Як правильно накривати дах профнастилом

1484

Такий матеріал, як профнастил, вже давно відомий всім і застосовується в будівництві в самих різних «амплуа» з нього встановлюють паркани, будують гаражі і навіси, а також покривають дахи господарських споруд, маленьких будиночків і навіть великих особняків. Профнастил проводиться в різноманітних кольорах, тому можна побачити будинки, покриті не тільки листами одного кольору, але і з комбінуванням відтінків. що виглядає досить оригінально.

Як правильно накривати дах профнастилом

Щоб знати, як правильно накривати дах профнастилом, необхідно уважно вивчити інструкцію, а потім придбати якісний покрівельний та витратний матеріал, підготувати всі необхідні інструменти.

Дуже важливо те, що не потрібно володіти особливими професійними навичками, щоб зробити покриття даху цим матеріалом. Головне дотримуватися технологічну послідовність робіт і не робити помилок, які можуть призвести до протікання даху, що вимагає доведення покриття «до розуму».

Зміст статті

  • 1 Переваги і недоліки профнастилу, як покрівельного матеріалу
  • 2 Вибір профнастилу для покрівлі
  • 3 Як уникнути пошкоджень при транспортуванні і монтажі матеріалу?
  • 4 Інструменти для покрівельних робіт з профнастилом
  • 5 Особливості монтажу профнастилу в якості покрівлі
    • 5.1 Вплив ухилу даху на монтаж
    • 5.2 Порядок закріплення листів
    • 5.3 Правила кріплення профнастилу
  • 6 Монтаж добірних елементів
  • 7 Загальна послідовність покриття даху профнастилом
    • 7.1 Відео: важливі нюанси при укладанні профнастилу в якості покрівлі

Достоїнства і недоліки профнастилу, кадоровельного матеріалу

Як і будь-який покрівельний матеріал, профнастил має свої плюси і мінуси, які необхідно знати перед тим, як його купувати.

До позитивних якостей цього матеріалу можна віднести наступне:

  • Невелика вага профнастилу дозволяє без праці підіймати його на висоту і, при необхідності, вирівнювати на місці укладання.
  • Оптимальне співвідношення вартості і терміну експлуатації матеріалу. При якісному монтажі виробник встановлює мінімальний експлуатаційний термін 12 ÷ 15 років.
  • Простота монтажу матеріал легко укладається внахлест і прикручується спеціальними саморезами.
  • Естетичність покриття – профнастил, завдяки різноманітності кольорів, робить зовнішність будинку акуратною, надає йому індивідуальність.
  • У рельєфі більшості моделей аркушів передбачені спеціальні капілярні канавки, яка призначена для ефективного відведення води при укладанні полотен матеріалу внапуск.
Як правильно накривати дах профнастилом

Капілярна канавка для вільного стоку води

Негативними якостями профнастилу можна назвати:

  • Висока теплопровідність металу. Тому профнастил не захистить горищне приміщення від перегріву або низьких температур. Якщо вибрано цей покриття, потрібно хороше утеплення як самого даху і горищного перекриття, що передбачає додаткові витрати на термоізоляційний матеріал і його монтаж.
  • При вітряній погоді, коли швидкість вітру становить 15 м/с і вище, будь-металеве покриття видає ультразвукові коливання, негативно впливає на психіку людини. Тому в регіонах з постійною вітряною погодою краще віддати перевагу покрівельним покриттям, які не вібрують на вітрі.
  • Низька звукоізоляція. Якщо дах не буде забезпечена тепло і звукоізолюючим матеріалом, в будинку буде добре чутні звуки падаючих на покриття крапель або градин.

Вибір профнастилу для покрівлі

Профнастил може виготовлятися з оцинкованих металевих листів, що не мають кольорового покриття. Такі листи найчастіше використовуються для створення тимчасових або постійних навісів, або ж для покриття господарських будівель. Його також часто використовують для огородження будівельних майданчиків. Незабарвлений профнастил має досить низьку вартість, але мало підходить для покриття житлових будівель, так як володіє невисокими експлуатаційними характеристиками і не дуже привабливою з точки зору естетики зовнішнім виглядом.

Великою популярністю користується профнастил, який має захисне декоративне покриття з полімерних складів. Цей матеріал довговічніший і здатний витримати досить серйозні навантаження. Безумовно, це при правильному монтажі, який багато в чому залежить від кута ухилу скатів даху.

Виробляється декілька типів профнастилу, які мають захисно-декоративне полімерне покриття:

  • Несучий (Н) призначений для покриття даху, перекриттів і навісів.
  • Стіновий (З) використовується для зведення паркану, ангарів, гаражів.
  • Універсальний (НС) підходить для покрівлі, встановлення огорож, будівлі гаражів, господарських об’єктів і т. п.

Для покриття даху найкраще використовувати несучий профнастил, але в крайньому випадку можна використовувати будь-який з вище перерахованих типів.

Крім цього, цей матеріал відрізняється за висотою і кількістю хвиль. Висота хвилі (гофри) позначається цифрою, яка ставиться поруч з маркуванням типу профнастилу. Для прикладу – кілька моделей представлено в таблиці:

Маркування Зовнішній вид профнастилу Застосування Висота гофри в мм Товщина металу, мм Корисна ширина в мм
С10 Як правильно накривати дах профнастилом Стіновий 10 0,5; 0,6; 0,7 1100
С18 Як правильно накривати дах профнастилом Стіновий 18 0,5; 0,6; 0,7; 0,8 1000
С21 Як правильно накривати дах профнастилом Стіновий 21 0,5; 0,6; 0,7; 0,8 1000
НС35 Як правильно накривати дах профнастилом Покрівельний Стіновий 35 0,5; 0,6; 0,7; 0,8 1000
С44 Як правильно накривати дах профнастилом Стіновий 44 0,5; 0,6; 0,7; 0,8; 0,9; 1,0 1000
Н60 Як правильно накривати дах профнастилом Покрівельний 60 0,7; 0,8; 0,9; 1,0 845

Металевий чист профнастила може мати одностороннє або двостороннє покриття, але для чого б він не купувався, краще вибирати матеріал, захищений з двох сторін.

Покриття складається з численних захисних шарів Па пропонованої увазі схемі добре видно, які верстви покривають зовнішню і внутрішню сторону.

Як правильно накривати дах профнастилом

Шарувата структура якісного профнастилу

Зовнішня сторона покрівельного матеріалу:

  • Основою для профнастилу є сталевий лист.
  • Сталь покривається шаром цинку.
  • Далі йде антикорозійне покриття.
  • На нього наноситься шар грунтовки, який служить підготовкою для полімеру.
  • Потім йде кольорове полімерне покриття.
  • На кольорове полімерне покриття часто наноситься захисна плівка (поліуретанова), яка збереже його від вицвітання і відшарування.
  • Для транспортування та зберігання профнастилу він зверху може додатково покриватися плівковим покриттям, яке видаляється після монтажу.

Внутрішня сторона профнастилу покривається в тій же послідовності точно такими ж матеріалами, але на одних моделях кольорова полімерна плівка зсередини відсутня, а на інших лист покривається однаково з двох сторін. Останні, безумовно, має більш високу вартість, але він і термін експлуатації у них значно більше.

Колірна гамма профнастилу досить різноманітна. За найскромнішими підрахунками колірний діапазон представлений не менш, ніж 30-ма відтінками, тому вибрати потрібний не складет труда. Колірний шар на поверхню може бути нанесений порошковим способом або із застосуванням спеціальної технології полімерного покриття.

Якщо узагальнити критерії вибору, то можна перерахувати наступне:

  • Щоб переконатися в тому, що матеріал якісний і вироблений в професійних умовах, слід попросити у продавця сертифікат на продукцію. Якщо він відсутній, то краще звернутися в інший магазин.
  • Перевіряється маркування матеріалу, що говорить про його призначення, товщині і висоті хвилі.
  • Оцінюється зовнішній матеріалу. Необхідно звернути увагу на рівність листа, відсутність дефектів кольорового і захисного шару, однаковий відтінок всіх листів, рівномірність покриття. Зовнішній вигляд може багато розповісти про якість профнастилу якщо при огляді виявляться відшарування фарбувального шару або задирки на зрізах, то від покупки краще відмовитися.
  • Ще одним критерієм є перевірка профнастилу на згин якісний матеріал повинен бути пружним, і якщо його спробувати зігнути, то він прагне повернутися в колишнє положення. При цьому на покритті не повинно проявитися сліду згину.
  • Тип зовнішнього декоративного покриття полімерний або порошковий. Самими якісними покриттями профнастилу є матовий і звичайний поліестер і пластизоль. Дані про покритті також повинні бути зазначені в сертифікаті на продукцію.
  • Ціна матеріалу. Потрібно пам’ятати, що не варто вибирати самий дешевий матеріал навряд чи він буде якісним. Тим більше що весь профнастил має цілком доступну ціну.

Коли матеріал придбаний, необхідно правильно його доставити на місце будівництва, а також акуратно, без пошкоджень, розвантажити і підняти на висоту.

Як уникнути пошкоджень при транспортуванні і монтажі матеріалу?

Це питання важливо висвітлити тому, що пошкодження профнастилу при його доставки, розвантаження і монтажу значно знизить термін експлуатації майбутньої покрівлі.

Цей матеріал виготовляється із сталевого листа, яким надають рельєфність з допомогою холодного прокату в спеціальному обладнанні.

Як правильно накривати дах профнастилом

Виготовлення профнастилу прокаткою листів в спеціальному верстаті

Такий матеріал, настеленние в якості покрівлі, здатний витримати високі вітрові і снігові навантаження, але при його транспортуванні, навантаженні і вивантаженні, покриття листів може бути піддано непотрібним механічних навантажень, що спричинить за собою його пошкодження. Щоб цього не сталося, слід дотримувати певні правила транспортування, зберігання, перенесення і підняття аркушів.

  • Перевезення профнастилу здійснюється на вантажних автомобілях. Листи повинні бути укладені стопками на жорстке підстава кузова або ж на спеціальну металеву раму, яка закріплена в кузові під кутом.
Як правильно накривати дах профнастилом

Транспортування профнастилу вимагає дотримання певних правил

  • Після укладання покрівельного матеріалу в машину, його необхідно надійно закріпити стропами, щоб уникнути тертя листів один про одного при русі автомобіля, так як саме це може призвести до пошкодження захисного покриття.
  • Автомобіль, що перевозиться профнастил, повинен рухатися зі швидкістю не більше 80 км/ч.
  • Дуже важливо простежити, щоб розвантаження покрівельного покриття проходила з максимальною обережністю. Якщо розвантаження буде проводитися вручну, бажано, щоб кожен з листів знімався зі стопки окремо, переносився і укладався на підготовлене для них місце. Найкраще – підготувати настил з дощок і фанери, застелений зверху поліетиленом.
  • Потрібно стежити за тим, щоб жоден з листів не перегибался при перенесенні, так як повернути його в початковий стан не вдасться, а це значить, що при покритті, між листами утворюються зазори, які будуть порушувати рівність і цілісність покрівлі.
  • Щоб підняти профнастил на дах, не заподіявши йому шкоди, треба теж робити це правильно:

— для акуратного підйому матеріалу потрібні лаги, які встановлюються під нахилом до даху це буде своєрідні «рейки» для зручності підйому аркушів;

Як правильно накривати дах профнастилом

Пристосування для підйому листів на дах

— листи піднімаються на висоту тільки по одній штуці;

— не рекомендовано проводити цей процесс прі сильному вітрі, так як це не тільки загрожує пошкодженням матеріалу, але і може призвести до травмування працівників.

— сама укладання профнастилу на дах може бути виконана двома майстрами, а от підйом покрівельного матеріалу на висоту краще проводити втрьох це додаткова страховка цілісності матеріалу і безпеки робіт.

Тепер кілька слів про те, як не пошкодити профнастил при монтажі.

Максимальний ризик пошкодження матеріалу складається в тому випадку, якщо покривається велика площа даху, так як в процесі укладання і кріплення доведеться ходити по вже прокладеній покрівлі. Тому, необхідно правильно підібрати взуття для роботи вона повинна бути не тільки зручною, але і мати м’яку еластичну підошву, яка не зможе пошкодити захисний шар і не буде ковзати на поверхні даху. Наступати на закріплений покрівельний матеріал можна тільки між ребер і лише в тих місцях, де проходять напрямні решетування, особливо якщо між ними великий крок.

Інструменти для покрівельних робіт з профнастилом

Щоб монтаж проходив акуратно, без зайвих пошкоджень покрівельного матеріалу, потрібно використовувати тільки якісні інструменти. Для роботи знадобиться:

Як правильно накривати дах профнастилом

Інструменти для покрівельних робіт з профнастилом

  • Шуруповерт.
  • Рулетка.
  • Ножиці для різання металу товщиною до 0,6 мм
  • Маркер для відміток.
  • Рівень.
  • Електродриль.
  • Гумовий молоток.
  • Електролобзик або електроножиці.
  • М’яка щітка для змітання металевої стружки.
Як правильно накривати дах профнастилом

Заборонено різати профнастил «болгаркою». Оптимальний інструмент для цього — електроножиці

Особливості монтажу профнастилу в якості покрівлі

Щоб монтаж покрівельного матеріалу пройшов успішно, необхідно враховувати деякі особливості проведення робіт.

Вплив ухилу даху на монтаж

Багато що в процесі покриття покрівельним матеріалом залежить від ухилу даху. Дуже важливо правильно розташувати дошки або бруски обрешітки, а також дотримати необхідну величину нахлесту листів профнастилу.

Як правильно накривати дах профнастилом

Залежність конструкції обрешітки і способу укладання листів від ухилу даху

  • Якщо ухил ската становить 5 ÷ 10 градусів, то обрешітку роблять суцільний або ж рейки прибивають на відстані не більше 5 ÷ 7 мм один від одного.

Нахлест аркушів в цьому випадку повинен складати по горизонталі на дві хвилі, а верхнього на нижній ряд не менш ніж на 300 мм. Причому при такому маленькому ухил ската, щілини між листами профнастилу найчастіше заповнити герметиком, так як все одно залишається ризик затікання води між ними, особливо у вітряну погоду.

  • При ухил ската даху в 10 ÷ 15 градусів відстань між брусами решетування становить 400 ÷ 450 мм, а поруч розташовані листи укладаються внахлест на одну хвилю. Верхній ряд повинен перекривати нижній на 200 ÷ 220 мм.
  • При ухилі даху більше, ніж в 15 градусів бруски обрешітки закріплюються на крокви на відстані 550 ÷ 600 мм. Нахлест укладаються поруч листів проводиться в одну хвилю, а на верхній нижній ряд накладається на 170 ÷ 200 мм.

Щоб зручно було робити розмітку і кріплення обрешітки, вирізається потрібного розміру, наприклад, 600 мм, який допоможе набагато швидше провести монтаж каркасу під покрівельне покриття.

Порядок закріплення листів

Дуже важливо дотримуватися послідовність укладання листів, якщо покриття буде складатися з двох або більше горизонтальних рядів профнастилу.

  • Укладання покрівельного матеріалу починається від карниза. Крайній лист виставляється строго за будівельним рівнем, так як від його рівності буде залежати правильність укладання всіх інших елементів покрівлі. Крім цього, укладаються листи вирівнюються по нижньому краю звису якщо виключити цей спосіб вирівнювання, то нижній край покрівлі буде нерівним.
Як правильно накривати дах профнастилом

Один з варіантів черговості кріплення листів профнастилу

  • По закінченні монтажу першого ряду, закріплення другого починається з тієї ж сторони даху, з якої монтувався перший. Втім, деякі майстри практикують і інший підхід – з послідуючим укладанням нижнього, а потім верхнього листа, або з укладанням «драбинкою» наприклад, два аркуша знизу – один зверху, тобто верхній ряд постійно «відстає» на 1 аркуш.
Як правильно накривати дах профнастилом

Оптимальний варіант — якщо довжини листа достатньо на весь скат даху

  • Якщо є можливість придбати листи, рівні довжині ската, то потрібно віддати перевагу саме цього варіанту це скоротить час на монтаж, і дах буде надійно захищена від протікання, так як горизонтальних нахлестів листів просто не буде.

Правила кріплення профнастилу

Кріплення листів профнастилу здійснюється з допомогою спеціальних саморезов, оснащених прес-шайбою і гумовою прокладкою. Щоб дах виглядала естетично, саморізи зазвичай підбираються під колір основного матеріалу.

Як правильно накривати дах профнастилом

Спеціальні саморізи для кріплення листів профнастилу

  • Якщо дах криється цільними по довжині ската полотнами, то першаст временно закріплюється вгорі нижче коника даху на 50 мм і внизу, на звисі. Лист повинен виступати за край звису на 40 ÷ 50 мм. Верхнє залишене відкритим відстань, стане вентиляційним зазором і зверху пізніше накриється коньковим елементом.
  • Другий лист укладається внахлест з першим на одну або дві хвилі, в залежності від ухилу, вирівнюється по звису першого аркуша і прикручується саморізом.
Як правильно накривати дах профнастилом

Нахлест листів на одну хвилю і кріплення їх між собою по гребеню хвилі

  • Наступні полотна укладаються і вирівнюються також за звису та скріплюються між собою на гребені хвилі. Їх скріплення походить від карниза до коника з кроком вкручування шурупів в 500 мм.
Як правильно накривати дах профнастилом

Саморізи, встановлені по низу і по гребеню хвилі

  • Коли буде укладено 3÷5 листів профнастилу, і вони будуть вирівняні по краю звису, здійснюється капітальне їх закріплення до решетування. До решетування полотна кріпляться в нижній частині хвилі, відразу після накладання листів, а потім, пропускаючи одну хвилю, по низу другий.
  • Якщо укладається два або більше горизонтальних рядів, то в смузі їх напуску між собою вони закріплюються саморізами по низу кожної хвилі.

Якщо монтується профнастил з полімерним покриттям, то після вкручування шурупів рекомендовано видаляти утворилася металеву стружку, щоб уникнути пошкодження нею захисного покриття покрівельного матеріалу. Її змітають з покриття повністю за допомогою м’якої щітки.

Потрібно обумовити і то вимога, що профнастил ні в якому разі не можна закріплювати на решетування цвяхами або заклепками, так як такий кріплення не утримає полотна при виникненні високою вітрового навантаження. Вітер може запросто зірвати покрівельне покриття, причому цвяхи залишаться в брусках обрешітки.

Монтаж добірних елементів

Крім полотен профнастилу, в конструкції покрівельного покриття присутні інші елементи, які допомагають захистити будівлю від проникнення опадів у горищне приміщення. Потрібно зазначити, що наявність навіть одного утворився або незакритого зазору в покрівлі здатне серйозно зіпсувати перекриття, а також стіни та стелю будинку.

До додаткових елементів покрівлі відносяться коник, ендови, облицювання проходять через покрівлю труб, карнизні дошки та інші.

Кріплення коника

Після завершення монтажу листів профнастилу, у найвищій точці даху його краю накриваються коником.

Як правильно накривати дах профнастилом

Установка конькових елементів

Коник закріплюється тими ж саморізами через вершину підлн профнастила, з кроком 200 ÷ 300 мм. Щоб кріплення стало надійним, необхідно при монтажі решетування заздалегідь передбачити по двом сторонам коника дві поздовжні дошки.

Встановлюючи коник, його не можна впритул притискати до вищої точки покрівлі між нею і внутрішньою поверхнею конькового елемента повинен залишатися вентиляційний зазор.

Якщо встановлюється напівкруглий тип коника, то з його торцевих сторін встановлюються і закріплюються спеціальні заглушки.

Як правильно накривати дах профнастилом

Заглушки по краях коника

Так як коник збирається з окремих елементів, їх теж вкладають внапуск. Прості коньки, що мають форму кута, повинні мати нахлест в 120 ÷ 150 мм, а напівкруглі (черепичні) у 100 ÷ 120 мм, з суміщенням їх по ребрах жорсткості.

Обробка причілкового частини покрівлі з профнастилу

Щоб виключити ймовірність того, що профнастил буде зірваний вітром з торцевої сторони, просвіт між листами і ящик закривають вітровими кутами або планками, які накладаються однією стороною на профнастил, інший — на перше кроква, що виходить на торець будівлі. Планка закріплюється також саморізами із кроком 400 ÷ 500 мм.

Як правильно накривати дах профнастилом

Облицювання торцевій частині покрівлі. 1 — вітрова планка, 2 — саморізи

Так як планки теж складаються з окремих елементів, вони укладаються внахлест в 70 ÷ 100 мм.

Кріплення карниза

Карниз встановлюється до настилу основного матеріалу покрівлі. Він виконує і декоративну роль, закриваючи бокові з’єднання кроквяної системи, і функціональну, не даючи бризок при стіканні води з даху в сток потрапляти на дерев’яні частини. Крім того, під карниз або поверх нього кріпляться кронштейни для укладання жолоба водостоку.

Як правильно накривати дах профнастилом

Установка карниза і кронштейнів для ринви

  • Найчастіше спочатку до решетування закріплюються саморізами кронштейни водостоку на відстані в 500 ÷ 600 мм один від одного. їх опускають нижче решетування на 100 ÷ 150 мм.
  • Потім на кронштейни встановлюється жолоб.
  • Після цього встановлюється карнизна планка і прибивається або прикручується до нижньої дошки обрешітки.
Як правильно накривати дах профнастилом

Схема взаємного розташування карнизних елементів

  • Полотна профнастилу укладаються зверху карнизної планки, і повинні бути вирівняні таким чином, щоб вода, стікаючи з них, безпосередньо потрапляла в закріплений жолоб водостоку

Установка ендови

Установка ендови потрібно не для кожної даху, а тільки там, де вона має складну конфігурацію з переломами профілю. Якщо є сполучення двох площин, звернене кутом вниз, то без монтажу цього елемента не обійтися.

Як правильно накривати дах профнастилом

Внутрішній кут на стиках площин складною даху обробляється розжолобка

Ендова складається з двох частин внутрішньої і зовнішньої.

  • Внутрішня частина ендови вкладається ще до настилу покрівлі. Вона закріплюється на стик двох площин даху і фіксується до решетування покрівельними саморізами із кроком 350÷500 мм. Окремі деталі довжиною ендови укладаються, починаючи від карниза і піднімаючись до конька, внахлест на 150 ÷ 200 мм.
Як правильно накривати дах профнастилом

Внутрішня частина ендови

  • Після того, як листи профнастилу будуть настелені (зі зсувом на внутрішню частину ендови на 80 ÷ 100 мм), між ними і внутрішньою частиною ендова укладається шар пористого ущільнювача. Цей матеріал запобігає протікання під час дощу. Потім профнастил через низ хвиль із кроком в 400 ÷ 500 мм разом з нижньою частиною ендови прикручуються до решетування саморізами.
  • Після цього на краю полотен профнастилу наноситься силіконовий герметик, а на нього вкладається зовнішня частина ендови. Так само, як і внутрішня, вона є складовою, тому її деталі укладають внахлест на 100 мм, починаючи монтаж від карниза і помазуючи стики герметиком.
Як правильно накривати дах профнастилом

Схема ендови в зборі

  • Після цього зовнішня частина ендови прикручується саморізами до профнастилу.

Кріплення снігозатримувача

Снігозатримувач це елемент, який не допустить різкого сходу снігу з даху у весняний період, затримуючи його і даючи час розтанути і стекти водою або випаруватися.

Як правильно накривати дах профнастилом

Кутові снігозатримувачі

Снігозатримувачі бувають двох видів це своєрідні планки у вигляді куточків, прокручивающиеся в шаховому порядку, або горизонтальний трубчасті перешкоди, які встановлюються в спеціальних кронштейнах.

Як правильно накривати дах профнастилом

Снігозатримувачі у вигляді труб на кронштейнах

Кронштейни кріпляться до поверхні профнастилу на відстані 900 ÷ 1000 мм. Потім наявні в них отвори вставляються спеціальні трубки з різьбленням по краях, на яку, після їх монтажу, закручуються металеві заглушки.

І кронштейни, планки снігозатримувачів кріпляться через профнастил до решетування. При закріпленні планок, вони прикручуються через верх хвилі, тому між планкою і профнастилом утворюються зазори, через які і йтиме тала вода.

Пристінний профіль, що закриває стик між стіною і профнастилом

Якщо дах з профнастилу примикає до стіни, то стик між ними необхідно закрити, щоб уникнути протікання. Для цього існує спеціальна фігурна планка – пристінний профіль, яка монтується на стіну за допомогою анкерних кріплень, а на металопрофіль саморізами, вкручиваемыми в гребінь хвилі.

Як правильно накривати дах профнастилом

Закладення примикання покрівлі до вертикальній стіні

Для ущільнення стику планки зі стіною може застосовуватися силіконовий герметик. Доцільно, крім того, в стіні зробити штробу, щоб заховати в неї верхній вигнутий край цього профілю. Після установки штробу можна закрити, наприклад, цементним розчином чи плитковим клеєм для зовнішніх робіт.

Ущільнювачі для профнастилу

Ущільнювачі застосовуються в покрівельних роботах для закриття щілин на стиках покриття зі стіною, в місцях «переломів» шатрових дахів і під коником.

Як правильно накривати дах профнастилом

Ущільнювач під коньковим елементом покрівлі

Ущільнювачі зазвичай мають з однією з сторін склеювальний шар, закритий пергаментом, який перед монтажем знімається, і матеріал наклеюється в потрібному місці.

Як правильно накривати дах профнастилом

Різні типи ущільнювачів

Оформлення проходу труби через профнастил

Якщо через покриття з профнастилу проходить димохідна труба печі або каміна або вентиляційний канал, то доведеться попрацювати над герметизацією зазорів на стиках між покрівельним матеріалом і стінами труби. Але перш ніж проводити роботи по зовнішній обробці стиків, необхідно встановити навколо димаря внутрішній фартух, який монтується до укладання на обрешітку профнастилу.

Як правильно накривати дах профнастилом

Облицювання проходу труби через покрівлю з профнастилу

Навколо труби з окремих металевих примикають профілів встановлюється фартух. На стінах димоходу з допомогою маркера відзначається лінія, по якій буде пробита штроба для загину в неї верхнього краю примикають профілів.. Потім її потрібно ретельно очистити від пилу і промити водою.

Як правильно накривати дах профнастилом

Фартух збирається з декількох деталей

Після цього під нижній край фартуха підводиться так званий краватка — смуга металевого листа, що має відбортовки, яку монтують прот трубы до карниза. Краватка необхідний для відводу скупчується за трубою води під час дощу.

Після цього нижню частину фартуха необхідно закріпити на герметик, на обрешітку і настеленние з боків труби краватку, а верхній край встановити в штробу, також на герметик. При установці деталей примикає планки потрібно дотримуватися нахлест один на одного в 150 мм.

Після того як внутрішні роботи будуть закінчені, здійснюється монтаж профнастилу. Коли покрівельний матеріал буде покладений навколо димохідної труби, монтується зовнішні планки фартуха, які закріплюються на трубі і на гребені профнастилу даху.

Загальна послідовність покриття даху профнастилом

Як правильно накривати дах профнастилом

Основні вузли покрівельної конструкції з профнастилу

Отже, знаючи, як проводиться монтаж всіх добірних елементів і самого профнастилу, можна розглянути послідовність робіт покрытию даху цим покрівельним матеріалом.

  • Першим кроком кроквяна система застеляється гідроізоляційної плівкою. Вона настилається від карниза, по горизонталі ската внахлест на 100 ÷ 150 мм. Закріплюється плівка з допомогою степлера скобами на кроквяних ногах.
  • Зверху плівки до крокв прибивають бруски контррейки, які створять необхідний вентиляційний зазор між плівкою і покрівельним матеріалом. Розмір брусків повинен становити 400 × 500 мм, тобто вентиляційний зазор буде становити 400 мм.
  • Перпендикулярно контррешетуванню влаштовується решетування скатів. Тут потрібно передбачити додаткові конькові дошки їх розташовують з двох сторін коника даху. Також додаткові дошки або бруски монтують навколо димохідної труби і на стиках площин даху для закріплення ендови (кут всередину) або конькового елемента (кут назовні).
  • Далі, на фронтонних сторонах даху закріплюються вітрові дошки.
  • Потім на нижню дошку решетування закріплюються кронштейни для зливного жолоба, і укладається сам жолоб.
  • Прибивається до крайньої дошки обрешітки карнизна планка.
  • Наступним етапом йде закріплення внутрішньої частини ендови, якщо вона необхідна в конструкції даху.
  • Потім можна переходити до облаштування гідроізоляції димохідної труби. По її краях настилається краватка, що йде до карнизу його кріплять поверх карнизної планки. Далі, встановлюються і герметизуються примикають до труби елементи внутрішнього фартуха.
  • Розібравшись з внутрішніми добірними елементами, які повинні перебувати під покрівельним матеріалом, переходять до монтажу полотен профнастилу. Для проходження труби в одному або двох аркушах виміряється і вирізається з допомогою электроножниц отвір потрібного розміру. Краї профнастилу повинні закривати частини фартуха, закріпленого на решетуванні і впритул підходити до труби. Можливо залишення зазору в 50 ÷ 70 мм.
  • Далі, на стиках двох відділів дахів, закріплюється зовнішня частина ендови.
  • Після цього на вищій точці даху закріплюються металеві елементи коника.
  • Останнім етапом з причілкового боку на профнастил та вітрову дошку закріплюється ветровозащитный куточок.

Отже, як бачите, нічого надприродного в укладанні такої покрівлі немає. Вивчивши послідовність робіт і технологію їх виконання, заручившись підтримкою надійних помічників, придбавши необхідний матеріал, підготувавши інструменти, можна сміливо починати покриття даху профнастилом своїми силами.

І на завершення публікації — корисне відео з тонкощами процесу влаштування покрівлі з профнастилу.

Відео: важливі нюанси при укладанні профнастилу в якості покрівлі