Відновлення даних

3-14-2020

Увага! Переконайтеся, що пристрій справно (якщо є проблеми з пристроєм).

Увага! Нічого не записуйте і не виправляйте на вихідному диску. Рекомендується відновлювати дані на інший фізичний пристрій. Відновлення на інший розділ того ж диска можливо тільки в разі, якщо розділи на диску не перетинаються і диск не має фізичних проблем. Не завантажуйте систему і не запускайте програму з розділу, на якому знаходяться дані для відновлення (Установка і запуск). Хочемо порекомендувати почитати восстановление данных

Увага! Якщо файли відновлюються неправильно або є інші проблеми, переконайтеся, що використовуються найновіші версії Програми з надійного джерела.

Порядок дій
Знайти і відкрити том, що містить втрачені дані;
відкрити віртуальну директорію [всі знайдені / віртуальна ФС], щоб отримати більше або менше знайдених файлів( див.: Віртуальна реконструкція ФС);
Відзначити файли і папки і використовувати команду меню Сервіс * «відновити» для відновлення даних на інший диск.

Якщо файли після відновлення не відкриваються / не програються, слід спробувати інші варіанти томи-повернутися до результатів повного сканування або до вікна розділи і відкрити наступний знайдений том.

Категорії файлів
Вибір категорій файлів для відновлення-див. Панель файлів для докладної інформації про категорії. В процесі обходу позначки з виключених файлів будуть зняті, якщо не обрана опція»залишати позначки вибору для виключених елементів».

Кнопка » Обсяг»
Дозволяє обчислити обсяг обраних даних для відновлення. Після обчислення обсягу індикатор процесу показує поточний відсоток від загального обсягу.

Кнопка » Список»
Дозволяє зберегти в файл список обраних файлів.

Фільтри файлів
Підтримується фільтрація за назвою, розміром, датою модифікації файлу. В процесі обходу позначки з виключених файлів будуть зняті, якщо не обрана опція»залишати позначки вибору для виключених елементів». Щоб обмежити лише мінімальний розмір файлу, слід вказати 0 (нуль) як обмеження зверху.

Шаблони імен поділяються крапкою з комою. Підтримуються підстановочні знаки » * «(будь-який набір символів) і»?»( будь-який символ). Шаблон для виключення можна задати, додавши попереду зворотний слеш»\». Шаблони спочатку мають пріоритет. Наприклад, ім’я abc.tmp підходить під шаблон a;*.tmp і не підходить під *.tmp; a.

Відновлення на диски FAT, опція » розділити великі файли»
Томи FAT не підтримують файли більше 4 ГБ (в деяких випадках — 2 ГБ). Файли більшого розміру можуть бути поділені на частини за запитом, якщо ОС вірно повідомляє про помилку (що буває не завжди), або якщо відзначена опція розділити великі файли (рекомендується). Частини файлу можна об’єднати на іншому диску, наприклад, за допомогою системної команди: copy / b part1 + part2 + part3 result. DOS без розширень підтримує тільки розділи FAT.

Імена файлів в DOS, опція » замінити імена»
Без спеціальних драйверів довгі імена файлів не підтримуються в DOS. Опція замінити імена дозволяє замінити Імена при відновленні. При цьому в папці призначення буде створений файл LRENAME.BAT для зворотного перейменування. Для відновлення вихідних імен необхідно завантажити Windows, перейти в папку призначення і запустити файл LRENAME.BAT. Для коректного відновлення національних символів необхідно вибрати правильну кодову сторінку OEM при роботі в DOS. Символи, що не входять в обрану кодову сторінку будуть замінені.

Можна додати параметр substnamesutf8=1 в файл dmde.ini або використовувати опцію utf-8, щоб створити файл LRENAME.BAT у форматі Юнікоду, який підтримує всі символи Юнікоду незалежно від обраної кодової сторінки. Формат Юнікоду підтримується в Windows 7 і вище.

Шляхи довжиною більше 259 символів (Windows NT і вище)
Опція підтримка дуже довгих шляхів (або ручне додавання префікса\?\ при вказівці папки призначення, наприклад:\?\ D:) дозволяє відновити шляхи довжиною більше 259 символів. Такі довгі шляхи можуть бути не доступні з використанням стандартних засобів ОС («провідник»).

Обробка повторюваних Імен та інших подій
При відновленні даних можливе дублювання імен внаслідок виявлення різних версій одного файлу, різних посилань на один файл або помилкового злиття директорій.

При відновленні наступного об’єкта з тим же ім’ям виводиться запит на вибір способу обробки дублікатів. Можливо перейменування об’єкта вручну, автоматичне перейменування, або пропуск всіх наступних об’єктів. Також можливе злиття директорій з однаковими іменами.

При досягненні порогового числа перейменувань для одного об’єкта виводиться повторний запит на вибір дії в разі перевищення порога. Параметри maxfilerenames= і maxdirrenames = використовуються в якості порогових значень за замовчуванням.

Визначення відповідних імен працює на основі файлової системи призначення. Обробка відповідних Імен не працює при використанні заміни Імен в DOS.

Відновлення зашифрованих файлів NTFS
Зашифровані файли NTFS відновлюються без розшифровки. Зашифрований файл містить зашифровані дані та ключ шифрування, який, у свою чергу, зашифрований ключем сертифіката. Щоб відкривати файли після відновлення, необхідно встановити сертифікат з вихідної ОС або бекапа на цільову ОС. Зверніться до довідки Microsoft щодо експорту та імпорту сертифікатів.

Для зберігання зашифрованих файлів шифрування NTFS (EFS) має підтримуватися як ОС, так і цільовою файловою системою (тобто потрібні Windows і NTFS). У програмі є додаткові опції відновлення EFS при роботі на інших платформах.