Паркан з каменю своїми руками

1092

Паркан з каменю має безліч характерних особливостей і переваг. Подібні огорожі характеризуються надзвичайною надійністю, фактурністю та довговічністю. Для будівництва можна використовувати найрізноманітніший кам’яний матеріал, що дозволяє втілювати в реальність нескінченну кількість дизайнерських задумок – готова конструкція зможе гармонійно вписатися в будь-який ландшафт.

Паркан з каменю своїми руками

Строк служби огорожі з каменю як такої не має обмежень. Все залежить від якості розчину для кладки і правильності виконання роботи. До облаштування огорожі потрібно підійти з максимальною відповідальністю. Звичайно, для цього можна запросити бригаду професійних будівельників, але в такій ситуації доведеться витратити дуже багато грошей. Та й навіщо це робити, якщо з усіма необхідними заходами можна впоратися власними силами?

Паркан з каменю своїми руками

Огорожі з природного каменю

Зміст статті

  • 1 Що потрібно для будівництва паркану?
  • 2 Кілька слів про підготовку до роботи
  • 3 Робимо фундамент
  • 4 Будуємо стовпи
  • 5 Викладаємо прольоти
  • 6 Оздоблення огорожі
  • 7 Як зробити паркан з габіонів
    • 7.1 Відео — Монтаж паркану з габіонів
    • 7.2 Відео — Будівництво паркану з габіонів
    • 7.3 Відео – Огорожа з натурального каменю своїми руками

Що потрібно для будівництва паркану?

В першу чергу вибираємо матеріал для будівництва нашого огорожі. Ми можемо викладати бутовий або тесаний камінь. Тесаними називають камені з конкретними розмірами і визначеною формою. Їх зручніше всього використовувати для кладки. При відсутності досвіду кладки каменю стовпи однозначно рекомендується будувати з тесаних елементів.

Паркан з каменю своїми руками

Різні камені

Бутовий камінь має неправильну форму і дозволяє зводити конструкції з унікальним дизайном. Саме з такого матеріалу рекомендується викладати прольоти – вийде дуже красиво і оригінально.

Паркан з каменю своїми руками

Бутовий камінь (кругляк), великі шматки різної форми з довжиною ребра 50-350 мм, одержувані з щільних порід льодовикового походження

Серед найпопулярніших матеріалів для кладки кам’яних огорож можна виділити вапняк і доломіт, а також граніт і піщаник.

Паркан з каменю своїми руками

Доломіт

Закуповуємо або добуваємо самотужки потрібну кількість вибраного каменя, а потім готуємо наступні робочі інструменти:

  • бетономішалку або ємність для приготування розчину вручну;
  • рулетку;
  • лопату;
  • кельма;
  • рівень;
  • прути і шнур для розмітки.

Кілька слів про підготовку до роботи

Після підготовки всього необхідного інструментарію приступаємо до планування. Нам потрібно накреслити ескіз майбутнього паркану з урахуванням його особливостей просторового розміщення і розмірів. У плані габаритів орієнтуйтеся на свої вподобання та фінансові можливості. Середня висота подібних огорож – 2-2,5 м.

Паркан з каменю своїми руками

Кам’яна огорожа

Розчищаємо майданчик від рослин і сміття, вирівнюємо грунт і переносимо креслення на місцевість. Для розмітки використовуємо будь-які стійкі прутки та міцну мотузку. Вбиваємо розмічальні стійки в землю по периметру майбутньої конструкції, натягуємо між ними шнурок і переходимо до наступного етапу.

Робимо фундамент

Конструкція з каменю матиме солідну вагу, тому перед початком її зведення ми повинні приділити належну увагу облаштуванню фундаменту. Ми будемо будувати паркан на суцільному стрічковому армованому підставі – найоптимальніший варіант для важкого огорожі.

Ширину фундаменту робимо приблизно на 15 см більше аналогічного показника готового огорожі. Висоту цоколя (частина основи, що виступає над землею) вибираємо на свій розсуд. Будівельники рекомендують, щоб він був не нижче 10-15 см. На це значення будемо орієнтуватися при подальшому зведення опалубки.

Перший крок. Роєм траншею глибиною близько 70 див.

Другий крок. Засипаємо дно ями 5-сантиметровим шаром піску. Подушку ретельно утрамбовується.

Третій крок. Встановлюємо опалубку. Її можна зібрати з дощок, фанери та інших відповідних матеріалів.

Паркан з каменю своїми руками

Фундамент під мурований паркан

Четвертий крок. Укладаємо на піщану подушку армуючий каркас. Для зміцнення огорожі буде досить 8-міліметрових прутків. Арміруя в 2 шари. Спочатку укладаємо сітку з арматури на висоті 50 мм від піщаної подушки.

Другу сітку закріплюємо на 50 см нижче рівня грунту. Для кріплення обох армуючих шарів і додаткового зміцнення фундаменту попередньо вбиваємо в грунт арматуру або труби діаметром близько 10 мм

П’ятий крок. Заливаємо бетон. Опалубку прибираємо мінімум через 2 тижні. Сам же бетон буде набирати міцність близько 1 місяця.

Паркан з каменю своїми руками

Фундамент під мурований паркан

Будуємо стовпи

Ми будемо будувати стовпи за методом ковзної опалубки. Рекомендовані розміри стовпів – 300х300 або 400х400 мм на ваш розсуд. Саму опалубку будемо збирати з дощок, скріплюючи їх саморізами.

Перший крок. Виставляємо опалубку для першого ряду каменів. Витримуємо вибрані габарити стовпів.

Паркан з каменю своїми руками

Робимо стовпи

Другий крок. Тимчасово викладаємо перший шар стовпа без розчину. Камені повинні прилягати до стінок опалубки максимально щільно. Зазори між елементами кладки виключаємо.

Паркан з каменю своїми руками

Робимо стовпи

Третій крок. Ретельно вивіривши камені для кладки першого ряду, укладаємо їх вже із застосуванням розчину. Використовуємо густу цементну суміш. Якщо камені мають рівні грані, просто викладаємо їх на розчин подібно цеглі. Якщо ж межі елементів нерівні, доведеться повозитися трохи довше. У такій ситуації додатково заливаємо розчин у зазори між каменями. Аналогічним чином ми будемо викладати і всі наступні ряди.

Четвертий крок. Заповнивши один ряд опалубки, виставляємо поверх нього інший і продовжуємо кладку стовпа. Аналогічної послідовності будемо дотримуватися і далі.

Паркан з каменю своїми руками

Робимо стовпи

П’ятий крок. Почекавши добу після викладання першого ярусу, демонтуємо нижню частину опалубки. Вищерозміщений фрагмент, при цьому, залишаємо, щоб мати можливість для кріплення наступного ярусу дерев’яної конструкції.

Паркан з каменю своїми руками

Робимо стовпи

Прибравши частину опалубки, ретельно закладаємо густим цементним розчином щілини між каменями, забезпечуючи акуратний вигляд стовпа і роблячи його більш міцним. В майбутньому ми виконаємо розшивку швів. Керівництво по проведенню цієї роботи буде наведено далі.

Корисна порада! Щоб кладка гарантовано не зруйнувалася, даємо кожному її ярусу можливість набрати міцність протягом доби і лише після цього продовжуємо роботу.

Викладаємо прольоти

Фундамент і стовпи готові. Можемо приступати до викладання прольотів. Оптимальний розмір каменів для кладки секцій – до 20-25 см. Такі елементи мають порівняно невелику вагу, що робить роботу з ними більш легкою і зручною. При необхідності розбиваємо великі камені на більш дрібні фрагменти за допомогою молотка або ж дробимо їх перфоратором.

Камені будемо скріплювати густим розчином з порцію цементу і трьох порцій піску. Якщо хочемо отримати шви відмінного від розчину кольору, додаємо в суміш сухий барвник.

Як правило, ширина кам’яного стовпа перевищує аналогічний показник секції прольоту. Зважаючи на це стіну потрібно рівномірно змістити по відношенню до зовнішньої і внутрішньої сторін стовпів.

Роботу виконуємо в такій послідовності.

Перший крок. Наносимо цементну суміш на основу.

Другий крок. Симетрично викладаємо каміння з обох боків прольоту. З’єднуємо секції ниткою. По ній ми будемо орієнтуватися при подальшій кладці.

Паркан з каменю своїми руками

Кам’яна кладка своїми руками

Третій крок. Повністю викладаємо перший ряд прольоту, заповнюючи простір між гранями, викладеними на попередньому етапі. Камені краще всього розміщувати плоскою стороною вгору. Щілини і порожнечі заповнюємо густий цементною сумішшю.

Паркан з каменю своїми руками

Кам’яна кладка своїми руками

Даємо кладці набрати міцність протягом доби і аналогічним чином укладаємо наступний ряд. Так працюємо до досягнення запланованої висоти. Ряди настійно рекомендується викладати з перев’язкою.

Паркан з каменю своїми руками

Паркан з каменю

Корисна порада! Щоб отримати рівну верхню лінію огорожі, останній ряд кожного прольоту викладаємо з каменів однакової висоти.

В процесі кладки працюємо максимально обережно. Намагаємося не допускати потрапляння цементної суміші на лицьову сторону кладок елементів. Якщо на камені все-таки потрапляє розчин, відразу ж його зчищаємо.

Обробка огорожі

Расшивка швов и протирание поверхности – заключительные работы по возведению забора из природного камня

Розшивання швів і протирання поверхні – заключні роботи із зведення огорожі з природного каменю

Щоб паркан мав привабливіший вигляд, виконуємо розшивку швів. Вони можуть бути опуклими, неглибокими і глибокими. Третій варіант дозволяє візуально розширити обсяг кладки. В іншому ж орієнтуйтеся на свої переваги та особливості дизайнерської задумки.

Паркан з каменю своїми руками

Шви між каменями заповнюють розчином

Для розшивки готуємо наступне:

  • дротову щітку;
  • чистик;
  • поролон.

Шви найлегше розшиваються через 3-4 години після кладки. Далі цементна суміш стає занадто тугий і складно піддається розшивці.

Паркан з каменю своїми руками

Варіанти розшивки швів

Працюємо в такому порядку.

Паркан з каменю своїми руками

Кельми для швів

Паркан з каменю своїми руками

Чистик

Перший крок. Зачищаємо камені і шви дротяною щіткою.

Другий крок. З допомогою чистика створюємо в швах акуратні канавки глибиною до 10-20 мм (на свій розсуд).

Третій крок. Моєму огорожу. Для цього використовуємо поролон, щітку та розчин 30%-ної соляної кислоти. Дотримуємося заходів обережності: працюємо з кислотою в захисних рукавичках.

Паркан готовий.

Додатково для декорування огорожі та забезпечення швидкого відведення атмосферної вологи встановлюємо на стовпи спеціальні ковпаки. При бажанні дизайн огорожі можна доповнити різноманітними кованими елементамице залишається на розсуд власника.

Паркан з каменю своїми руками

Паркан з каменю

Як зробити паркан з габіонів

Забор из габионов – прочная и оригинальная конструкция, которая защитит и украсит приусадебный участок

Паркан з габіонів – міцна і оригінальна конструкція, яка захистить і прикрасить присадибна ділянка

 Плюсом таких упрощенных габионных заборов являются высокие эстетические характеристики

Плюсом таких спрощених габіонних парканів є високі естетичні характеристики

Кроме того, забор из габионов отлично впишется в любой интерьер и даст прекрасное начало для обустройства вашего дворика

Крім того, паркан з габіонів відмінно впишеться в будь-який інтер’єр і дасть прекрасний початок для облаштування вашого дворика

Паркан з каменю своїми руками

Габіони

Паркан з каменю своїми руками

Типові розміри

Паркан з каменю своїми руками

Характеристики сітки

Паркан з каменю своїми руками

Габіони зі зварної сітки

Паркан з каменю своїми руками

Габіони

Для габіонів облаштовується стандартний монолітний стрічковий фундамент

Паркан з каменю своїми руками

Процес виготовлення паркану з габіонів. Монтаж габіонів не вимагає спеціальних підготовчих робіт. Стінки коробів і кришки з’єднуються між собою спеціальними спіралями чи обв’язувальної дротом. Потім короби наповнюють природним матеріалом. У центральній частині допускається укладати камені меншого розміру, а по краях обов’язково великі. При укладанні каменів необхідно скоротити утворення пустот. Наповнюють габион поступово, спочатку на одну третину, після чого фіксують короб зсередини, потім процедура повторюється

Довжина х Ширина х Висота,метр Осередок,см Вага 1 сітки, кг
1х0,5х0,5 (Zn 240гр/м. кв) 6х10 6,8
1х0,5х1 (Zn 240гр/м. кв) 6х10 13
2х0,5х0,5 (Zn 240гр/м. кв) 6х10 12
2х0,5х1 (Zn 240гр/м. кв) 6х10 18,5
Паркан з каменю своїми руками

Красивий паркан з габіону

Вдалої роботи!

Відео — Монтаж паркану з габіонів

Відео — Будівництво паркану з габіонів

Відео – Огорожа з натурального каменю своїми руками