8 способів як відремонтувати зірвану різьбу в меблевій ручці

74

Ручки висувних ящиків і меблевих дверей нерідко відламуються. Різьба їх кріплення просто не витримує і зривається. Необов’язково усувати таку проблему заміною ручки. У більшості випадків її можна полагодити, причому десятком способів. Розглянемо деякі з них з краш-тестами надійності.

1. Установка довшого гвинта

Ручка часто відривається, так як утримується гвинтом всього парою витків різьблення. Їх занадто мало, щоб тримати навантаження, і вони зриваються. В такому випадку досить замінити штатний гвинт на довший, здатний дістати до самого кінця. Він закрутиться в витки різьблення, які взагалі раніше не використовувалися і залишилися цілими.

Якщо нового довгого гвинта під рукою немає, тоді можна розсвердлити отвір зсередини ящика або фасаду. За рахунок цього вийде поглибити старий гвинт, і він закрутитися в цілу частину різьблення.

Краш-тест з вириванням повністю вкрученого гвинта з нової цілої меблевої ручки показав зусилля в 350 кг. Як себе поведе ручка з частиною зірваної різьби завіт від того — як багато витків було пошкоджено. Якщо збереглася половина, то відповідно можна розраховувати на 175 кг.

2. Ущільнення сірником

Якщо різьба в ручці повністю зірвана, в її отвір можна вставити сірник. Потім закручуватися саморіз замість гвинта.

У підсумку він буде триматися. Це простий доступний спосіб, але не дуже надійний, так як саморіз при випробуваннях вирвався на зусиллі 8 кг.

3. Застосування фумленти

Також можна намотати на гвинт фумленту. В такому випадку вона дозволить його щільно закрутити в зірвану різьблення.

У підсумку виходить більш надійне кріплення, яке на випробуваній ручці витримує навантаження до 17 кг.

4. Ущільнення бамбуковою шпажкою

Замість м’якого сірника з осики можна ущільнити отвір в ручці твердої бамбуковою шпажкою. У підсумку виходить ще більш міцне кріплення самореза. На випробування він вже витримав навантаження до 42 кг.

5. Ущільнення припоєм

В отвір з зірваним різьбленням можна вставити 2 прутка дротяного припою. М’яке олово при вкручуванні самореза заповнює порожнини, за рахунок чого при краш-тесті ручка змогла утримувати при натягу до 55 кг.

6. Ущільнення поліетиленовим пакетом

Якщо ручка металева, то в неї можна запресувати поліетиленовий пакетик. Потім вона розігрівається, щоб розплавити полімер.

Коли той затвердіє, в ньому просвердлюється отвір тонким свердлом. Потім в нього вкручується саморіз.

На подив, ремонт пакетиком дозволив саморізу на випробуваннях триматися до натягу в 60,5 кг.

7. Використання товстого самореза

Також можна закрутити в ручку з зірваним різьбленням товстий саморіз з обрізаним вістрям.

Він наріже собі різьблення, за рахунок чого кріплення вийти дійсно міцним краш-тест показав зусилля для розриву в 150 кг.

8. Ремонт епоксидним клеєм

Також проблему з відірваною ручкою можна вирішити, якщо заповнити її двокомпонентним епоксидним клеєм. Потім в отвір закручується різьблення гвинта без капелюшка з намотаною ваткою для армування.

Така ручка зсередини ящика або на зворотному боці фасаду закріплюється гайкою з шайбою. Після висихання клею, на розрив такого з’єднання треба було докласти зусилля в 277 кг, що ненабагато менше, ніж при випробуванні цілої ручки з різьбленням.

Дивіться відео