12 кращих сортів бузку, які перетворять будь-яку ділянку і наповнять приємним ароматом

46

Andenken an ludwig spath

Унікальний сорт, що володіє темно-фіолетовими суцвіттями, що досягають 20-25 сантиметрів в діаметрі при загальному розмаху крони до трьох метрів. Сам чагарник виростає до 4 метрів у висоту.

Квітки стійкі до вигорання і зберігають пурпурний колір на весь період цвітіння. Формування бутонів припадає на перші тижні червня. Сорт володіє ненав’язливим запахом, який прекрасно зберігається і в зрізку для букетів.

Красуня москви

Зацвітає культура в кінці травня білими квітками, зрідка мають легкий перламутровий відтінок. Навіть при формуванні бутонів чагарник володіє винятковою декоративністю за рахунок оригінального забарвлення.

При розкритті бутонів приваблює незабутнім ароматом. Діаметр крони-2,5-3 метри, а висота куща близько 4 метрів. У догляді рослина невибаглива, але висаджувати у відкритий грунт краще з середини літа до вересня, попередньо удобривши грунт органікою.

Сенсація

У світі селекції цей сорт, по праву, називають сенсацією. Відмінною особливістю вважається забарвлення кожної квітки-пурпурна серединка з білою окантовкою. Суцвіття, як і сам кущ, середніх розмірів і не відрізняються нав’язливим ароматом.

Молоді саджанці у відкритий грунт висаджують по весні і обов’язково удобрюють перегноєм перші 2-3 роки зростання. Важливим аспектом догляду за» сенсацією » є зріз відцвілих волоті – для сприятливого цвітіння в наступному сезоні.

Бузок мейера

Даний сорт компактний і витончений, на відміну від класичних чагарників, бузок мейера представлена акуратним деревом або невеликим кущем, що досягає 1,5 метрів у висоту. Часто можна помітити культуру, висаджену в квітники з оригінальними стрижками. Для посадки важливо підібрати добре освітлене місце, захищене від протягу і застою води.

Бузок престон

Розкішний чагарник з оригінальним забарвленням суцвіть, що коливається від лавандового до блідо-рожевого кольору. Абсолютно невибаглива рослина, яке відмінно приживається в будь-якому типі грунту, на ділянці з достатнім освітленням.

Підійде як для одиночної посадки, так і для групової композиції. Для висадки молодих саджанців переважно похмурі липневі дні і грунт з субстратом з деревної золи і компосту. Підгодовувати молоде рослина потрібно щороку перегноєм або розведеним гноєм.

Mme lemoine

Ще один екзотичний сорт бузку з білими суцвіттями, що складаються з великих, махрових квіток. Чагарник досягає 7 метрів у висоту і володіє жорсткими, розгалуженими пагонами, які можуть сплітатися з іншими культурами, тому навіть під висадку молодого саджанця необхідно закласти достатній простір на сонячній ділянці.

Сорт не втратить декоративності навіть після цвітіння, так як зелені глянцеві листя залишаються аж до початку вересня.

President grevy

Махровий сорт блакитного бузку, що відрізняється насиченим ароматом, здатним заполонити весь простір присадибної ділянки. Чагарник середніх розмірів, не перевищує 4 метрів у висоту з діаметром крони близько 3 метрів. Культура порадує активним ростом-близько 30 сантиметрів на рік.

Для цього потрібно дотримати важливі аспекти при виборі грунту – він повинен бути легким, дренованим і удобреним перед висадкою. Уже доросла рослина спокійно перенесе будь-які обрізки з метою формування живоплоту, а також спокійно поставиться до морозних зим.

Вогні донбасу

Невеликих розмірів кущ, що характеризується розлогою кроною і ліловими бутонами з червоним відливом. Суцвіття формуються трьома мітелками і в довжину досягають 20-25 сантиметрів.

Особливістю забарвлення можна вважати помітне освітлення квіток до краю волоті, але при цьому культура має стійкість до вигорання. У догляді молоді саджанці не вибагливі-не вимагають добрив, цвісти будуть рясно і на старих пагонах, без підрізу.

Етуаль де ме

Елегантний і ніжний кущ здатний стати прикрасою присадибної ділянки, як в ролі живоплоту, так і самотньо зростаючого чагарнику. Фіолетові, з червоним відливом, квіти мають кулястої формою, пелюстками з білястими гранями, що додають всьому суцвіттю пишність і легкість.

Перші два роки зростання саджанець не буде радувати рясним цвітінням навіть на сонячному місці, але зажадає підгодовування у вигляді перегною або гною.

Дівочий рум’янець

Ніжний і витончений кущ, що досягає не більше двох метрів у висоту і ширину, при цьому володіє пишними суцвіттями, які з перших років зростання рясно всипають кущ. Квітки пофарбовані в рожевий колір з легким перловим відблиском.

Раннє цвітіння припадає на початок або середину травня, наповнюючи сад легкими нотками ароматів і акуратним зовнішнім виглядом. Рослина невибаглива у виборі грунту, але активніше розвивається на сонячних ділянках з добре дренованим грунтом.

Монж

Низькорослий чагарник з багряно-фіолетовими квітками. Квітки великі-близько трьох сантиметрів, складають суцвіття шириною до 15 сантиметрів. Відмінною особливістю сорту вважається сильна система пагонів, яка зовні нагадує стовбури дерев. Культура морозостійка і прекрасно переносить стрижки, майже не уражається хворобами і шкідниками.

Пінк парфум

Маленький кущ-висотою менше метра, шириною близько 160 сантиметрів. Садівники обожнюють даний сорт за цвітіння в дві хвилі — в червні і серпні, аж до перших заморозків. Для рясного цвітіння в другу хвилю рекомендовано зрізати відцвілі волоті і удобрювати кореневу систему перегноєм.

Висадку варто проводити на земельні ділянки з родючими ґрунтами, захищеними від попадання прямих сонячних променів.

Бузок-вишукане і ніжне рослина, здатне стати прикрасою будь-якого присадибної ділянки без особливих витрат і знань в сфері садівництва. Селекціонери вивели понад півтори тисячі сортів, що відрізняються не тільки відтінками суцвіть, але і тонкими ароматами – для того щоб кожен садівник знайшов бузок, яка підходить для оформлення квітника.