Бездротова колонка з сантехніка своїми руками

101

Вітаю, саморобкіни!у даній інструкції детально розберемо, як своїми руками зробити досить потужну бездротову колонку в незвичайному корпусі.

Подальша інструкція взята з youtube каналу «alexgyver».трохи передісторії. Блукаючи по своєму улюбленому госпмагу, автор натрапив на бездротову колонку, на яку на той момент була хороша знижка.

Ціна такої колоночки по акції становила всього 999 рублів (без знижки пристрій можна було придбати за півтори тисячі). Зрозуміло, що це «супер дешманський китай» під назвою forza, але всього косар…загалом, колонка являє собою трубу, на одному кінці у неї динамік, а на другому розташований блок управління і фазоінвертор.

Напевно, колонка розрахована і спроектована так, щоб видавати той самий extra bass, про який згадується на коробці, подумав автор.

Але після нетривалого тесту стало ясно, що ні про які низьких частотах і мови бути не може, і взагалі це, мабуть, був найогидніший звук з усіх, що коли-небудь чув автор. Така колонка повинна називатися калонка. Вона звучить як каналізаційна труба-глухо і невиразно.

Загалом ідея така: спробувати зробити бездротову колонку в такому форм-факторі зі звичайної каналізаційної труби, але, щоб вона грала краще.автор провів кілька вимірювань, використовуючи спеціальний мікрофон і софт. Ось такий графік ачх вийшов:

З даного графіка видно, що колонка видає воістину огидний звук. Тут сильний провал як у високих, так і в низьких частотах.чим рівніше горизонтальна лінія на графіку, тим більше правильно колонка відтворює звук. Чим лівіше обривається лінія, тим більш глибокий і рівний бас колонка зможе видати.у професійної студійної апаратури ачх може виглядати ось так:

Тобто, така колонка відтворює звук саме так, як і було задумано.повернемося до проекту. Спочатку автор хотів зробити колонку зі звичайних сірих каналізаційних труб, але тут побачив нові білі фітинги з шумозаглушенням.

Такі труби дорожче звичайних сірих, і один невеликий перехідний фітінг може коштувати більше 300 рублів.

Компоненти підібрані так, щоб колонку можна було зібрати як нескладний модульний конструктор.

Як ви вже зрозуміли, для повторення даного проекту знадобляться: заглушка, муфта, шматок труби (краще патрубок), пара кріплень і перехідна муфта на 50 (а краще ще одна заглушка замість цієї муфти).динаміки будемо використовувати найдешевші (100 рублів в російських магазинах), 6вт 3 ома. Діаметр-стандартні 102мм (або 4 дюйма).

В наявності були тільки з кріпленнями вушками, але вони (кріплення) нам не потрібні, тому позбавляємося від усього зайвого.ідея в тому, що 4-х дюймові динаміки просто ідеально вставляються в каналізаційні заглушки.

Трохи теорії про те, навіщо взагалі динаміку потрібен корпус.динамік (або динамічна головка) технологічно досить простий девайс, що складається з рухомої діафрагми, до якої приклеєна котушка і знизу на корпусі закріплений магніт.

Залежно від поданої напруги діафрагма примагнічується або відмагнічується, відповідно переміщається. Якщо подавати змінну напругу, наприклад аудіосигнал, то динамік його відтворить передаючи свої коливання повітрю. У повітрі утворюється хвиля розтягнення-стиснення, яка доходить до мікрофона або барабанної перетинки вуха і змушує їх коливатися, в результаті чого ми чуємо звук.

За рахунок того, що повітря все-таки вельми інертний і текучий, відбувається досить неприємна штука. У бік руху діафрагми повітря ущільнюється, з’являється область підвищеного тиску, а за діафрагмою навпаки, утворюється область зниженого тиску і тому частина молекул замість того, щоб летіти вперед і перенести звук, просто перетікає по найкоротшому шляху в область зниженого тиску, тобто за діафрагму.

Те ж саме відбувається в зворотному напрямку, тому динамік звучить тихіше ніж потенційно міг би звучати, особливо на низьких частотах, де хід діафрагми максимальний.з цієї причини динамік розміщують в корпусі. До речі, чим менше ящик, тим сильніше повітря всередині нього пружинить і заважає динаміку грати низькі частоти, тому колонки і роблять великого розміру.

Повернемося до заглушки. Потрібно вирізати отвір під динамік і залишити всередині невеликий уступ, щоб динамік в нього уперся. Для різання пластику автор використовує звичайний паяльник з модифікованим жалом.

Тут у нас і bluetooth з підсилювачем і батарейний відсік з модулем зарядки, і все це справа прямо на платі. Досить підключити динамік і все буде працювати. Купити можна на аліекспресс.

Модуль відмінно розташовується ось таким чином і фіксується на термоклей, але спочатку зробимо отвір під зарядку.

Фазоінвертор зробимо з круглого кабель-каналу, тому відразу свердлимо отвори і під нього.

Так як колонка у нас буде моно (тобто з одним динаміком) і щоб вона грала обидва канали їх потрібно об’єднати за допомогою резисторів. Але на платі входи підсилювача вже підключені через резистори, тому досить замкнути ось ці ось дві ноги:

Свердлимо отвір під вимикач.

Кріпимо плату за допомогою термоклея на підготовлену поверхню. До речі, bluetooth тут має окрему від телефону гучність, і краще відразу налаштувати її за допомогою утримування кнопки.

Аналогічним способом фіксуємо динамік і наповнюємо трубу синтепоном. Його можна купити на відріз в магазині торгує тканиною.

Синтепон найпростіше закріпити до внутрішньої поверхні труби за допомогою двостороннього скотча.

Збираємо корпус і спробуємо запустити. Отвір фазоінвертора поки що закриємо гумовою пробкою.

Перше випробування показало, що саморобна колонка вже на слух звучить краще магазинної.

Давайте налаштуємо фазоінвертор. Налаштування проводиться вельми цікавим способом. Ознайомитися можна за посиланням.

В результаті виходить, що трубу фазоінвертора потрібно прибрати зовсім. Можливо корпус вже має такий розмір, що відбувається резонанс на потрібній частоті. Загалом просто прибираємо пробку і колонка починає звучати приємніше.

Давайте заміряємо ачх.

Отримуємо не те щоб hi-fi, але результат набагато краще, ніж у магазинної колонки, тобто завдання мінімум виконана.а що, якщо динамік з магазинної колонки, який на вигляд багатший і низькочастотний, переставити в саморобний корпус-трубу.

Кріпимо динамік до заглушці, налаштовуємо фазоінвертор і проводимо фінальний завмер.

Погодьтеся, виглядає вже цікавіше і рівніше, ніж було. Виходить,що автор зробив для динаміка з магазинної колонки більш вдалий варіант. Ачх набагато рівніше і колонка краще відтворює як низькі, так і високі частоти, трохи покрутити еквалайзер і буде взагалі гармата.

Можна навіть купити і приробити ручку, як у колонки з магазину, але з нею реально буде перебір. Проект бездротова колонка з сантехніка завершено. Але автор вирішив на цьому не зупинятися і додати світломузику. Що в підсумку з цього вийшло, він показав в цьому відеоролику:

Джерело (source)

Стаєте автором сайту, публікуйте власні статті, описи саморобок з оплатою за текст.детальніше тут.