Утеплювач для стін піноплекс

434

Будь-які житлові будинки, розташовані в холодних регіонах країни, вимагають обов’язкового утеплення, так як не ізольовані від низьких температур стіни є одними з головних причин теплових втрат, які можуть становити до 2530%. Утеплювач для стін пеноплекс применяется як для зовнішньої, так і для внутрішньої теплоізоляції будівель.

Утеплювач для стін піноплекс

Цей матеріал володіє всіма необхідними експлуатаційними якостями, які сприятимуть захисту стін не тільки від зимових холодів, але і від перегрівання в літню спеку. Раніше для цих цілей частіше застосовувався звичайний пінопласт. Хоча він виготовляється з, в принципі, того ж сировини, що і пеноплекс, однак технологія – зовсім інша, тому матеріал має більш пористу структурну будову, що не зовсім підходить для зовнішнього утеплення.

Зміст статті

  • 1 Основні характеристики піноплекс
    • 1.1 Відео: випробування пеноплексовых панелей
  • 2 Види піноплекс
  • 3 Утеплення піноплекс стін будинку зовні
    • 3.1 Типові помилки при монтажі піноплекс
  • 4 Вартість матеріалу і монтажних робіт
  • 5 Відео: пеноплекс — як матеріал для утеплення балкона або лоджії

Основні характеристики піноплекс

Пеноплекс представляет собою плити пінополістиролу, отримані по технології екструзії – продавлюванні спіненої розплавленої пластичної маси через формувальні сопла (дюзи). У результаті спільного впливу температури і високого тиску матеріал по застигання набуває дрібнопористу структуру, з дрібними повітряними «осередками» приблизно одного розміру (від 100 до 200 мкм), кожна з яких ізольована від інших. Подібна будова забезпечує дві основні характеристики цього типу пінополістиролу – відмінні утеплювальні якості поряд з високою механічною міцністю.

Утеплювач для стін піноплекс

Завдяки мікропористій структурі піноплекс володіє високими утеплительными якостями і механічною міцністю на стиск

Для початку, щоб оцінити достоїнства піноплекс, – коротко кілька цифрових показників основних параметрів цього матеріалу.

Таблиця: технічні характеристики піноплекс

Найменування Метод випробувань Одиниця виміру Числові показники
Міцність на стиск при 10% лінійній деформації, не менше ГОСТ EN 826-2011 МПа (кгс/см2; т/м2) 0.2
Щільність ГОСТ 17177-94 кг/м3 25-32
Водопоглинання за 24 години, не більше ГОСТ 17177-94 % за об’ємом 0.4
Категорія стійкості до вогню Ф3-123 група Г3
Коефіцієнт теплопровідності при (25±5) °С ГОСТ 7076-99 Вт/(м×°С) 0.03
Звукоізоляція перегородки (ГКЛ-ПЕНОПЛЕКС® 50 мм-ГКЛ), Rw ГОСТ 27296-87 дБ 41
Стандартні розміри Ширина мм 600
Довжина мм 1200
Товщина мм 20; 30; 40; 50; 60; 80; 100; 120; 150
Температурний діапазон експлуатації ТУ °З -100 … +75

Навіть попередня оцінка за наведеними характеристиками показує, що матеріал – дуже ефективний для термоізоляційних робіт. Однак, варто розглянути його детальніше якості:

Низьке водопоглинання

Цей параметр дуже важливий для будь-якого утеплювача, так як при високій гігроскопічності матеріал набухає, втрачає повітряний прошарок, а замерзання впитавшейся води може викликати його деструктуризацию, чого він втрачає свої основні якості і стає марним.

Значення цього параметра у піноплекс визначено офіційно шляхом проведених лабораторних випробувань. Матеріал повністю занурювався у воду, а потім вівся моніторинг протягом місяця. При цьому виявилося, що пеноплекс впитывал невелика кількість вологи тільки в перші десять днів, ну а в подальшому вологість у ньому анітрохи не збільшувалася.

Після закінчення 30 днів кількість поглиненої вологи в пеноплексе склало близько 0,6% від загального обсягу плити. На підставі цього був зроблений висновок, що волога проникає тільки у зовнішній шар матеріалу і на місці його розрізу, але не потрапляє у внутрішню структуру.

Такий показник близький до гідрофобності, що надзвичайно важливо для утеплювача для зовнішніх робіт. До речі, від цього параметра залежить і те, що матеріал стійкий до виникнення цвілі і гнилизни.

Низький коеффициент теплопроводности

Теплопровідність піноплекс, коефіцієнт якої складає всього 0,03 Вт/м×°С одна з найнижчих серед всіх утеплювальних матеріалів. Цей параметр більшою мірою досягається за рахунок структурної будови піноплекс і його низьке вологовбирання.

Завдяки цим якостям, утеплювач може бути використаний для монтажу в приміщеннях з підвищеною вологістю, таких, як підвали, а також для установки зовні стін і для термоізоляції фундаментів будівлі.

Утеплювач для стін піноплексФундамент і цоколь будинку теж потребують утеплення!

Довговічність стрічкового фундаменту безпосередньо залежить від його захищеності від впливу грунтової вологи і низьких температур. Піноплекс ідеально підійде для цих цілей.

Як правильно виконати гідроізоляцію фундаменту і провести утеплення фундаменту піноплекс – читайте в спеціальних публікаціях нашого порталу.

Стійкість до механічних навантажень

Технологія виготовлення піноплекс методом екструзії дає високу однорідність структури матеріалу, що дозволяє зробити його досить міцним. Піноплекс майже не продавлюється при натисканні на нього. Не відбудеться значних змін у структурі утеплювача і при ходінні по ньому, так як він відмінно витримує великі навантаження. Єдиною умовою для збереження його цілісності при утепленні, наприклад, статі, є рівна поверхня для укладання.

Низька паропроникність

Так як, по суті, піноплекс є екструдованим пінополістиролом, але з поліпшеними фізико-технічними характеристиками, він володіє високою опірністю до вбирання різних випарів. Паропроникність двухсантиметровой плити цього матеріалу, можна порівняти з аналогічним показником шару руберойду, який застосовують для ізоляції гідро — і пароізоляції стін та підлоги.

Утеплювач для стін піноплекс

Піноплекс відмінно підходить для утеплення вологих приміщень лазень

Це дає повну можливість застосовувати пеноплекс для утеплення приміщень з підвищеною вологістю, наприклад, лазні.

Невелика вага

У комплексі з низькою теплопровідністю і вологопоглинанням, утеплювач має малу вагу. Цей параметр дозволяє без праці піднімати матеріал на будь-яку висоту. Тому в останні роки його можна побачити наружні панельних і цегляних стінах багатоповерхівок їм утеплюють як несучі конструкції будівель, так і балкони.

Утеплювач для стін піноплекс

Матеріал легкий. не обважнює стін, тому його часто стали використовувати для зовнішнього утеплення багатоповерхових будинках

Крім цього, при закріпленні піноплекс на поверхні, він не обважнює конструкцію і тому не вимагає узгоджень та дозволів на монтаж.

Простота в обробці і монтажі

Перевагою піноплекс можна назвати і простоту його обробки. Для того щоб розрізати його листи не потрібно ніяких спеціальних інструментів достатньо лише звичайного гострого будівельного або канцелярського ножа. Монтаж матеріалу на поверхні проходить швидко, причому цього процесу не зможе перешкодити негода, так як утеплювач не боїться вологи.

Тривалий термін експлуатації

На матеріал, виготовлений з дотриманням всіх технологічних вимог, виробники встановлюють гарантійний термін аж до 50 років. Цей термін – не голословен, він розрахований за результатами проведених лабораторних і стендових випробувань, які включають багаторазове глибоке заморожування і подальше відтавання піноплекс, нагрівання його до найвищих температур, які тільки можуть трапитися в процесі експлуатації в різних кліматичних регіонах.

Причому потрібно відзначити, що це встановлений мінімальний термін експлуатації, так як якісний матеріал прослужить і більш довгий термін.

Стійкість до впливу хімічних речовин

На піноплекс не чинять негативного впливу на більшість хімічних сполук, які застосовуються в будівництві. До них відносяться: луги, сольові розчини, фарби на водній основі, спиртові суміші, хлорне вапно, двоокис вуглецю, аміак, бутан та пропан, різні олії, бетонні суміші і фреони.

Однак, існують і речовини, які здатні негативно впливати не тільки на якість утеплювача, але і на його цілісність, тобто деякі з них можуть просто розчинити пеноплекс. Утеплюючи будинок зсередини або зовні, потрібно обов’язково ознайомитися з інформацією про подібних хімікатах, щоб не допустити помилок при монтажі піноплекс.

До таких складів належать: бензин, дизпаливо, формальдегід, ацетон, розчинники на метилацетатной або этилацетатной основі, емалеві та масляні фарби та інші активні речовини.

Звукоізоляція піноплекс

Встановлюючи цей матеріал на стіни будинку, власник отримує не тільки захист від холоду та спеки, а й від проникнення вуличного шуму, так як піноплекс володіє хорошим властивістю звукоізоляції. Цей параметр особливо важливий у тому випадку, якщо будинок розташований біля жвавої автомобільної траси або залізничних шляхів. Постійний шум негативно впливає на психіку людини, так як відсутня можливість повноцінного відпочинку. Тому обробка стін шумоизолирующим матеріалом просто необхідна, і пеноплекс відмінно підійде для цієї ролі.

Горючість утеплювача

Утеплювач для стін піноплекс

З горючістю та димоутворенням, на жаль, не все «гладко»

Піноплекс має маркування за шкалою горючості Г3, що означає середній її рівень. Виробники називають його самозатухаючим, але це не завжди так. Параметр горючості багато в чому залежить від кількох факторів:

  • Якість виготовлення матеріалу.
  • Наявності в його складі антипіренів.
  • Складу декоративного покриття воно може сприяти або противостоятьподдержанию вогню. Сюди ж можна віднести і розташовані близько утеплювача матеріали вони також можуть збільшити поширення полум’я.

Крім цього, не можна не звернути уваги на задимленість, що здатний створити пеноплекс. Якщо за збігом негативних обстоятельстуозгорание все ж сталося, то піноплекс буде виділяти їдкий чорний дим, у складі якого є високотоксичні речовини. Вони здатні не тільки принести значну шкоду здоров’ю людей, але і надзвичайно небезпечні для їх життя, так як здатні викликати термічні та хімічні опіки слизових оболонок і органів дихальної системи, викликають набряки легенів, вражають центральну нервову систему.

Характеристики димоутворення також мають свою класифікацію. Матеріал за цим показником маркується літерою Д з цифрою від 1 до 3, що вказує на ступінь поширення диму. Пеноплексу, так само, як і будь экструдированному пінополістиролу, присвоюється третя ступінь, тобто Д3.

Подібні негативні якості матеріалу призводять до того, що, вибираючи пеноплекс для утеплення стін зсередини приміщень або зовні будівлі, необхідно буде передбачити надійну негорючу обробку, яка посприяє самозатухання сталося загоряння.

Відео: випробування пеноплексовых панелей

Види піноплекс

Проводиться п’ять основних різновидів піноплекс, які призначені для тих чи інших видів термоізоляційних робіт.

  • Одна з різновидів використовується для настилу під дорожнє покриття – такий матеріал найбільш щільний, і маркується, як пеноплекс-45. Решта чотири виду призначені для використання при термоізоляції житлових будівель:
Утеплювач для стін піноплекс

Піноплекс для термоізоляції фундаментів

  • «Пеноплекс — фундамент» – цей вид більше підходить для монтажу на цокольну частину будинку. Він зберігає фундамент від промерзання і утворення містків холоду від грунту всередину приміщень.
Утеплювач для стін піноплекс

Піноплекс для утеплення стін

  • «Пеноплекс-стіна» – призначений для утеплення стін будинку зовні. Він має всі необхідні якості, які сприяють збереженню комфортного температурного мікроклімату всередині будинку, не дозволивши проникнути холоду або спеки зовні, і захист житлових або робочих приміщень від зовнішнього шуму.
Утеплювач для стін піноплекс

Матеріал відмінно підходить і для утеплення покрівлі

  • «Пеноплекс-дах» – цей вид матеріалу призначений для теплоізоляції горищних перекриттів і скатів покрівлі. Утеплена таким чином конструкція дах не тільки не дасть піти з дому тепла через горищне приміщення, але і створить ідеальну тишу всередині приміщень під час дощу або сильного вітру. Крім цього, пеноплекс-дах дуже добре підходить для утеплення мансардних приміщень як їх підлог, так і стін.
Утеплювач для стін піноплекс

Застосовують піноплекс і для утеплювальних робіт всередині приміщень

  • «Пеноплекс-комфорт» – виготовляється для внутрішніх робіт. Його монтують в приміщеннях на стіни, стеля та підлога, використовують для перетворення лоджій або балконів у повністю функціональні житлові кімнати.

Утеплювач для стін піноплексБажаєте перетворити балкон або лоджію в повноцінне приміщення?

Без проведення термоізоляційних робіт це зробити неможливо. А для утеплення можна використовувати самі різні матеріали, в тому числі і пеноплекс.

Про те, як правильно провести утеплення лоджії – в спеціальній публікації нашого порталу.

Утеплення піноплекс стін будинку зовні

Найчастіше для утеплення стін використовується піноплекс, має товщину до 100 мм. Однак, потрібно зазначити, що в південних кліматичних зонах з м’якими зимовими температурами подібний шар буде надмірною – достатньо товщини і в 30 ÷ 50 мм. Якщо ж утепляемое будова знаходиться в регіоні з дуже сильними зимовими морозами, то 50-ти міліметровим матеріалом не обійтися. В цьому випадку рекомендовано укласти плити такої товщини в два шари, перпендикулярно один одному і «з перев’язкою». Цей метод більш ефективний, ніж укладання одного 100-міліметрового шару.

Утеплювач рекомендовано укладати на стіни за принципом цегляної кладки – це створить додаткову жорсткість конструкції.

Утеплювач для стін піноплекс

Схема розташування плит піноплекс на фасаді будинку

Схема зовнішнього утеплення стін добре показуна пропонованої увазі схемою, але щоб зробити все правильно, потрібно розглянути всі етапи роботи детальніше.

Утеплювач для стін піноплекс

Так приблизно буде виглядати весь утеплительно-обробний «пиріг» на зовнішній стіні

Для утеплювальних і наступних опоряджувальних робіт знадобляться наступні матеріали: суха будівельна суміш – монтажний клей, підрахована кількість піноплекс, стартовий профіль для початку монтажу утеплювача. кріплення дюбелі«грибки», армована скловолоконна сітка-серпянка, перфоровані металеві кутники з сіткою, грунтовка, штукатурні та шпаклювальні суміші, декоративна обробка (штукатурка або плитка).

Покрокова інструкція монтажу піноплекс на зовнішні стіни:

Ілюстрація Короткий опис виконуваної операції
Утеплювач для стін піноплекс Щоб утеплення було ефективним, необхідно гарне прилягання плит піноплекс до стіни. Тому перед монтажем потрібно обов’язково провести підготовку поверхонь.
У підготовчий процес входять такі заходи, як очищення стін від старої штукатурки, яка почала відшаровуватися, закладення виявлених тріщин, які можуть стати причиною відклеювання встановленого утеплювача. Крім цього, щілини можуть стати «житлом» для різних комах, які потім можуть перебратися і в будинок.
Перед очищенням стін, з них демонтують, що знаходяться на ній елементи, такі, як відливи, світильники, кондиціонер та інші. Далі, можна приступати до очищення, яка зазвичай проводиться за допомогою шпателя.
Якщо на стіні присутній виступаючий більше ніж на 5 мм рельєфний малюнок, то його необхідно збити, так як він буде заважати встановленню утеплювача.
Утеплювач для стін піноплекс Якщо на стіні після зняття штукатурки виявилися тріщини, то перш ніж закладати, їх потрібно розширити з допомогою зубила і молотка, шліфмашинки з колом по каменю або перфоратора.
Розширені щілини очищаються і обробляються грунтовкою, а потім заповнюють герметиком або штатлевочным складом і розрівнюється.
Дуже широкі тріщини можуть бути заповнені монтажною піною, а після її розширення і висихання виступаючі частини зрізаються звичайним канцелярським ножем.
Утеплювач для стін піноплекс Якщо на стіні є нерівності, які теж можуть стати перешкодою для хорошого прилягання плит, то потрібно вирівняти поверхню.
Слід видалити виступаючі частини заповнити штукатурною сумішшю поглиблення.
Утеплювач для стін піноплекс Якщо ж візуально видно глобальна нерівність поверхонь, тобто на них присутні явні завали, то проводять перевірку за допомогою схилу, а потім вирівнюють шляхом встановлення штукатурних маячків і начерки бетонного розчину.
Виведення стін проводиться правилом.
Не потрібно думати, що можна потім вирівняти поверхні утеплювачем — він просто повторить їх напрямок, і, таким чином, відхилення стіни від вертикалі збережеться.
Утеплювач для стін піноплекс На вирівняні стіни, використовуючи валик або широку кисть, наноситься склад грунтовки, якому треба дати добре просохнути.
Краще буде, якщо провести дворазову обробку, причому другий шар наноситься тільки після повного вбирання і висихання першого.
Утеплювач для стін піноплекс Висохлу поверхню потрібно розмітити для монтажу стартового профілю. Для цього на потрібній висоті знизу стіни намічають строго горизонтальну лінію, відбивають її фарбувальною шнуром, а потім за нею закріплюється за допомогою саморізів профіль.
Він необхідний для установки на нього першого ряду утеплювача — профіль не дозволить пеноплексу сповзти нижче встановленого рівня, до того, як панелі не будуть надійно зафіксовані кріпленнями-«грибками».
Ширина профілю буде залежати від обраної товщини піноплекс.
Профіль закріплюється до стіни дюбелями з шайбами Ø 5÷7 мм, з кроком 300÷400 мм.
Для скріплення профілю на кутах будинку використовуються спеціальні кутові з’єднання, що виготовлені із пластику. Вони компенсують розширення матеріалів при перепадах температур.
Утеплювач для стін піноплекс Далі, по стіні при необхідності проводяться всі комунікації, які повинні бути приховані під утеплювачем і облицюванням.
На віконних отворах встановлюються відливи.
Утеплювач для стін піноплекс Наступним етапом йде розкрій піноплекс на смуги потрібної ширини для монтажу їх на укоси вікон.
На вирізані заготовки наноситься заздалегідь замішаний згідно інструкції клейовий склад, товщиною 7-8 мм, розподіляється зубчастим шпателем. Потім, вони монтуються на поверхню, і притискаються залишаються до надійного схоплювання.
Після висихання клею, укоси з піноплекс остаточно фіксується кріпленнями-«грибками».
Утеплювач для стін піноплекс Після завершення монтажу утеплювача на укоси, можна переходити до установки його на стіни.
Закріплення піноплекс починається з нижнього ряду. На плити наноситься клей — смужками по їх краях і точково — в середині. Можна для розподілу толстого шар застосувати і зубчастий шпатель.
Утеплювач для стін піноплекс Потім плити встановлюються на стартовий профіль і добре притискаються до поверхні стіни.
Всі плити після монтажу перевіряються рівнем на рівність установки по горизонталі, вертикалі і відносно поверхні стіни.
Монтаж наступних рядів ведеться «в перев’язку» зі зміщенням приблизно на половину довжини плити.
Зручність фірмового піноплекс в тому, що на панелях є ламелі для щільного з’єднання на швах, з дотриманням рівності кладки – достатньо поєднати замкові частини при монтажі.
Утеплювач для стін піноплекс Для додання кладці утеплювача додаткової жорсткості, на кутах плити укладаються так званим «зубчастим з’єднанням» по всій висоті стіни.
Утеплювач для стін піноплекс Після встановлення двох рядів, потрібно повернутися до першої встановленої плиті, і почати з неї фіксувати кожну з них за допомогою дюбелів – «грибків» до поверхні стіни.
Для цього через піноплекс просверліваются отвори, таким чином, щоб вони йшли в стіну на 50÷60 мм. Вставляється «грибок», а потім в отвір в середині капелюшки встановлюється розпірний пластиковий цвях, що забивається з допомогою молотка.
Капелюшок кріплення повинна бути втиснута в утеплювач, тобто знаходитися з його поверхнею в одній площині.
Утеплювач для стін піноплекс Після завершення монтажу піноплекс на клей і на «грибки», перш ніж приступити до наступного етапу робіт, стіни дають добре просохнути — цей процес займе двоє ÷ троє діб, в залежності від товщини шару клею і його характеристик, погоди на вулиці.
Утеплювач для стін піноплекс Далі, шви між плитами закладаються монтажною піною, а після її застигання виступили надлишки зрізаються.
Утеплювач для стін піноплекс Після завершення монтажу та фіксації всього утеплюючого матеріалу, його необхідно армувати спеціальної стекловолоконной сіткою.
Почати потрібно з кутів — на них закріплюються перфоровані куточки з сітчастими «крилами». Вони захистять кути утеплювального матеріалу від ушкоджень під час його експлуатації, полегшать «виведення» кутів при подальшому оштукатурюванні.
Утеплювач для стін піноплекс Наступним етапом всю утеплену поверхню потрібно зміцнити, розтягнувши і приклеївши на неї полотна сітки.
Її монтаж проводиться зверху стіни, від карниза:
Спочатку на невелику ділянку поверхні утеплювача наноситься клейова маса і розподіляється по ньому шпателем.
На клей накладається полотно сітки, що має довжину, рівну висоті утеплюваної стіни, і вдавлюється шпателем нанесений шар.
Надлишок клею з поверхні забирається або перерозподіляється на нижній ділянку стіни.
Таким чином армуються всі утеплені поверхні будинку, а потім залишають сохнути. Так як клей під сітку нанесений тонким шаром, просихання його займе не більше доби.
Утеплювач для стін піноплекс Далі на висохлу поверхню наноситься шпаклівка, яка повинна повністю закрити арматурну сітку і зробити поверхню гладенькою.
Цей шар шпаклівки повинен дуже добре висохнути, тому його варто залишити в спокої на двоє ÷ три доби.
Утеплювач для стін піноплекс Після закінчення цього періоду поверхня стін потрібно добре зачистити з допомогою терки з встановленою абразивною сіткою або наждачним папером.
Робота проводиться круговими рухами, які роблять проти годинникової стрілки.
Затірку потрібно здійснювати акуратно, без сильного натиску на стіну.
Утеплювач для стін піноплекс Завершальним етапом перед декоративною обробкою йде покриття зашпакльованої стіни грунтовкою, яка містить кварцовий пісок.
Вона необхідна для створення гарної адгезії поверхні стіни і декоративної штукатурки або плиткового клею.
Утеплювач для стін піноплекс На підготовлену і прогрунтовану стіну наноситься декоративна штукатурка або приклеюється плитка, що імітує камінь або дерево.

Утеплювач для стін піноплексЯк надати стіні декоративні якості?

Сірі нудні стіни ніяк не можуть стати прикрасою будинку. Добре, що в розпорядженні сьогоднішніх будівельників – чимало технік виконання рельєфної штукатурки.

Як виконати її самостійно – у відповідній статті порталу.

Типові помилки при монтажі піноплекс

Щоб утеплення було справді ефективним, необхідно врахувати деякі нюанси монтажу піноплекс і не допустити при цьому «традиційних» помилок.

До найбільш поширеним помилкам можна віднести наступні:

  • Виконання робіт при несприятливій для цього процесу погоду. Якщо монтаж буде проводитися при більш високих температурах, ніж це рекомендовано виробником, то матеріал може дещо змінити свої розміри, деформуватися або втратити свої позитивні якості.
  • Не можна виробляти монтаж піноплекс на стіну тільки дюбелями, без застосування клею. Така економія призведе до недостатнього приляганню утеплювача до стін, а як результат – до зниження утеплювальних і звукоізоляційних якостей конструкції. Можна сказати, що утеплювальний ефект буде втрачений, а гроші витрачені марно. Потрібно пам’ятати, що основним кріпильним матеріалом є саме клей, а дюбелі служать лише для додаткової фіксації піноплекс до стіни.
  • Дуже важливо вибрати правильний і якісний клей для монтажу утеплювача. Тому при його придбанні дуже важливо уважно вивчити інструкцію на його упаковці.

Зазвичай майстри воліють працювати з клеями, які реалізуються у вигляді сухих будівельних сумішей. Одна брати будь-який уподобаний склад – не можна, так як він повинен мати цільове призначення – для термоізоляційних робіт. Тоді належну якість утеплення буде забезпечено.

Утеплювач для стін піноплекс

Зверніть увагу на призначення суміші — вона повинна бути саме для утеплювальних робіт

Клей може продаватися і в готовому вигляді – зазвичай це склад на акриловій основі. Правда, вартість його – набагато вища, і використання для утеплення фасадних стін навряд чи можна назвати рентабельним.

Утеплювач для стін піноплекс

Готовий клейовий склад для пінополістиролу

  • При установці піноплекс необхідно закривати повністю всю утеплять поверхню, не залишаючи між плитами навіть невеликих щілин, інакше утеплення не буде «працювати» належним чином.
  • Помилкою вважається і недотримання правил монтажу за принципом цегляної кладки, «в перев’язку», так як неприпустимо розташування вертикальних стиків плит на одній лінії.
  • Неприпустимо несерйозне ставлення до підготовки поверхні стін для монтажу утеплювальних панелей, так як необроблена і невідремонтовані поверхню, закрита піноплекс, може з часом покритися грибковими колоніями, цвіллю, від яких буде складно позбутися. А між тим – подібна мікрофлора дуже шкідлива для здоров’я людини.

Вартість матеріалу і монтажних робіт

Сам по собі піноплекс має досить високу ціну, тому перш ніж готуватися до його монтажу, необхідно дізнатися його вартість в регіоні проживання.

  • В середньому ж ціна піноплекс товщиною до 50 мм, становить приблизно 5 $ за 1 м2.
  • Модифікований матеріал з поліпшеними якостями, в тому числі з добавками антипіренів, має ціну за 7 ÷ 8 $ за 1 м2.
  • Робота майстрів з утеплення стін зсередини обійдеться в середньому в 9 ÷ 10 $ за 1 м2.
  • Закріплення піноплекс на фасад будинку буде коштувати близько 13 ÷ 15 $ за 1 м2, так як робота більш складна із-за того, що частина її доведеться проводити на висоті.

Ознайомившись з основними технологічними прийомами використання піноплекс як утеплювач стін, уточнивши рівень цін на сам утеплювач і необхідні витратні матеріали та на виконання монтажних робіт, кожен господар будинку сам буде в змозі оцінити свої можливості і прийняти рішення – виконувати чи все самостійно або ж запросити майстра.

Маючи інформацію про типові помилки, які часто роблять при монтажі піноплекс, можна здійснювати контроль за його спеціаліста – на жаль, серед них трапляється чимало «ліваків».

По суті, роботи нескладні і цілком доступні для самостійного виконання, є всі необхідні для цього інструменти. Але, природно, якщо потрібно утеплити стіни квартири, що знаходиться вище першого поверху, то не варто проявляти непотрібний «героїзм» краще звернутися до професіоналів, які мають спеціальне обладнання для виконання монтажних робіт на висоті.

І на завершення — ще один відеосюжет про застосування піноплекс для утеления балкона

Відео: пеноплекс — як матеріал для утеплення балкона або лоджії