Доріжки на дачі своїми руками

814

Від того, як будуть оформлені стежки на заміській ділянці, багато в чому залежить весь його дизайн. Навіть у таких умовах, коли немає можливості виконати трудомістку і дорогу роботу, можна вибрати більш доступні варіанти, які розроблені і вже випробувані народними умільцями.

Доріжки на дачі своїми руками

Доріжки на дачі своїми руками можна зробити з самих різних матеріалів, вибравши відповідний варіант з поданих нижче. Наприклад, для цих цілей відмінно підійдуть звичайний цегла або кругляки, напиленные з колод, кругла, середньої величини галька або звичайні пробки від пластикових пляшок. Існують і знімні варіанти доріжок, які можуть укладатися виключно на літній період. До речі, такі доріжки теж можна не лише придбати в готовому вигляді, але і зробити самостійно.

У будь-якому випадку, перш ніж настилати будь садових доріжок, необхідно провести підготовчі роботи.

Зміст статті

  • 1 Проектування на папері
  • 2 Розмітка на місцевості
  • 3 Підготовка основи під садову доріжку
  • 4 Різновиди садових доріжок для заміського ділянки
    • 4.1 Цегляна стежка
    • 4.2 Відео: майстер-клас з укладання садової доріжки
    • 4.3 Стежка з кругляка
    • 4.4 Стежка з круглого річкового каменю
    • 4.5 Бетонна доріжка
    • 4.6 Відео: приклад використання форми для заливки «мощеної» доріжки
    • 4.7 Садові доріжки з кришок
    • 4.8 Збірні доріжки з пластикових плит
    • 4.9 «Садовий паркет»
    • 4.10 Відео: Різноманітність варіантів садових доріжок

Проектування на папері

Перш ніж приступати до робіт, рекомендовано для початку розпланувати доріжки на ділянці. Цей процес можна провести з допомогою комп’ютера, завантаживши відповідну САD-програму, а можна просто розмітити олівцем на аркуші паперу.

Доріжки на дачі своїми руками

Графічний проект допоможе спланувати ділянку оптимальним чином

У першу чергу потрібно розмістити на плані схематично будинок, господарські будівлі, з’єднавши їх між собою і проклавши шлях до вхідних хвіртки це будуть головні доріжки, без яких у будь-якому випадку не обійтися.

Потім, потрібно розпланувати доріжки, що ведуть від будинку до різних зон ділянки, наприклад, до альтанки, басейну, дитячому майданчику або до зони барбекю.

Далі, визначається розташування інших допоміжних доріжок, які можуть вести до городу або в сад, до точок підключення поливу, до деяким деревам і іншим об’єктам.

Якщо є необхідність, то, довівши стежку до саду чи городу, варто розгалужувати її таким чином, щоб було зручно дістатися до кожного куточка ділянки в будь-яку погоду, так як відсутність доріжок особливо неприємно для переміщення по «голої» землі під час або відразу після дощу.

Після того як складено проект, можна переносити її на територію ділянки.

Розмітка на місцевості

Доріжки на дачі своїми руками

Підготовчі роботи мають надзвичайно важливе значення

Щоб визначити ширину і напрямок доріжок, необхідно зробити розмітку на місцевості. Особливо це важливо, якщо вони будуть витримуватися у визначених розмірах по ширині – наприклад, викладатися з готових плит або цегли.

Доріжки на дачі своїми руками

У більшості випадків при трасуванні доріжок знімається верхній шар грунту

Розмітка проводиться за допомогою вбитих кілків і натягиваемого на них шнура. Щоб зручніше було візуально прикидати, як буде виглядати напрямок, і достатня ширина стежки, кожну кордон з боків можна трохи просипати вапном.

Доріжки на дачі своїми руками

Одночасно на місцевості відзначається розташування клумб, груп дерев або кущів, інших об’єктів

Оптимальний варіант – якщо разом з доріжкою відразу ж розмічати розташування рослин, які будуть її обрамляти, так як на місцевості все виглядає трохи інакше, ніж у проекті.

На місцях посадки кущів і дерев, які будуть розташовані уздовж доріжки, можна встановити таблички або розкласти каміння, а кордони майбутніх клумб позначити вапном.

Потрібно пам’ятати, що отрываемый котлован повинен бути трохи ширше самої доріжки, так як для того, щоб вона служила довгі роки, її необхідно захистити з двох боків кам’яними або бетонними бордюрами. З якого б матеріалу не планувалося побудувати доріжку, така підготовча частина в будь-якому випадку підвищить якість робіт і дозволить доріжці викладеної функціонувати їй довгий час.

Зробивши розмітку, можна приступати до підготовчих земляних робіт.

Підготовка основи під садову доріжку

Щоб доріжка не розсипалася через рік або не поросла травою з таким же сумним кінцем, треба провести серйозні підготовчі роботи. При цьому потрібно пам’ятати, що стежка повинна мати невеликий ухил в одну або в обидві сторони. Крім цього, в стороні ухилу робиться невелика дренажна траншея, у яку буде стікати вода під час дощу.

Доріжки на дачі своїми руками

Типова схема мощеної садової доріжки

  • Першим ділом з місць, де буде проходити доріжка, знімається родючий шар завтовшки 15 ÷ 200 мм. Щоб глибина котловану була приблизно однаковою на всій її довжині, необхідно контролювати його бортики з допомогою лінійки.
Доріжки на дачі своїми руками

Першим ділом відривається траншея з рівними краями, які стануть кордонами доріжки

  • Далі, щоб зберегти рівність країв майбутньої стежки, всередині, по всій довжині стінок котловану, встановлюють дошки, але під них попередньо бажано підсипати і ущільнити трохи піску.
  • Якщо ж котлован буде обмежуватися бетонними бордюрами, то їх ширина повинна бути більше висоти стінок котлована 70 ÷ 100 мм. Бордюри виставляються по рівню, а щоб вони не зрушили їх фіксують арматурними прутами, які забивають у грунт внутри траншеї, поруч з бордюрами. Довжина прутів повинна становити від 250 до 350 мм, а забивається цей відрізок потрібно на 200 ÷ 300 мм. Залишився над поверхнею грунту штир і буде утримувати бордюр у потрібному положенні.
Доріжки на дачі своїми руками

Установка бетонних бордюрів з обов’язковим контролем висоти їх розташування

  • Якщо стінки котловану вийшли нерівними з-за надмірно сипучого грунту, то по стінках теж доведеться вбити арматурні штирі, а потім встановлювати, притискаючи до них, бордюри, виставляючи їх за рівнем і також фіксуючи з іншого боку штирями.
Доріжки на дачі своїми руками

Засипка гравію або щебеню для створення «подушки» …

  • Далі, на дно котловану засипається щебінь або гравій, змішані з піском або цементом. Товщина цього шару може становити від 50 до 100 мм після проведення трамбування.
Доріжки на дачі своїми руками

… і ретельне трамбування до максимальної щільності

  • Після засипання і розподілу за котловану, виробляються періодичне зволоження отриманої поверхні і ретельна її ущільнення.

Вид засипається матеріалу багато в чому буде залежати від загальної товщини «подушки», від типу верхнього декоративного покриття. Також не варто забувати, що між «подушкою» і верхній облицюванням найчастіше має ще розміститися шар піску.

Різновиди садових доріжок для заміського ділянки

Як говорилося вище, стежки можуть бути влаштовані з різних матеріалів. Варто розглянути монтаж деяких з них, щоб точно визначитися з вибором найбільш підходящого варіанту.

Цегляна стежка

З цегли виходить досить надійна, довговічна і естетична стежка. Вона викладається, в принципі, за тією ж технологією, що і тротуарна плитка або бруківка. Щоб така доріжка прослужила довго, потрібно вибирати якісний клінкерна цегла і проводити роботу дуже акуратно.

  • Основу під стежку, з утрамбованим верхнім піщаним шаром, потрібно добре розрівняти за допомогою саморобного правила.
Доріжки на дачі своїми руками

Розрівнювання піщаної основи правилом

Правило виготовляють з дошки з ідеально рівними і гладкими торцевими сторонами. Дошка повинна мати довжину на 200 мм більше, ніж ширина стежки. Кути нижньої частини дошки вирізаються на товщину цегли. Верхні, більш довгі, несрезанные частини дошки, будуть служити упором і обмежувачем при вирівнюванні шару піску.

  • Коли весь піщаний шар буде вирівняно, можна приступати до монтажу бічних в стежкою цеглин, які встановлюються на ребро і забиваються половину ширини в пісок гумовим молотком.
Доріжки на дачі своїми руками

Укладання і вбивання лінії «прикордонних» цеглин

  • Якщо у пристрої стежки не передбачений бордюр, то бічні цеглу скріплюються між собою розчином, а після його застигання і зняття опалубки їх необхідно зафіксувати з зовнішньої сторони арматурними штирями, а потім влаштувати підсипку з щебеню, яку потрібно будет тщательно утрамбувати.
  • Після установки бічних цеглин з обох боків стежки, потрібно визначитися, яким малюнком буде викладена середина доріжки. Цегла можна встановлювати на торець або укладати на його широку сторону.
Доріжки на дачі своїми руками

Укладання цегляної доріжки

  • Щоб кладка була жорсткою, потрібно класти один ряд уздовж, а інший поперек стежки, забиваючи цеглини у пісок на один рівень по висоті з обрамляють. Однак, щоб стежка була максимально надійною, радять скріпити цегла між собою розчином клею на цементній основі, призначеним для вуличних робіт це також зменшить риск прорастания трави в щілини між цеглою.

Розчин бажано класти таким чином, щоб він не виступив зверху, а залишався всередині кладки, а значить, його потрібно не дуже велика кількість.

Доріжки на дачі своїми руками

Заповнення швів між цеглин піском

  • Після завершення кладки стежки, щілини між цеглинами заповнюються піском. Для цього він висипається на стежку і щіткою з довгим ворсом розподіляється спочатку по одній ділянці, потім по-іншому і так до тих пір, поки всі зазори не будуть заповнені повністю.

Залишилися надлишки піску змітаються з поверхні тієї ж щіткою.

  • Далі, коли стежина буде практично готова, з її боків знімається опалубка з дощок. По зовнішньому краю доріжки насипається щебінь середньої фракції і акуратно утрамбовується, а зверху нього вільно насипається ще шар щебеню.
  • Цегла для яскравості кольору і продовження його служби рекомендовано опрацювати проникаючої грунтовкою, а після її висихання – покрити лаком, який підходить для каменю у вуличних умовах.
Доріжки на дачі своїми руками

Цегляна доріжка після фінішної обробки просоченням і спеціальним лаком

З деяким допущенням різновидом таких доріжок можуть вважатися ті, які викладені з товстих тротуарних плиток. Як відбувається процес – докладно показано у відеосюжеті.

Відео: майстер-клас з укладання садової доріжки

Стежка з кругляка

Варіант № 1

Доріжки на дачі своїми руками

Дуже красиво виглядає на ділянці доріжка, вимощена кругляком

Для мощення» стежки стовпчиками, необхідно взяти висушене дерево однією з твердих порід. Кругляки повинні мати рівну поверхню, тому розпилювати їх необхідно дуже акуратно.

Доріжки на дачі своїми руками

Рези колод треба постаратися зробити максимально рівними

Потім поверхню пеньків зачищається і вирівнюється.

Доріжки на дачі своїми руками

Можливо, торцеві верхні частини деяких колод доведеться додатково підрівняти шліфувальною машинкою

  • Для влаштування стежки беруться колоди різного діаметру, так, щоб вийшло якомога щільніше заповнити простір котловану.

Висота кругляків повинна бути в два рази більше висоти стінок котловану, рахуючи від утрамбованої щебінки, тобто стовпчики повинні підніматися над поверхнею грунту, розташованого навколо майбутньої стежки на 100 ÷ 130 мм.

  • Коли заготовки-чурбачки будуть підготовлені, необхідно обробити їх нижню частину антисептиком, який захистить деревину від біологічних шкідників і негативного впливу на неї ґрунтової вологи.
Доріжки на дачі своїми руками

Антисептична обробка колод

Це краще зробити, встановлюючи пеньки по черзі в ємність з рідиною і залишаючи на 3 ÷ 4 хвилини. На решту поверхню антисептик просто наноситься широким пензлем. Перед тим як встановлювати в котлован стежки, кругляки гарненько просушуються.

  • Після просушування пеньки занурюють у «кузбасский лак» на кілька секунд він відмінно захистить деревину від вологи. Проте, недоліком цього складу є те, що його структура руйнується від впливу ультрафіолетових променів і перегріву. Тим не менш, якщо їм обробляється тільки нижня частина пеньків, яка буде закрита стінкою котловану, піском, геотекстилем і щебенем, то такі згубні дії не загрожують.

Заміною лаку може послужити звичайний розігрітий гудрон, який при охолодженні утворює на поверхні пеньків досить щільну плівку їй не страшні ні висока температура, ні сонячне світло.

  • Підготовлений кругляк із стволів різного діаметра починають встановлювати на утрамбований на дні котловану щебінку наступним чином:

— До поперечної стінки котловану на початку стежки засипається невелику кількість піску.

— Потім, встановлюється перший ряд кругляка. Його необхідно добре підбирати за розміром, щоб він встановився якомога щільніше.

— Між колодами засипається пісок до рівня верху стінок котловану.

— Далі, встановлюється наступний ряд і також присипається піском.

Доріжки на дачі своїми руками

Встановлені і утрамбовані піском кругляки

— Подібні циклічні маніпуляції тривають до кінця стежки.

  • По краю стежки засипається і утрамбовується піщана кордон.

Варіант № 2

Ще один варіант з використанням кругляків-пеньків, який влаштовується в комплексі зі щебенем або гравієм.

Доріжки на дачі своїми руками

Другий варіант, коли пеньки створюють тільки кордон доріжки

В даному випадку, з пеньків монтується тільки бордюр, а решта етапи роботи зі зняттям грунту, насипом піску і установкою пеньків до стінок котловану проводяться таким же чином, як і доріжка, повністю влаштована з чурбачков. Процесс проходит в такій послідовності:

  • На дно котловану насипається і трамбується «подушку» із піску;
  • Потім, по краю майбутньої доріжки проводиться установка пеньків, які вбиваються на один рівень і присипаються піском. Піщана підсипка утрамбовується безпосередньо біля нижньої частини пеньків;
  • Після того, як кордони з колод повністю викладені, на всю поверхню доріжки настилається геотекстиль, краї якого загинають на пеньки на 80 ÷ 100 мм;
Доріжки на дачі своїми руками

Настил геотекстилю запобіжить проростання бур’янів і поліпшить дренажні якості доріжки

  • Наступним етапом робиться насип із гравію або ж з среднефракционного щебеню безпосередньо на геотекстиль;
Доріжки на дачі своїми руками

Засипка простору створюваної гравієм доріжки

Насип з гравію розподіляється по всій площі доріжки рівним шаром. При необхідності шар збільшується, так як він повинен зрівнятися по висоті з рівнем грунту всього ділянки.

Доріжки на дачі своїми руками

Залишилося тільки акуратно розрівняти гравійний шар

Шар гравію повинен стати другою підпірною стінкою для пеньків у бордюрі.

  • Якщо верх пеньків мають різний колір, а хочеться досягти гармонії в оформленні доріжки, то їх можна покрити фарбою, призначеної для зовнішніх робіт, а відтінок у цьому випадку підбирається за смаком власника ділянки.

Стежка з круглого річкового каменю

Доріжки на дачі своїми руками

Для тих, кому важливіше оригінальність — мозаїчна доріжка з річкового каменю

Стежки з дивовижними завитками виходять з річкового алтайського каменю, має блакитні відтінки, від дуже світлого до темного сіро-блакитного. Щоб зробити таку диво-доріжку, потрібно підготувати круглі і овальні гладкі камені різних розмірів, чистий пісок, гумовий або дерев’яний молоток, цемент, губку, рівень, ну і, звичайно ж, воду.

Доріжки на дачі своїми руками

Необхідно заготовити достатню кількість якісного річкового каменю

Підготовчі роботи проходять майже таким же чином, як і при влаштуванні цегляної доріжки, але з невеликими відступами.

Весь процес починається з сортування каменів, так як вони бувають з невеликим браком. Якщо вада не занадто великий, то його можна приховати, повернувши камінь рівним боком наверх.

Доріжки на дачі своїми руками

Попередньо камінчики потрібно гарненько відсортувати

Перебравши камені, потрібно вибрати малюнок, відповідний за розміром до ширини доріжки, основа під яку вже підготовлена. Якщо підходящого не знайшлося, то його можна легко скласти самостійно, використавши як основу під рисунодовадраты, які відмінно впишуться завитки-черепашки.

Варіант № 1

  • На підготовлену основу переноситься малюнок з ескізу. Завиток необхідно розмістити в зазначеному квадраті, і бажано, щоб цей квадрат мав з усіх чотирьох сторін бортики, які не дозволять мозаїці розпастися.

Так як основа влаштована з щебеню, то розмітку можна провести вапном.

  • Наступним етапом змішується пісок з цементом, приблизно 3:1 або 4:1, додається вода і робиться густа суміш, з якої по розмітці викладається бортик, що має ширину, рівну довжині гальки. Смуги влаштовуються невеликими ділянками, щоб легше було рівняти в них камені.
  • Овальний камінь з округлими краями складається в невелику доріжку він укладається на бортик і злегка втискається в розчин.

Якщо розчин вже трохи затвердів, щоб вирівняти всі камені, з ним можна постукати гумовим молотком.

Доріжки на дачі своїми руками

Укладання ліній мозаїки в смуги розчину

  • Коли буде викладена одна із смужок, її рівність обов’язково потрібно перевірити за допомогою будівельного рівня – не повинно бути сильних выступаний над загальним рівнем доріжки.
Доріжки на дачі своїми руками

Висота укладання обов’язково контролюється будівельним рівнем

  • Так, заглядаючи в свій ескіз, ряд за рядом, викладають подібну кам’яну мозаїку. У ній можуть використовуватися як маленькі овальні гладкі камені, з установленням їх на ребро, так і круглі, якщо вони добре вписуються в створюваний малюнок.
Доріжки на дачі своїми руками

Укладання проводиться відповідно до заздалегідь підготовленим малюнком

  • Крім цього, можна скористатися різними відтінками каменів, наприклад, викладаючи одну смугу світлими камінням, іншу темними, або ж роблячи плавний перехід.
  • Залежно від задуманого малюнка, камені можуть встановлюватися і у висоту. Головне вести постійний контроль за допомогою рівня.
Доріжки на дачі своїми руками

Камінчики повинні укладатися в піщану подушку максимально щільно один до одного

  • Після того як буде викладена одна з частин мозаїки, її поливають водою за допомогою розпилювача. Це не тільки зміцнить розчин застигає, але і змиє його надлишок з поверхні мозаїки.
Доріжки на дачі своїми руками

Укладена мозаїка відразу зволожується душем

  • Так, розділяючи малюнок на окремі частини, поступового, відповідно до продуманої заздалегідь черговістю, викладають всю площину, відведену для мозаїки. У підсумку вона повинна бути щільно заповнена камінням.

Варіант №2

Інший варіант можна назвати більш простим, так як камені укладаються відразу ж у вирівняний вологий пісок, без застосування цементу.

Доріжки на дачі своїми руками

Викладання кам’яної мозаїки в заздалегідь обмеженому просторі

Однак, щоб створювана композиція не розсипалася раніше часу, її необхідно викладати в обмеженому просторі. Для цього можуть послужити встановлені бордюри з тимчасовими перегородками, так як мозаїка викладається частинами, або своєрідна опалубка з дощок, яка знімається тільки після ущільнення кожної з частин.

  • Отже, на основу з ущільненим щебенем виставляються і вирівнюються бордюри, а також тимчасові перегородки, які обмежать площа проведеної роботи.
  • Далі, в отриману форму насипається вологий пісок, утрамбовується і вирівнюється правилом. Висота піщаної подушки повинна бути нижче бортів бордюра або опалубки на 20 ÷ 30 мм саме на таку висоту камені будуть залишатися на поверхні, а рівняти покладену мозаїку потрібно буде по бордюру.

На вирівняну піщану поверхню наносяться лінії, за яким буде викладатися мозаїка з каменю.

  • Зручніше камені викладати не по одному, а відразу ж складати їх в доріжку і, пристукуючи зверху гумовим молотком, поглиблювати до потрібного рівня. При необхідності пісок потрібно додатково зволожувати.

Проводячи роботи, висоту каменів потрібно постійно контролювати за допомогою рівня.

  • Виклавши певний ділянку мозаїки, поки пісок не висох, потрібно ще раз пройтися по всій поверхні гумовим молотком, а потім необхідно зверху насипати ще сухого піску або суміші піску та цементу. Надлишок такої засипки потім відразу ж необхідно змести щіткою.

Далі, мозаїку потрібно добре побризкати водою за допомогою розпилювача.

  • Після повного підсихання поверхні покладеної, можна ще раз пройтися поповерхні щіткою.
Доріжки на дачі своїми руками

Необхідно кілька разів проводити підсипання і ущільнення піску

Через кілька годин пісок ущільниться і трохи опуститься між каменів. Після цього потрібно повторити процедуру з підсипкою і пробрызгиванием.

  • Після чергового просихання мозаїки, мокрою губкою промиваються усі камені.
Доріжки на дачі своїми руками

Остаточна очищення поверхні кам’яної мозаїки

  • Вся композиція щодня, протягом тижня, змочується водою це необхідно для того, щоб доріжка «набрала жорсткість».
  • Якщо проводиться робота по монтажу мозаїки на відкритому просторі, то щоб уникнути її розмивання дощем, на ніч краще всього накривати всю композицію тонким поролоном. Він буде пропускати воду, але не дозволить вимивати пісок.
  • Якщо роботи проводились в опалубці з дощок, після завершення кладки та її тимчасового огородження, потрібно обов’язково зміцнити стежку, обклавши її камінням або цеглою у вигляді бордюру.

Бетонна доріжка

Для бетонної доріжки розмітка проводиться так само, як описано вище, а потім по розміченому ділянці проводиться виїмка грунту.

Далі, по краях доріжки встановлюються бордюри або опалубка, яка виставляється по рівню і по зовнішній стороні закріплюється забитими кілочками або арматурними прутами.

Потім, на дно котловану висипається пісок, який зволожується і утрамбовується. Підсумкова товщина ущільненого шару повинна становити 60 ÷70 мм.

Зверху утрамбованого піску насипається щебінь, яку теж потрібно ущільнити.

На щебінь встановлюється армуюча решітка, яка зробить доріжку значно міцніше.

Доріжки на дачі своїми руками

Армування садової доріжки перед заливкою бетоном

Потім, можна зробити одним з двох способів, залежно від того, яка доріжка повинна вийти.

1. Якщо повинна вийти рівна поверхня, то виготовляється тонкий бетонний розчин, яким і заливають опалубку.

Далі бетон розрівнюють, як зазвичай, правилом, а в ролі маячків в цьому випадку будуть виступати бортики опалубки.

— У тому випадку, коли бетон заливається в простір між вже встановленими бордюрами, то зазвичай потрібно буде виготовити самостійно, і воно повинне мати таку ж принципову форму, як і те, про що було розказано в розділі про вирівнювання піску при влаштуванні цегляної доріжки.

Доріжки на дачі своїми руками

Свежезалитые бетонні доріжки бажано піддати процедурі зміцнення

— Готову доріжку зміцнюють залізненням. Для цього на ще вологу поверхню тонким шаром розсипається сухий цемент, який відразу акуратно втирається з допомогою затірки. Можна використовувати і наявні в продажі упрочнительные топпінговие суміші.

2. Якщо доріжку заплановано зробити з допомогою форми, яка допомагає імітувати кладку каменю, то бетонну суміш в опалубку заливають в два шари.

— Перший шар заливається на половину висоти опалубки і розрівнюється за допомогою правила. У цьому випадку використовується грубий розчин, що складається з цементу і гравію. Поверхня повинна вийти досить рівною, і щоб домогтися цього, рекомендовано встановити маячки потрібної висоти, і рівняти бетон за ним.

— Після схоплювання бетону, на його поверхню встановлюється форма і заповнюється вже тонким розчином. Він вирівнюється поповерхні форми. Залиту бетоном форму залишають застигати на 3 ÷ 5 днів.

Доріжки на дачі своїми руками

Фігурні форми для отримання ефекту «мощеної доріжки»

— Далі, форму акуратно знімають поступально вгору і укладають поруч із застиглими «камінням», повністю повторюючи процес заливки.

Якщо форма всього одна, то робота, звичайно, буде проводитися занадто довго, тому при використанні подібної технології бажано мати в розпорядженні хоча б дві подібні форми. Потрібно зазначити, що з їх допомогою можна оформити не тільки доріжки, але і підлога в альтанці, майданчик біля воріт або біля гаража.

Відео: приклад використання форми для заливки «мощеної» доріжки

Садові доріжки з кришок

Дуже цікавий варіант доріжки – виявляється, її можна виконати з кришок від звичайних пластикових пляшок. Завдяки яскравою різноманітною забарвленням, з них можна складати різні орнаментальні малюнки, які допоможуть прикрасити ландшафт саду.

Доріжки на дачі своїми руками

Старі кришки від пластикових пляшок можуть стати відмінним матеріалом для легких садових доріжок

Єдиною складністю, яка зустрінеться на шляху майстра, який вирішив зробити це твір, буде збір необхідної кількості цих «мозаїчних елементів» майбутньої доріжки.

Задумавши зробити цю роботу, треба заздалегідь починати збирати кришки. Поки буде проходити процесзбору, можна продумати, який малюнок вибрати для доріжки і скласти його приблизний ескіз.

Не варто чекати поки повністю збереться потрібну кількість кришок для всієї довжини стежки. Зібравши якийсь їх кількість, можна починати монтувати з них елементи майбутнього полотна. Наприклад, щоб зібрати фрагмент, представлений на фото, знадобиться всього 19 кришок.

Доріжки на дачі своїми руками

Так за допомогою волосіні кришки з’єднуються між собою

Велика кількість кришок зазвичай виявляється у літній час на пляжі. І до речі, від процесу збору можна отримати потрійну користь:

— хоч трохи очистити пісок пляжу від сторонніх предметів;

— подихати свіжим повітрям під час прогулянок по пляжу;

— отримати абсолютно задарма матеріал для виготовлення доріжки.

  • Щоб з’єднати кришки в потрібний малюнок, знадобиться «циганська» голка, шило, обов’язково з дерев’яною ручкою, і велика кількість волосіні. Дерев’яна ручка потрібна у зв’язку з тим, що шило доведеться нагрівати на вогні, щоб легко можна було проробити отвори в кришках для їх скріплення між собою.
  • Отвори для проходження голки проколюються з бічних сторін кришок, як показано на фото вище.
  • Спочатку збираються окремі елементи, згідно з ескізом ,а коли буде готове кілька з них, то вони з’єднуються між собою.
  • Робота зі складання елементів такої доріжки досить довга та кропітка, зате не потрібнут трудоемкой підготовки підстави, пов’язаної з земляними чи бетонними роботами.
Доріжки на дачі своїми руками

При наявності матеріалу та потрібному старанні та терпінні можна «замостити» досить великі площі

  • Коли килимок з кришок буде повністю готовий, місце під нього готується наступним чином:

— розмічене простір для монтажу, проливається засобом від бур’янів;

— потім, на нього укладається підготовлений килимок з кришок;

далі, зверху доріжка дуже легко простукивается гумовим молотком;

— щоб у процесі експлуатації на поверхню доріжки потрапляло менше ґрунту, рекомендовано уздовж доріжки встановити бордюр з цегли або каменю;

— для цього знімається верхній грунт в глубину приблизно на дві третини цегли, а потім простір наполовину траншеї заповнюється піском, який встановлюється на кут і пристукували цегла. Бічні зазори між грунтом і цеглою заповнюються також піском, який заздалегідь зволожується.

Збірні доріжки з пластикових плит

Мобільні садові доріжки можна покласти швидко, не влаштовуючи під них основу, використовуючи спеціальні пластикові панелі.

Доріжки на дачі своїми руками

Упаковка пластикових панелей для настилу доріжок

З них можна зібрати стежку будь-якої ширини, так як вони мають кріплення, які дозволять поєднати їх як уздовж, так і впоперек.

Доріжки на дачі своїми руками

Кріпильні елементи

З’єднувальні елементи, які мають досить великий розмір, надають конструкції жорсткість, так як кожні дві плити скріплюються у двох місцях і служать своєрідними ніжками-підставками.

Доріжки на дачі своїми руками

З’єднання сусідніх панелей знизу

Перевагою таких плит-панелей є не тільки швидкість монтажу, але і те, що їх поверхню абсолютно не слизька, витримують такі доріжки досить великі навантаження, вони досить довговічні в експлуатації.

Для виготовлення плит використовується морозостійкий пластик, який добре витримує не тільки низькі температури до —35÷40, але і високі до + 45÷50 градусів. Втім, залишати подібну садову доріжку на зиму особливого сенсу не має – при бажанні її можна швидко і легко розібрати, скласти в стопку і відправити на зберігання в одну із господарських будівель. Плитка не займе багато місця, а по весні доріжку не складет труда в найкоротші викласти заново в будь-якому місці ділянки.

Доріжки на дачі своїми руками

Таку доріжку можна дуже швидко настелити в будь-якому місці ділянки

Плитка має дуже зручний для роботи з нею розмір складає в ширину і довжину 570 × 570 мм, а її товщина дорівнює 22 мм.

Крім цього, зручність такої плитки полягає ще і в тому, що на ній не накопичується вода, так як на поверхні є поздовжні отвори.

До речі, на зимовий період можна з такої плитки викласти килимок перед вхідними дверима поверхня у неї рифлена, а значить не дозволить посковзнутися і отримати травму.

Доріжки на дачі своїми руками

Подібні пластикові плитки дозволяють організувати на ділянці затишні місця відпочинку, не вдаючись до масштабних будівельних робіт

Цей варіант облаштування садових доріжок не вимагає великих зусиль для монтажу, так як плитка може укладатися і на газонну траву, і на поверхню грунту. Якщо через отвори плитки почне проростати трава, доріжку легко можна пересунути або розібрати, а позбувшись прот трави, зібрати і знову покласти її на місце.

«Садовий паркет»

«Садовий паркет» досить дорогий вид матеріалу, який використовують не тільки для укладання на ділянці, але і для оформлення підлоги в альтанках, на верандах, терасах і балконах.

Доріжки на дачі своїми руками

Дорого, але дуже здорово — «садовий паркет»

Він має схожі з пластиковими плитами характеристики. Цей варіант відмінно підходить для укладання на садових доріжках – «садовий паркет» також швидко збирається і розбирається, так як має для цього спеціальні кріплення, які мають свої специфічні особливості.

Доріжки на дачі своїми руками

Кріплення плиток «садового паркету»

Докладні панелі може мати різне розташування елементів, складових її малюнок. Їх укладають на утрамбований гравійну суміш або мелкофракционный щебінь.

Доріжки на дачі своїми руками

Укладання «садового паркету» ніколи не займе багато часу

Проводиться такий «паркет» з деревини, обробленої особливим чином і не реагує на звичайні зовнішні «подразники» – їй не страшні вологість, прямі сонячні промені, перепади температур, біологічну дію. Однак, крім деревини для виготовлення «садового паркету» (щодо недорогих його моделей використовується спеціальний пластик, який чудово імітує натуральне дерево. Зрозуміло, що другий варіативностінт пліткі-паркету набагато більш доступний для середньостатистичного господаря ділянки

Отже, існує дуже велика кількість варіантів облаштування дачних доріжок. Після уважного ознайомлення завжди можна підібрати відповідну за ціною, дизайну і складності самостійного виконання всіх робіт. Тому, якщо настає час планування ділянки, треба ретельно продумати всі нюанси і розрахувати свої сили і можливості.

Відео: Різноманітність варіантів садових доріжок