Як відреставрувати ванну

5-21-2021

Всі чавунні ванни з часом їх використання набувають не зовсім естетичний вигляд.  Емаль, яка наносилася виробником спочатку, починає темніти, тріскатися, ще й проявилася іржа не відмивається. Звичайно, дану проблему можна вирішити, купивши нову ємність. Але є і другий варіант-це реставрація, яка містить в собі комплекс певних заходів, що дозволяють оновити ванну, приховати наявні руйнування, запобігти нові і як можна довше продовжити термін служби реставрованого предмета.Хочемо порекомендувати почитати про реставрація ванни акрилом на сайті .

Як вигідно відреставрувати стару зношену ванну своїми руками в домашніх умовах

Перше що спадає на думку, бачачи стару ванну – це її заміна на нове обладнання, але таке рішення тягне за собою великі фінансові витрати. Враховувати у вартості потрібно доставку і монтаж. Також може знадобитися часткова заміна підлоги, який пошкодиться при демонтажі старої ванни.

1. Більш дешевим варіантом, ставати реставрація ємності, на яку знадобиться купити лише оздоблювальний матеріал. Для економії всі роботи можна провести самостійно, не наймаючи фахівця. Головне-розуміти причини пошкодження і чітко дотримуватися всіх правил реставрації.

Пошкодження на поверхні чавунної ванни відбуваються через те, що емаль, нанесена спочатку, з часом сточується. Зменшення товщини шару призводить до появи тріщин, які легко піддаються корозії і забруднень.

Але така неприємність зовсім не псує головні експлуатаційні функції самого обладнання, а значить проблема полягає тільки в емалевому покритті, яке легко можна замінити новим:

  • покрити поверхню ванни акрилом;
  • нанести на поверхню нову емаль;
  • встановити вкладиш.

Щоб домогтися гарного результату мало просто пофарбувати ванну або вставити акрилову вставку в ванну. Всі роботи зведуться до нульового результату, якщо поверхня не буде правильно підготовлена до подальшої реставрації.

Як оновити і реставрувати-підготовка чавунної ванни до ремонту

Притому, що методи ремонту старої ванни різні, всі вони вимагають однакового підготовчого етапу. Складних робіт в підготовці немає, але саме від правильності їх проведення залежить весь наступний результат. Як відремонтувати-етапи:

  • насамперед ванну треба якомога краще знежирити і відмити. Присутність жиру, в подальшому, може створити великі проблеми. Його наявність зводять до мінімуму адгезію всіх матеріалів. На фото праворуч показаний процес.

    Нове покриття, яке на перший погляд добре пристало до основи в малі терміни знову прийде в непридатність. Процес очищення скрупульозний і довгий, що передбачає застосування сильнодіючої хімії містить кислоту.

    Всі наступні етапи з реставрації ванни проводяться тільки після повного висихання поверхні.

  • після видалення жиру і бруду, починається механічна шліфовка всієї внутрішньої поверхні. Робиться це для того, щоб зробити її максимально шорсткою, що дасть можливість збільшити адгезію. Проводиться шліфування за допомогою спеціальної насадки на дриль (щітка з металевими ворсинками).

    У продажу такі щітки є в двох варіантах, жорсткі і м’які. Щоб більш дбайливо очистити поверхню краще скористатися м’яким варіантом. Також для зачистки підійде наждачний папір. Особливу уважність потрібно приділити місцям, на яких проступає іржа, їх зачистку доведеться відтворювати аж до металевої основи.

  • після всіх робіт ванна знову промивається, щоб видалити залишився сміття і жир. Перевірити остаточний результат, на наявний жир, можна також за допомогою води. Якщо вода скла цівками, не утворюючи крапельок, значить, всі роботи були проведені правильно.
  • ємність від’єднується від каналізаційного отвору. Це робиться, щоб уникнути засмічення сифона акрилом або емаллю.

Як покрити ванну акрилом, відремонтувати її і відполірувати

Весь процес полягає в поступовому заливанні поверхні рідким розчином (акрилом). Завдяки своїй густоті шар наноситься близько 4 мм, по краях і 6 мм на дні ємності. Це дозволяє новому покриттю прослужити якомога довше (до 10 років експлуатації).

Густий склад не тільки зафарбовує пошкодження на поверхні, але їм можна відполірувати поверхню. Також плюсом даного способу можна вважати:

  • нанесення рідкого акрилу, є простим і швидким способом;
  • у розчину відсутній неприємний запах, а це означає, що на час відновлювальної роботи не обов’язково залишати квартиру;
  • не потрібно демонтаж обладнання, досить підставити під зливний отвір ємність, куди будуть стікати залишки;
  • у порівнянні, з вживанням емалевої фарби, акрил висихає в 2 рази швидше (1 -3 дні).

Терміни висихання акрилу залежать від складу продукції. Якщо є можливість не користуватися ванною 3 дні, то краще скористатися варіантом з більш тривалим висиханням.

Такий вибір посприяє більш рівномірному розтіканню густої маси, а в подальшому і більшого служіння.

Процес роботи з акрилом поетапно:

  • основа змішується з затверджувачем (інструкція додається);
  • отриманий розчин заливається спочатку між кахлем (стіною) і ванною;
  • сама ванна починає своє оновлення з верхньої частини;
  • нанесення рідини триває по всьому периметру;
  • у разі утворення бульбашок, дуже акуратно прибираємо їх пензлем (отримані від кисті смуги самі зникнуть у міру висихання акрилу).

Вся процедура заливання відбувається в один прийом. Продовживши час на кілька годин, в результаті вийде не рівна поверхня.

Новий шар емалі для оновлення та реставрації ванної

Найдешевший і старий спосіб реставрації ванни в домашніх умовах-це нанесення нового шару емалевої фарби на її поверхню.

Вибираючи даний варіант потрібно купувати фарбу саме для даної роботи. Потрібно врахувати, що дана продукція випускається в двох видах і розрізняється за своїм складом на професійне і самостійне застосування:

  • фарба для професійних робіт, занадто рідка. Її використання має на увазі нанесення декількох шарів, а це досить складна процедура.
  • фарба для самостійного нанесення більш густа і наноситься легше.

Як правильно відреставрувати і відновити ванну – процес фарбування своїми руками:

  • емаль змішується з затверджувачем (дивитися інструкцію). Щоб домогтися більш м’якого нанесення можна до складу додати розчинник 646. Його пропорції дорівнюють 10-ти відсоткам від обсягу отриманого розчину.
  • змішувати склад, краще в два рази, розділивши все на дві частини. Такий прийом, не дасть другої порції затвердіти, поки буде наноситися основний шар.
  • фарбування починається з країв.
  • фарбувавши ретельно верх, починаємо спускатися пензлем вниз. Всі рухи проводяться зверху у напрямку до дна.
  • особлива увага приділяється місцю зливу, де фарба втирається більш ретельно.
  • поки розведеться друга порція фарби, перша трохи підсохне, що дозволяє продовжувати роботу. Після нанесення другого шару, що залишилася емаль, виливається на дно, де рівномірно розподіляється.
  • поки емаль не стала в’язкою, все патьоки можна прибрати легким рухом за допомогою кисті, але як тільки вона починає густіти виправити нічого не вийти.
  • користуватися готовим обладнанням можна по закінченню тижня.