Низьковольтний паяльник з регулюванням температури на основі жала t12 своїми руками

75

Привіт, шановні читачі і самоделкіни!

Сучасні паяльні станції професійного класу часто оснащуються наконечниками t12. Це відмінне жало з керамічним нагрівачем зроблено у вигляді цільного герметичного корпусу.унаслідок великої популярності таких наконечників, але при цьому високої вартості самих станцій, багато хто шукає можливість застосовувати це жало без станції.

У даній статті автор youtube каналу «kjdot» розповість вам, як можна зробити паяльник з регулюванням температури на основі наконечника t12.

Цей проект дуже простий у виготовленні, і зібрати його зможе навіть початківець «паяльник».

Матеріали, необхідні для саморобки.- t12 наконечники для паяльника-регулятор температури для паяльника t12 dc 12-24v-набір t12 diy-контролер швидкої зарядки type-c pd3.0 20v— дроти, телескопічна антена— універсальна друкована плата, листовий акрил— пвх трубка, двокомпонентний епоксидний клей, наждачний папір— припій, флюс.

Інструменти, використані автором.- дремель, шуруповерт, лобзик-термоклеевой пістолет-лабораторний блок живлення-паяльна станція t12-кусачки, пасатижі-цифровий штангенциркуль mitutoyo-пауербанк 65w pd3.0 usb— c-зарядний пристрій usb— c pd qc3.0 65w-кабель type-c 100w.

Процес виготовлення.ось так виглядає жало t12. Крім нього для саморобки потрібно пара вельми дешевих модулів.

Отже, в якості корпусу і одночасно рукоятки послужить пвх трубка діаметром 25 мм і довжиною 125 мм.вимірявши внутрішній діаметр трубки штангенциркулем, майстер розмічає коло аналогічного діаметру на платі, і вирізає диск лобзиком.

Направляючої для жала послужить сегмент старої телескопічної антени. У нього досить щільно повинен заходити хвостовик жала.по діаметру сегмента в центрі диска висвердлюється отвір.

Далі диск закріплюється на шліфувальній насадкедремеля, і обточується до потрібного діаметру (22 мм) на наждачному папері.

За допомогою ножівки відрізається сегмент телескопічної антени.

Ви думали, щоб зробити паяльник, потрібен паяльник? тільки не з жалами t12!для запуску жала досить підключити до контактів, розташованих на хвостовику, джерело живлення на 15в з обмеженням струму в 1.5 а.буквально через кілька секунд жало нагріється, і можна припаювати трубку до диска.

Для швидкої зміни жала потрібно зробити п-образну площадку, до якої будуть припаяні притискні контакти.проріз по ширині трубки можна зробити за допомогою ножівки або міні-циркулярної пилки. Про виготовлення останньої було детально розказано в одній зі статей.

Зайва смужка забирається кусачками, і залишається п-подібна заготовка шириною, рівній внутрішньому діаметру корпусу.

Таким же способом до кріплення припаюється трубка.

З тонкої листової жерсті вирізаються два т-образних контакту.притиски припаюються навпроти контактів хвостовика т12.

Дотримуючись полярності, до плати припаіваютсяпровода харчування (вони повинні бути досить товстими). Найдальший контакт від жала-плюс.

Тепер вся конструкція тримача вклеюється в корпус на двокомпонентний епоксидний клей. Обидва дроти живлення виводяться ззаду корпусу, їх довжина повинна бути достатньою для підключення до плати.

Електронна схема підключення всіх компонентів виглядає наступним чином. Про призначення її складових буде розказано далі.

Перша плата-модуль регулятора температури. Це одна з найпростіших моделей, розроблених спеціально для наконечників t12.згідно наведеної вище схеми, потрібно припаяти дроти від контактів власника, і два дроти живлення.

Для підключення потенціометра регулювання температури потрібно припаяти до модуля три подовжують проводка.

Триколірний світлодіод, що йде в комплекті з модулем, припаюється на своє місце на платі.

Залишається припаяти потенціометр, а також дроти живлення до другого модуля —контролера швидкої зарядки.

Цей модуль забезпечує переведення зарядного пристрою (воно буде використовуватися в якості джерела живлення) в режим швидкої зарядки pd3.0. На самому модулі є перемичка, яку також потрібно встановити, перевівши його в режим підтримки 20в.

У корпусі висвердлюється отвір для світлодіода, і він фіксується на секундний клей.

З листового акрилу вирізається диск, який послужить заглушкою для корпусу.

Щоб підігнати його за розміром, майстер прікріпілтермоклєєвим пістолетом гвинт в центрі диска, і, використовуючи дремель, обточив заглушку.

В заглушці проробляються отвори для потенціометра і роз’єму usb-c.

Першим на заглушці закріплюється потенціометр штатної гайкою.

Плата контролера акуратно приклеюється до заглушці епоксидним клеєм. Після цього заглушка вклеюється в корпус.

Паяльник готовий. Тепер будь-який з серіінаконечніков t12 можна встановити за лічені секунди.

Працювати такий паяльник може навіть в польових умовах, отпауэрбанка з підтримкою режиму швидкої зарядки pd3.0.

Жала т12 нагріваються і остигають дуже швидко, так що заміна не складе проблем.

У стаціонарних умовах джерелом живлення може послугитизарядний пристрій, також підтримує режим швидкої зарядки.звичайно, і пауербанк, і зарядник, повинні підключатися до паяльника кабелем, розрахованим на високу потужність.

У продажу існують і більш серйозні інструменти для скарг, що мають цифрову індикацію температури, а також рукоятку і інші деталі для збірки.

Якщо ж ви часто паяєте, і захочете порадувати себе або друга на новий рік або день народження, то можна задуматися про придбання полноценнойцифровой паяльної станції t12.

Дякую автора за просту конструкцію паяльника на основі жала t12.

Всім гарного настрою, міцного здоров’я, і цікавих ідей!підписуйтесь на телеграм-канал сайту, щоб не пропустити нові статті.

Авторське відео можна переглянути тут.