий момент, приставка блекаут (blackout) к,або — означає лише те, що на цьому виді жалюзі використовується світлонепроникна тканина або інший матеріал, як наприклад наіліжалюзі. Це не якась окрема. З любогоможно зробити-блекаут. Без різниці, чи купуєте ви готові вироби в тц, замовляєте на аліекспресс або звернулися до виробника, для того щоб він виготовив вироби під ваші розміри. Тепер розглянемо, на які можна встановити тканину блекаут.

Жалюзі дімаут (dimout)

Тут зовсім все просто, якщо блекаут (blackout) — це тканина зі 100% затіненням , то дімаут (dimout) — 70% — 80% затінення , теж щільна тканина, але з невеликим просвітом.

Системи рулонних штор блекаут

Рулонні штори blackout поділяють на два основних види — еторольштори з щільною тканиною і. І ті й інші можна встановлюватися на стулки пластикових вікон. А ось для інших видів установки (на стіну, стелю) підходять тільки свободновисящие системиі. Розглянемо їх докладніше.

Фотографії рулонних штори блекаут

    Свободновисящие

    Свободновисящие

    Подивіться докладний

    Рулонні штори блекаут на пластикові вікна з свободновисящих систем можуть бути тільки, докладніше про цю систему ви дізнаєтеся клікнувши по посиланню. «мінька» так само може встановлюватися і на стіну, закривши весь отвір, або в отвір. За умови що виріб буде не дуже великих розмірів, шириною десь до 1,5 метра. Але тут звичайно потрібно ще й дивитися на полотно тканини, з якого матеріалу вона зроблена і яка висота у вироби буде. Просто може бути ситуація, що виріб буде досить високим, або тканина занадто важка, і вал, на який намотується полотно тканини в цьому випадку може прогнутися, так само можуть не витримати бічні кронштейни. Діаметр валу у системи рулонних штор блекаут міні = 18 мм.