Реставрація дверей своїми руками

921

Якщо ви з жахом дивиться на свої міжкімнатні двері з облупленою фарбою, вже не приховує недоліків клеїться плівкою, сколами і тріщинками, але бюджет розписаний до копійки, пора братися за реставрацію. Саме така міра дозволить швидко і якісно відновити полотно, не вдаючись до купівлі нових дверей.

Реставрація дверей своїми руками

Міжкімнатні двері зазвичай виготовляють з пластику, скла, дерева і його похідних. І існує маса різних методів реставрації, проте найголовніший етап – це очищення і підготовка полотна. Важливо ретельно видалити всі сліди лакофарбових покриттів, жиру, старих ущільнювачів, вирівняти полотно, щоб надалі двері виглядала як нова.

Реставрація дверей своїми руками

Викидаємо? Ні! Реставруємо!

Зміст статті

  • 1 Готуємо дерев’яну двері до реставрації. Знімаємо фурнітуру і фарбу
    • 1.1 Відео – Як швидко зняти двері з петель
    • 1.2 Як видалити фарбу. Спосіб перший – шліфування
    • 1.3 Спосіб другий – застосування хімії
    • 1.4 третій Спосіб – використання газового пальника
    • 1.5 Спосіб четвертий – використання будівельного фена
    • 1.6 Спосіб п’ятий – м’який бластинг
    • 1.7 Спосіб шостий – Використання дрилі і насадки
    • 1.8 Відео – Бластинг м’який
  • 2 Шпаклюємо дерев’яні двері
  • 3 Зміцнюємо двері
  • 4 Міняємо тріснуте скло
    • 4.1 Випадок 1. Скло зафіксовано штапиками
    • 4.2 Випадок 2. Скло має приховану фіксацію
  • 5 Фарбуємо двері
    • 5.1 Відео – Реставрація дверей своїми руками
    • 5.2 Відео – Майстер-клас з реставрації міжкімнатних дверей зі скляною вставкою. Заміна скла
  • 6 Реставрація металевих дверей
  • 7 Як ламінувати міжкімнатні двері плівкою
    • 7.1 Відео — Обклеювання МДФ шпоном
    • 7.2 Відео – Як клеїти плівку D-C-FIX
    • 7.3 Відео – Принцип наклеювання плівки
  • 8 Як замінити дверні петлі. Фотоинструкция
    • 8.1 Відео — Установка петель на міжкімнатні двері

Готуємо дерев’яну двері до реставрації. Знімаємо фурнітуру і фарбу

Перше, що слід зробити – це акуратно зняти двері з петель і укласти на підлогу або чотири табурети.

Реставрація дверей своїми руками

Зняття дверей з петель

Реставрація дверей своїми руками

Зняття дверей з петель

Петлі можуть бути невидимими, врізними, ввертными, картковими знімними і незнімними. Так як реставруватися буде все полотно дверей, петлі необхідно тимчасово повністю демонтувати. Для цього відкручуємо усі болти і ковпачки, знизу піддягаємо двері ломом, піднімаємо, знімаємо і відставляємо в сторону.

Реставрація дверей своїми руками

Універсальна петля

Крім петель, слід зняти всю іншу фурнітуру, яка завадить подальшим роботам.

Реставрація дверей своїми руками

Укладаємо двері горизонтально

Відео – Як швидко зняти двері з петель

Як видалити фарбу. Спосіб перший – шліфування

Якщо двері плоска, а шарів фарби дуже багато, варто винести полотно на вулицю і спробувати очистити її шліфувальною машинкою. Робота досить пильна, шліфувальні круги швидко забиваються, але результат не змусить себе чекати.

Реставрація дверей своїми руками

Видалення фарби болгаркою

Спосіб другий – застосування хімії

У продажу можна знайти різні розчинники і знищувачі старої фарби. Один з них – В52. Принцип роботи: змочування поверхні, очікування, очищення відшарувались покриттів шпателем.

Реставрація дверей своїми руками

Розчинник наноситься на невеликі ділянки поверхні; шабером або шпателем розм’якшення фарба видаляється

Крім того, що ця робота дуже важка і шкідлива (пари розчинників небезпечні для здоров’я), варто зауважити, що хімія не справляється з великою кількістю шарів старого покриття. Тому такий спосіб застосуємо лише для очищення невеликих ділянок двері з тонким шаром старої фарби.

Самотужки можна виготовити суміш для зняття фарби, змішавши каустичну соду, воду і вівсяну муку до густої консистенції. Цю кашку слід розподілити по полотну, а через 30-50 хвилин зчистити металевим шпателем разом з разбухшим лакофарбовим шаром.

Важливо використовувати рукавички і респіратор!

Спосіб третій – використання газового пальника

Реставрація дверей своїми руками

Видалення старої фарби пальником

З міркувань пожежної безпеки, роботи необхідно проводити тільки поза приміщенням. Фарба, що нагрівається пальником, легко відходить, але разом з тим може диміти і виділяти їдкі запахи.

Такий метод застосуємо тільки в тому випадку, якщо ви вмієте поводитися з пальником, підготували достатній запас балонів і готові попередити сусідів про майбутніх роботах.

Спосіб четвертий – використання будівельного фена

Реставрація дверей своїми руками

Зняття фарби будівельним феном

Такий спосіб найбільш продуктивний і безпечний. Навіть якщо на двері шари фарби, нанесені ще кілька десятиліть тому, вони легко відшаруються, а при роботі не виникне запахів горілого або хімії.

Нагрівайте фарбу і зчищайте гострим шпателем. Дійте обережно, щоб не пошкодити деревину. Не нахиляйтеся над дверима, так як температури повітряного струменя близько 600 градусів.

Спосіб п’ятий – м’який бластинг

Реставрація дверей своїми руками

М’який бластинг

Метод передбачає бережливе, дбайливе видалення складних забруднень і старих лакофарбових покриттів з металевих, скляних, дерев’яних полотен. При цьому дверне полотно не буде пошкоджено. При роботі разом зі струменем стисненого повітря на поверхню дверей буде наноситися повністю розкладається мікроорганізмами чистячий засіб Armex.

Головний недолік такого, здавалося б, ідеального методу – відсутність можливості виконання робіт у домашніх умовах, необхідність доставки двері в майстерню і пов’язані з цим витрати.

Реставрація дверей своїми руками

Обладнання для м’якого бластинга

Спосіб шостий – Використання дрилі і насадки

Реставрація дверей своїми руками

Дриль з насадкою

У магазинах продаються спеціальні шліфувальні насадки-щітки, які надіваються на дриль. Металеві волокна видалять стару фарбу, але є ймовірність пошкодження деревини полотна. Для обробки всієї двері може знадобитися не одна, а кілька змінних насадок, вартість яких становить 120-170 рублів за штуку.

Відео – Бластинг м’який

Шпаклюємо дерев’яні двері

Реставрація дверей своїми руками

Шпаклівка по дереву

Наочний приклад того, як шпаклювати дерев’яні двері

Після того як всі шари старої фарби видалені, слід взяти наждачний папір, закріпити її на тримачі і старанно відшліфувати двері, здійснюючи рухи по лінії волокон. Ця міра дозволить видалити фарбу з важкодоступних ділянок, згладити подряпини і сколи.

Реставрація дверей своїми руками

Шпаклівка під колір деревини

Двері після шліфування пилососимо і протираємо уайт-спіритом, обезжиривая.

Відкриваємо банку з грунтовкою, перемішуємо і наносимо складу на двері тонким шаром. Грунт продовжить життя деревини і послужить основою для нового лакофарбового покриття. Середня витрата грунтовки – 100 грамів на 1 квадратний метр полотна. Середня ціна упаковки вагою 2,5 кг – 280-350 рублів.

Реставрація дверей своїми руками

Шліфування і нанесення грунтовки

Вузьким шпателем наносимо перемішану шпаклівку для дерева. Розподіляємо її і залишаємо висихати. Після цього доведеться ще раз обробити всю двері дрібнозернистим наждачним папером, щоб усунути дрібні дефекти.

Якщо на двері присутня велика глибока тріщина, її можна усунути, підібравши відповідний за розміром і кольором шматочок дерева. Тріску промазуємо столярним клеєм і щільно вбиваємо в тріщину. Приблизно через добу клей підсохне і двері буде готова до проведення процедур грунтовки, шпаклівки і фарбування.

Зміцнюємо двері

Якщо ваша двері розсохлося від старості і вже не відрізняється достатньою міцністю, рекомендується зміцнити полотно і коробку. І робити це необхідно відразу після проведеної підготовки, але до процесу фарбування.

Якщо полотно деформоване, виправити геометрію допоможе рубанок. Знімаємо зайву деревину інструментом, попутно перевіряючи точність кутів столярним металевим кутником.

Реставрація дверей своїми руками

Обробка полотна рубанком

Якщо ж двері зсохнулася і закривалася дуже нещільно, було видно великий зазор між полотном і коробкою, необхідно вирізати з фанери або дошки тонку рейку і прибити її до торця реставрируемой двері. Потім рейку обробляємо напилком або рубанком, точно підганяючи розміри.

Реставрація дверей своїми руками

Кріплення додаткової рейки

Зміцнити дверне полотно можна металевими куточками. Але щоб двері не втратила своєї привабливості, варто звернути увагу на декоративні різьблені куточки і зробити їх монтаж (прибити тонкими гвоздиками або зафіксувати саморізами) після фарбування полотна. Не забудьте придбати нову дверну ручку, стилістично відповідну до фігурним куточках.

Реставрація дверей своїми руками

Дверний декоративний куточок

Міняємо тріснуте скло

Тріснуте або просто застаріле каламутне скло не важко замінити своїми руками. На його місце можна встановити нове, наприклад, матове або прозоре, тоноване або з піскоструминним візерунком, рельєфне або гладке, кольорове або однотонне.

Реставрація дверей своїми руками

Двері зі скляними вставками

Зверніть увагу! Якщо скло має товщину 10 мм (триплекс), то його заміну виробляти недоцільно. По-перше, це дуже дорого, по-друге, самостійно впоратися з таким завданням недосвідченому людині практично неможливо.

Реставрація дверей своїми руками

Двері зі склом Триплекс

Випадок 1. Скло зафіксовано штапиками

Реставрація дверей своїми руками

Скло зафіксовано штапиками

Найпростіше замінити скло, закріплене штапиками. Досить демонтувати їх, після чого вийняти скло руками. Озброюємося пасатижами та металевим шпателем. Підчіплюємо штапик шпателем, а пасатижами акуратно висмикуємо гвоздики.

Реставрація дверей своїми руками

Штапики дерев’яні

Стамескою або ножем вичищаємо ложі для скла. Проводимо заміри. Якщо отвір нестандартний, робимо фігурне лекало з картону. При цьому враховуємо, що розмір скла повинен бути трохи менше отвору. Протираємо скло мильною губкою, сушимо чистою ганчіркою, переносимо малюнок з лекала і проводимо різання.

Реставрація дверей своїми руками

Як правильно різати скло

Увага! Користуйтеся рукавичками, щоб не порізати руки. Роботи справляєте на рівній поверхні справним склорізом.

Периметр отвору для скла обробляємо герметиком, після чого вставляємо вирізаний шматок, распиливаем лобзиком нові штапики і кріпимо їх тонкими гвоздиками.

Випадок 2. Скло має приховану фіксацію

Реставрація дверей своїми руками

Скло має приховану фіксацію

Якщо скло має приховану фіксацію, доведеться розбирати двері, викручуючи болти, витягуючи старе скло і вставляючи нове. Силікон при цьому використовувати не можна, так як згодом проводити заміну буде неможливо. Істотні мінус заміни стекол у таких дверях – після складання полотно може втратити свою геометричність і потрібно правка рубанком.

До речі, замість скла можна використовувати акрилове небитке дзеркало. Воно досить легке, міцне, відрізняється високою декоративністю і легкістю різання.

Офарблюємо двері

Реставрація дверей своїми руками

Фарбування дверей

Підготовлену за всіма правилами двері можна фарбувати. Роботи проводимо в два етапи – нанесення основного шару білої фарби і тонування.

Вибираємо фарбу матову для дерева, наносимо її фарбопультом або пензлем, здійснюючи рухи пензлем вздовж волокон. Наносимо один шар, стежачи, щоб не з’явилися патьоки.

Важливо! Якщо є скляна вставка, то її обов’язково заклеюємо малярським скотчем, щоб не забруднити поверхню фарбою.

Для тонування вибираємо глянсову або матову фарбу будь-якого кольору, наприклад, темно-коричневого. Аналогічно профарбовуємо полотно. При необхідності наносимо ще один шар, але тільки після висихання попереднього. Чим більше шарів фарби, тим більш насиченим буде відтінок. Але не варто захоплюватися і створювати занадто товсте покриття.

Реставрація дверей своїми руками

Як пофарбувати дерев’яні двері

Важливо! Обов’язково проведіть підготовку та реставрацію дверної коробки. В іншому випадку оновлена двері буде невигідно контрастувати з прилеглими до неї дерев’яними поверхнями.

Коли фарба підсохне, можна нанести шар глянсового лаку або приступити до монтажу дверних ручок.

Відео – Реставрація дверей своїми руками

Відео – Майстер-клас з реставрації міжкімнатних дверей зі скляною вставкою. Заміна скла

Реставрація металевих дверей

Реставрувати можна не тільки дерев’яні, а й вхідні двері з металу. Перед роботою бажано зняти полотно і укласти горизонтально. Це спростить роботу.

Реставрація дверей своїми руками

Як правильно пофарбувати металеві двері

Крок 1. Демонтуємо або закриваємо малярським скотчем дверну ручку, вічко, іншу фурнітуру.

Крок 2. Металевою щіткою або дрилем з насадкою зчищаємо всі сліди корозії. Шліфуємо поверхню наждачкою (зернистість 80-150). Пилососимо полотно і обробляємо розчинником.

Крок 3. Обробляємо двері поліроллю для автомобілів. Не рекомендується використовувати шпаклівки для дерева, так як вони погано зчіплюються з металом. Автополироль приховає всі вм’ятини і мікроподряпини, що утворилися після чищення іржі. Розгладжуємо нанесений поліроль шпателем. Час висихання складу близько 30-40 хвилин.

Реставрація дверей своїми руками

Поліроль

Крок 4. Виробляємо полірування всій поверхні дверей наждачним папером із зернистістю 400. Протираємо полотно чистою вологою тканиною, а потім знежирити, використовуючи засіб для видалення жиру.

Крок 5. Наносимо на двері ґрунтовку для металу антикорозійну. В роботі зручно використовувати валик і вузьку кисть. Після повного висихання шару грунтовки, повторно шліфуємо полотно дрібнозернистим наждачним папером.

Реставрація дверей своїми руками

Антикорозійна грунтовка

Крок 6. Офарблюємо двері фарбою для металу. Шарів може бути декілька, але кожен наступний наносимо тільки після висихання попередніх. Для нанесення фарби використовуємо валик і кисті або краскопульт. Не забуваємо про рукавичках і респіраторі.

Реставрація дверей своїми руками

Реставрація металевих дверей

Аналогічно очищаємо і фарбуємо коробку дверей, потім прибираємо малярний скотч, монтуємо фурнітуру і вішаємо двері на її законне місце.

Таким чином можна реставрувати не всю поверхню дверей, а тільки невелику ділянку, але при цьому важливо підібрати фарбу в тон-в-тон.

Як ламінувати міжкімнатні двері плівкою

Реставрація дверей своїми руками

Плівка самоклеюча D-C-FIX горіх волоський

Реставрація дверей своїми руками

Плівка самоклеюча d-c-fix чорне дерево

Для обклеювання дверей краще не використовувати дешеву плівку ПВХ, а віддати перевагу міцній «самоклейці» D-C-FIX. Така плівка гарантовано прослужить більше 10 років, не вигорить на сонці і не протреться.

Продається плівка рулонами шириною 45, 90 і 67, 5 см. Довжина рулону – 15 м. Середня роздрібна ціна цієї німецької плівки становить 1700 рублів. З величезного асортименту не складно вибрати варіант з імітацією дерева, каменю, абстрактним або іншим візерунком, відповідним під конкретний інтер’єр.

Клеїти плівку слід обережно, заручившись чиєюсь допомогою. Розкрій бажано проводити за лекалами, а невеликі бульбашки відразу видаляти пластиковим широким шпателем. Якщо міхур не прибирається, можна проколоти його тонкою голкою. Для кращої пластичності плівку дозволено прогрівати феном.

Зверніть увагу! Дерев’яні двері можна реставрувати, використовуючи шпон на клейовій основі. Притискаємо матеріал до полотна і прогріваємо праскою. Надлишки зрізаємо. Залишаємо відреставрована дверне полотно на деякий час, притиснувши наклеєний шпон мішечками з піском.

Реставрація дверей своїми руками

Шпонування

Відео — Обклеювання МДФ шпоном

Відео – Як клеїти плівку D-C-FIX

Відео – Принцип наклеювання плівки

Як замінити дверні петлі. Фотоинструкция

Реставрація дверей своїми руками

Як замінити дверні петлі

Реставрація дверей своїми руками

Як замінити дверні петлі

Реставрація дверей своїми руками

Фрезер Bosch POF 1200 AE. Хороший для врізання петель

Реставрація дверей своїми руками

Відміряємо 200 мм від краю до краю полотна петлі

Прикладываем петлю петлю, шилом намечаем наколки под сверло, лезвием аккуратно прорезаем шпон

Прикладаємо петлю, шилом намічаємо наколки під свердло, лезом акуратно прорізаємо шпон

Реставрація дверей своїми руками

Правильне положення петлі

Реставрація дверей своїми руками

Фрезер на позиції

Реставрація дверей своїми руками

Ретельно позиціонуємо фрезу по краю майбутньої петлі

Реставрація дверей своїми руками

Проріз для петлі

Реставрація дверей своїми руками

Петля на місці

Відео — Установка петель на міжкімнатні двері