Міжкімнатні двері як правильно вибрати

651

Неважливо, ведеться будівництво і оздоблення нового житлового приватного будинку, або ж затівається капітальний ремонт квартиры – питання про правильному виборі і про встановлення міжкімнатних дверей обов’язково постане з усією гостротою. Абсолютно безглуздо буде вкладати чималі кошти в оформлення інтер’єрів, якщо свої зовнішнім виглядом двері «зламає» задуману дизайнером картинку.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Вихід – приводити ці деталі інтер’єру у повну відповідність з задуманим стилем внутрішньої обробки приміщень. Можна, звичайно, намагатися реставрувати старі, привести їх в порядок і спробувати надати їм необхідну зовнішність, але завдання це – не з простих, а часом і просто нездійсненне. Тому, частіше вдаються до їх повної заміни, благо вибір подібної продукції – просто величезний. Отже, міжкімнатні двері як правильно вибрати, як не заплутатися в різноманітті моделей, не набуваючи при цьому явного шлюбу, але й не переплачуючи за абсолютно непотрібні якості?

Починаємо розбиратися порядку, адже критеріїв подібно вибору – чимало.

Зміст статті

  • 1 Розміри дверей
    • 1.1 Відео: правильне проведення вимірів і установка міжкімнатних дверей
  • 2 Конструкція дверей
    • 2.1 Розпашні двері
    • 2.2 Розсувні двері
    • 2.3 Складні двері
    • 2.4 Відео: типи міжкімнатних дверей
  • 3 Матеріал виготовлення міжкімнатних дверей
  • 4 Зовнішнє оформлення дверних полотен
  • 5 Ще кілька порад по вибору міжкімнатних дверей

Розміри дверей

Насамперед, необхідно визначитися з необхідними розмірами дверей. Зрозуміло, що цей параметр безпосередньо зав’язаний з наявними дверними прорізами.

Відповідно до державних стандартів, що діяли до недавнього минулого, у вітчизняномумногоэтажном будівництві був прийнятий стандарт висоти двері в 2000 мм. В принципі, більшість дверей, що випускаються в даний час, повністю відповідає цьому стандарту.

На Заході ці значення були і залишаються дещо іншими – 2100 мм При складанні проектів будинків в наші дні архітектори, використовують європейську програмне забезпечення, нерідко закладають висоту саме таку, як там прийнято. Тому цей параметритр требует обов’язкової перевірки.

(В європейських стандартах нерідко можна зустріти не міліметрове, а модульне обчислення, наприклад, висота М21. Нічого страшного – один «модуль» це 100 мм, і перевести ніяких труднощів не складе).

Отже, в таблиці наведено стандартні розміри міжкімнатних дверей з урахуванням габаритів самого дверного полотна і необхідних для його установки прорізів.

Стандартний розмір дверного полотна Відповідний розмір дверного отвору
по ширині по висоті по ширині по висоті
550 2000 від 630 до 650 2060 ÷ 2090
600 від 680 до 700
700 від 780 до 800
800 від 880 до 900
900 від 980 до 1000
1200 (дві стулки: 600 + 600) від 1280 до 1300
1400 (дві стулки: 600 + 800) від 1480 до 1500
1500 (дві стулки: 600 + 900) від 1580 до 1600

Якщо розміри дверних прорізів радять вказаними величинами, то це можна вважати великою удачею – придбання стандартної двері завжди обходиться значно дешевше, ніж виготовлення її під замовлення. Дверний отвір, звичайно, можна спробувати підігнати під стандартизований розмір, але це далеко не завжди можливо.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Схема основних розмірів міжкімнатних дверей

Якщо подивитися на схему, то видно три різних параметра ширини. Два з них стосуються виключно конструкції двері – це величина чистого проходу» (по суті дверного полотна) і ширина дверного блоку (разом з коробкою). А щоб двері легко встала в стінний отвір, його ширина повинна бути на 10 ÷ 15 мм більше з кожною з сторін (це ж стосується і розмірів по висоті).

Але ось тут доречно зробити дуже важливе зауваження. Часта помилка багатьох недосвідчених власників квартир або будинків – неправильне проведення замірів. Біда в тому, що будівлі старої будівлями далеко не завжди відрізняються правильністю геометричних форм, а їх елементи вивіреністю по вертикалі і горизонталі. Тому стінні отвори под двері можуть приймати аж ніяк не прямокутні форми, і при спробі встановити в них якісно виготовлений дверний блок це закінчується невдачею.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

На жаль, але прорізи можуть мати самі химерні форми

Проміри повинні проводитися в декількох місцях – по краях і по центру отвору, щоб можна було порівняти ці показники. Але навіть це ще не найголовніше. Щоб двері добре працювала вона повинна бути строго орієнтована по горизонталі і вертикалі у всіх площинах. Значить, і заміри необхідно проводити не просто між протилежними точками отвору, але виключно по вертикальних і горизонтальних лініях, відбитим за допомогою рівня й схилу. Вельми поширена картина, коли реальні розміри отвору, куди можна буде встановити двері, виявляються істотно менше здаються на перший погляд.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Проміри повинні проводитися строго по вертикалі і горизонталі

Який вихід? Або розширювати стіновий проріз для того, щоб надати його сторонам вертикальне розташування, або ж замовляти дверний блок трохи меншого розміру.

Щоб закінчити тему з лінійними розмірами міжкімнатних дверей, варто згадати ще один важливий момент. Якщо отвір в стіні перевищує 1000 мм, а двері планується орного типу, то доведеться підбирати з готових або ж замовляти двостулкову модель. Застосовувати стулки з шириною полотна більше 900 мм – не можна, так як це величезне навантаження на дверну раму, петлі, і двері дуже скоро почне провисати, перестане нормально закриватися і т. п.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Двостулкові двері з несиметричними стулками

Якщо подивитися на вже згадану таблицю, то видно, що існує кілька стандартних типів двостулкових дверей, з симетричними чи несиметричними стулками. Дуже часто одна зі стулок більшу частину часу тримається постійно закритими, і відкривається лише по мірі необхідності (перенесення габаритних вантажів, перестановка меблів і т. п.)

Відео: правильне проведення вимірів і установка міжкімнатних дверей

Конструкція дверей

Наступний параметр вибору міжкімнатних дверей – це їхня принципова конструкція. Все їх розмаїття можна розділити на три основних групи:

— розсувні двері — стулки рухаються по колу навколо осі (петель);

— розсувні двері – стулка переміщається паралельно стіні по напрямних;

— складні дверідверне полотно складається, звільняючи прохід.

Розпашні двері

Це, мабуть, самий поширений тип дверей – його. Можливо, в силу певного консерватизму, застосовують навіть там, де набагато зручніше було б використовувати інші схеми. Принципип пзріст – полотно підвішене в дверній рамі шарнірно, за допомогою рухомих петель, які стають віссю обертання двері.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Звичайні розсувні двері — «глуха» і з склінням

При простоті конструкції, порівняльної легкості і наработанности технології їх монтажу, хорошим характеристикам в плані ущільнення закритого отвору, тепло — і шумоізоляції, такі двері мають один суттєвий недолік – їм завжди потрібно певний вільний простір для ходу відкривається полотна. У тісних умовах, наприклад, у вузьких коридорах це може доставляти масу незручностей.

Самі по собі розсувні двері також поділяються на декілька типів:

  • Звичайні, з полотном або двома полотнами, відкриваються тільки в одну сторону. Це – «класичний» тип дверей, який зустрічається повсюдно. В залежності від напрямку відкривання такі двері розрізняються на праві і ліві – це слід враховувати при їх виборі і при купівлі необхідної фурнітури.

Уявити це неважко: якщо двері відчиняються вперед, від людини в правий бік, то вона і буде правою. Відповідно – навпаки. Зазвичай на упаковках або навіть на самих елементах фурнітури вказується, для якої двері вони призначені («Д» і «Л», або ж «R» і «L»).

  • Маятникові або хитні. Петлі подібних дверей дозволяють проводити відкриття дверей в будь-яку сторону – на себе або від себе. У більшості випадків стулки забезпечені спеціальними механізмами (відкритими або прихованими доводчиками), що забезпечують самостійне закриття дверей у вихідне положення.
Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Маятникові двері можуть відкриватися в обидві сторони

Такі двері в умовах квартир або приватних житлових домоустречаются нечасто – вони не дуже зручні в тому плані, що не забезпечують надійного ущільнення в закритому стані, тобто не стануть хорошим захистом від протягів, запахів, шуму. Їх звичайна сфера застосування – громадські установи, магазини, вокзали, а для більшості людей вони знайомі по станціях метро. Тим не менш, любителі таких дверей все ж знаходяться – їх іноді замовляють для інтер’єрів, виконаних в стилі лофт або хай-тек.

  • «Стаєнні» двері. Як видно з назви, такі двері раніше застосовувалися саме в загонах для домашніх тварин.
Міжкімнатні двері як правильно вибрати

«Конюшинного» двері — іноді це дуже навіть зручно!

Їх характерне будова – дверне полотно, розділене на дві незалежних половини, кожна з яких має свої петлі і систему замків. Виглядають такі двері досить «вінтажно», але подібна конструкція не тільки данина моді, але може мати й суто практичне застосування. Наприклад, можна обмежити вихід їх кімнати малолітній дитині при проведенні господинею будь-яких домашніх робіт, але в той же час, залишити можливість для повного візуального та мовного контакту з малюком. Інший приклад – проведення провітрювання приміщень без побоювань, що домашня собака почне небажані «подорожі» по тих місцях, де їй бути не годиться.

Розсувні двері

Їх нерідко ще називають «двері-купе» за прямою аналогією з конструкцією дверей в залізничних вагонах. Полотно або переміщається уздовж стіни по напрямних, або навіть повністю ховається в стінової конструкції (у фальш-стіні).

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Полотно деяких розсувних дверей повністю ховається в стіні

Звичайно, дверне полотно, повністю ховається в стіні, виглядає дуже естетично, але монтаж таких дверей зможе далеко не завжди – зазвичай це передбачається ще на стадії загально будівельних або опоряджувальних робіт. Найчастіше їх встановлюють на зовнішні напрямні, які можуть розташовуватися тільки згори, тільки знизу або ж в обох місцях одночасно.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Двері, підвішена тільки на верхню напрямну

Двері, повішені на верхні напрямні, виглядають дуже здорово, легко переміщаються, але зважаючи на те, що низ не закріплений, можуть кілька розгойдуватися при протягах. Двері з тільки нижніми направляють в експлуатації гірше – вони дуже залежні від чистоти рейок, по яких переміщаються ролики. Оптимальний вибір – двері з двосторонніми направляючими – і навантаження рівномірно розподілена, і полотно стоїть стійко.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Двері, що переміщається по двох напрямних, набагато більш стійка

Докладним дверей потрібно зовсім особлива фурнітура, від напрямних роликів, рейок, упорів і до системи специфічних замків і засувок. Самостійна установка таких конструкцій досить складна, і не всім під силу краще довірити цю операцію фахівцям.

Такі двері теж можуть бути одно і двопільними, з полотнами, які відкриваються назустріч один одному.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Розсувні двері можуть бути і двопільними

Головна перевага такої схеми – суттєва економія простору, що особливо важливо в тісних приміщеннях. Дуже часто зсувні двері встановлюють у ванних і санвузлах, що виходять у вузький коридор.

Недолік – уразливість механізм від попадання бруду і сторонніх предметів, а також не таке, як розпашних, щільне прилягання полотна до одвірка.

Складні двері

Це – оригінальна конструкція, що дозволяє, наприклад, перекривати дверні прорізи нестандартної ширини. Полотно дверей розділене на декілька вертикальних фрагментів, які шарнірно з’єднані між собою. Кожен з них має верхні та нижні опорні ролики з підшипниками, що забезпечують легке переміщення по рейках напрямних.

Кількість секцій може бути різним. Мінімально стулка може складатися вдвічі – зразок книжки.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Дверцята-«книжка» — всього одне додавання

В інших варіантах ширина таких секцій може бути набагато менше, близько 100 150 мм, і відповідно, їх загальна кількість зростає. При відкритті дверей ці сегменти збираються у своєрідну гармошку до краю отвору (в окремих випадках – навіть ховаючись у фальш-стіні).

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

А така двері збирається в цілу «гармошку»

Такі двері виглядають дуже оригінально і непогано економлять простір квартири. Крім того, іноді вони дозволяють оформити дверний проріз криволінійної конфігурації, наприклад, по дузі. Але на цьому їх позитивні властивості, мабуть, і закінчуються, а недоліків – значно більше. Головні з них – це крайній невисокі «закривають якості», тобто слабкий притиск полотна до одвірка, не перешкоджає вільному проходженню запахів, шуму, протягів і т. п. А другий важливий мінус – достаток шарнірних з’єднань і напрямних роликів робить таку конструкцію дуже вразливою до механічних поломок, переклиниванию і так далі. Напевно, є сенс гарненько зважити, чи варто заради оригінального зовнішнього вигляду платити за такі двері чималі гроші без особливих гарантій їх довговічності?

Відео: типи міжкімнатних дверей

Матеріал виготовлення міжкімнатних дверей

Наступний важливий критерій вибору, який безпосередньо відбивається і на експлуатаційних характеристиках дверей, і на їх вартості – це матеріал виготовлення полотна.

Перш за все, потрібно відзначити, що саме дверне полотно може бути суцільним – «глухим», филенчатой конструкції або мати скляні або інші декоративні вставки.

За матеріалом виготовлення основної, несучої частини полотна, двері розрізняють натуральные дерев’яні, зроблені з МDF, мазонитовые – мають особливу стільникову структуру, пластикові, алюмінієві і навіть повністю скляні.

  • Про дерев’яні двері, в принципі, все зрозуміло – це найбільш якісний і дорогий товар, для виробництва якого використовується або цілісний масив, або переклееной, так званої листельной деревини, шари якої перемежовуються так, щоб волокна були розташовані різноспрямовано.
Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Двері з натурального масиву завжди виглядають чудово

Для натуральних дерев’яних дверей може використовуватися деревина цінних і міцних порід – відмінні результати дає дуб, бук, ясен. Але часто в цілях економії господарі житла набувають вироби з звичнимих хвойных заготовок, декоровані натуральним шпоном під «елітне дерево». На жаль, такі полотна, хоч і будуть сприятливими з точки зору екологічності деревини, не відрізняються міцністю – вони легко процарапываются, швидко старіють, можуть деформуватися від недостатності чи надлишку вологи.

  • Міжкімнатні двері з МDF – це відмінна альтернатива високосортної деревини за цінний, і мало в чому поступається за якістю.
Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Один з найпопулярніших матеріалів для виготовлення дверей — МDF

Одне з основних достоїнств такого матеріалу – він легко обробляється, свердлиться, фрезерується, йому можна надавати досить складні геометричні і рельєфні форми, які зберігаються незмінними протягом дуже тривалого часу. Саме це якість матеріалу зумовлює той воістину величезний ассортимент предлагаемых покупцям візерунків і рельєфів.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Можливості зовнішнього рельєфного оформлення дверей з МDF, напевно, не мають кордонів

Двері з МDF можуть бути оброблені натуральним шпоном та стануть практично не відрізнятись від справжніх дерев’яних.

  • Найдорожчі, досить привабливі зовні – мазонитовые двері (назва пов’язана з найменуванням канадської фірми – піонером в області подібних розробок).
Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Ось таку, приблизно, структуру мають мезонітовие двері

Головна особливість таких полотен – це пустотіла стільникова структура. Зовнішня поверхня утворена тонким МDF або ДВП-листом. Жорсткість двері надає зовнішній каркас – зазвичай з соснового масиву. Вся ж порожнину двері заповнена картонній комірчастої «гармошкою», або ж в ній встановлені перемички з тонких соснових брусків. У деяких різновидах використовуються мобільні перегородки з ДВП. Посилена частина робиться лише у місцях кріплення петель і врізки замку. В принципі, особлива жорсткість і не потрібна, так як сама двері важить дуже мало.

Такі двері приваблюють невисокою ціною, екологічність, легкість, великою різноманітністю оздоблення, практично не поступаються дверям з МDF. Але ось зі звукоізоляційними якостями тут все набагато гірше. І ще один мінус – такі двері вимагають дуже дбайливого відношення, так як їх легко пошкодити. Якщо раптом у серцях, у нападі роздратування рушити її ногою – майже гарантовано буде пролом поверхні.

  • Пластикові двері – це, найчастіше, побратими ПВХ-вікон. Виготовляються вони з того ж полімеру, цілком екологічного, нешкідливого для людини, міцного і не боїться вологості і перепадів температур.

Такі двері відрізняє цілком прийнятна ціна, високі експлуатаційні якості. Дуже часто такі полотна застосовують для виготовлення «гармошок» або розсувних конструкцій, так як вони дуже добре тримають форму і не схильні до деформації.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Типове будову пластикових дверей

Використання сучасних оздоблювальних плівок дозволяють з легкістю декорувати такі пластикові двері «під дерево». Єдине, що, напевно, робить ці вироби не настільки популярними в житловому будівництві, зміщуючи їх використання більше у бік громадських будинків або офісів – яке існуюче упередження проти пластику, хоча якісний ПВХ нітрохи не шкідливіше, ніж МDF або ДВП.

  • Металеві, а якщо точніше – алюмінієві міжкімнатні двері. В якості матеріалу використовується анодовані поліровані алюмінієві профілі, які за рахунок своєї складної конфігурації відмінно тримають задану форму дверної конструкції і добре протистоять деформаційних навантажень.
Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Алюмінієві двері зі скляними вставками

Алюміній іноді піддають фарбуванню, але все ж частіше в інтер’єрному оформленні використовується його натуральний світлий матовий металевий блиск, так добре підходить до стилю хай-тек або лофт. Найчастіше зустрічаються такі двері в офісних або громадських будівлях, але є любителі подібного інтер’єру і серед власників квартир.

Рідко, коли алюмінієві двері робляться повністю «глухими» – найчастіше вони мають досить великі скляні ставки.

  • Скляні двері. Скло взагалі дуже широко використовується при виготовленні міжкімнатних дверей в якості вставок. Однак, можна зустріти і моделі, виконані повністю з скла. Виглядають вони дуже оригінально, і число прихильників подібних дверей постійно збільшується.
Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Скляні двері виглядають дуже оригінально …

Зрозуміло, що для цього використовується не звичайне силікатне скло, а більш досконалі його види, що забезпечують безпеку експлуатації.

— Каленове скло, що має підвищену міцність. Воно може бути повністю прозорим, з нанесеним рельєфним або відтіночним малюнком. Навіть якщо таке скло піддасться критичному навантаженні, воно розіб’ється не на гострі осколки, а розсиплеться на дрібні фрагменти практично правильної гранчастої форми, здатні завдати глибоких порізів.

— Інший вид скла, що використовується для виготовлення дверей матолюкс. Такий матеріал поєднує дві якості – він непрозорий, з тій чи іншій ступенем матовості, але відмінно пропускає світло, що надає приміщень особливу візуальну просторість.

— Нарешті, триплекс – багатошарова конструкція, в якій шари скла перемежовуються з полімерними плівками. Це – найвищі показники міцності, і розбити таку конструкцію доволі складно навіть при бажанні.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

… але чи зможуть вони привнести в інтер’єр теплоту і затишок — питання дуже спірне

Скляні двері – це, безумовно, вироби на великого любителя. Коштують вони дуже чимало, але зате відрізняються довговічністю, простотою догляду за ними, не бояться вологи та перепадів температур. Але для тих людей, які люблять теплий домашній затишок і усамітнення – такі двері не підійдуть. Вони, скоріше, для тих, хто любить постійне спілкування і веде дуже активний спосіб життя.

Зовнішнє оформлення дверних полотен

У цьому питанні також можливі різні варіанти, від недорогих до елітних.

  • Якісна деревина цінних порід не потребує додаткового декоруванні.
Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Якісна фактурна деревина зазвичай не вимагає ніяких покриттів, за винятком лакування

Її красивий фактурний малюнок може бути просто покритий стійким прозорим лаком. Іноді, для більшої контрастності малюнка, дерево просочують спеціальними складами (морилками), і обов’язково обробляють антисептичними розчинами, щоб запобігти гниттю, поява грибка або гнізд комах.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Деякі фарби підкреслюють природну красу дерева

  • Добре структурована деревина може і піддаватися фарбуванні особливими складами – їй таким чином надається потрібна тонування, але характерний фактурний малюнок при цьому не ховається, а тільки акцентується.
  • Наступний метод зовнішньої обробки дверей і коробок – шпонировнаие.

— Як матеріал може використовуватися натуральний шпон з деревини цінних порід – тонкий, товщиною до 1 мм зріз, н якому збережений фактурний малюнок дерева. Таке тонке покриття наноситься на дерев’яні, МDF або ДВП поверхность за технологією гарячого пресування з використанням спеціального столярного клею, і двері стає практично неотличимой від натуральної.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Натуральний шпон з цінних порід

Недоліки – досить висока ціна таких моделей. Крім того, натуральний шпон не має ніякої пластичністю, і егпро не можна наклеїти на двері зі складною рельєфною поверхнею

— Не так давно в побут увійшла технологія шпонування «Fine-line». Це покриття отримують з листяних швидкорослих порід дерев, воно істотно дешевше якісного шпону, хоча за зовнішнім виглядом досить близько до нього – є можливість імітувати практично будь-яку породу деревини. Його нерідко ще називають «реконструюється шпоном».

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Шпон Fine-line» — якість явно гірше

Незважаючи на те, що матеріал, здавалося б, натуральний, тим не менш, це все ж «ерзац», не відрізняється довговічністю, стійкістю до ультрафіолетового випромінювання. Таке покриття навіть під шаром лаку досить швидко старіє і втрачає свіжий вигляд.

  • МDF, мазонитовые, дерев’яні (зроблені з недорогіх хвойных порід), пластикові і навіть алюмінієві двері нерідко піддають ламінування. Цей процес означає нанесення на всю поверхню міцного плівкового шару, прозорого або з малюнком, що виконує як декоративні, так і суто захисні функції.

В якості ламінату використовуються покриття на паперовій основі, бо более вчинені, які називають двухромным ламинатином або ж ще – штучним шпоном.

— Товщина ламінованого покриття на паперовій основі рідко коли перевищує 200 мкм. Цей вид поверхневої обробки недорогий, має хорошу термостійкість, а зовні відмінно передає і колір і фактуру природного матеріалу – дерева або навіть мінеральної, кам’яної структури. Однак, таке покриття, як правило, недовговічний, швидко стирається навіть при не надто вираженої абразивного навантаження. Так що дуже часто буде виникати потреба оновлення поверхні дверей.

— Більш сучасним, зносостійкий, стійкий до ультрафіолетової дії, гігієнічним з точки зору простоти відходу, є покриття їх ламинатина. Воно має полімерну основу, а його товщина сягає від 0,4 до 0,8 мм.

Міжкімнатні двері як правильно вибрати

Використання сучасний ламінаційних плівок дозволяє створювати стійкі і красиві покриття

Дверні полотна, покриті таким ламінатом, меншою мірою схильні до розтріскування, процарапыванию, на них не буває поверхневих сколів при випадкових акцентованих ударів. Вони набагато довше зберігають свій первозданний вигляд. Єдиний мінус такого покриття – воно набагато дорожче, ніж звичайне ламінування на паперовій основі, але повірте воно того варте.

Ще кілька порад по вибору міжкімнатних дверей

Що ще, крім вже сказаного, обов’язково варто враховувати при виборі міжкімнатних дверей?

  • Перш за все, будь-які двері – це зовсім не тільки дверне полотно. Майже завжди вони реалізуються комплектами, в які входять коробка, лиштва на обидві сторони і. при необхідності, так звані «добори».
Міжкімнатні двері як правильно вибрати

У комплект дверей, крім полотна і коробки, повинні входити наличники і, при необхідності, добори

Напевно, варто ненадовго повернутися до теми розмірів, в якій не був обумовлений ще один показник – товщина стінового прорізу. Щоб двері акуратно вписалася в нього, використовують Lобразні наличники, які легко монтуються з коробкою без застосування яких-небудь додатковий кріпильних деталей. Однак, якщо стіна в місці встановлення надмірно товста, то ширини лиштв може і не вистачити. Отже, продавець в магазині повинен допомогти підібрати покупцю додаткову вставку – добір відповідної ширини і ідеально підходить по зовнішньому декорування.

  • Існує «золоте правило»: дверне полотно і коробка повинні бути виконані з однотипного матеріалу!
  • Якщо ремонт здійснюється масштабний, у всій квартирі, то перш ніж замовляти двері потрібно визначитися, який бюджет для них виділено. Справа в тому, що якщо є бажання досягти гармонії в загальній стилістиці оформлення інтер’єру, то доведеться купувати відразу декілька комплектів. Погодьтеся, що явно різнорідні двері будуть виглядати в невеликій квартирі просто безглуздо. А ось придбати таку ж через певний час може виявитися проблематичним. – краще подібну покупку проводити одноразово.
  • До вибору дверей не можна підходити так, як до придбання меблів. При певному зовнішньому схожості цих предметів інтер’єру, на двері випадає навантаження в десятки, а то і в сотні разів більш інтенсивна, ніж на шафи. Як би не важлива була зовнішність, головний акцент все ж робиться на якість збірки і на міцнісні характеристики.
  • В салон завжди потрібно вирушати з рулеткою, щоб можна було самостійно проконтролювати розміри і геометричну правильність коробки і дверного полотна. Обов’язково робляться проміри по діагоналі – різниця не повинна перевищувати 1 мм. Якщо вона більше, то від придбання одразу варто відмовитися – двері або коробка нерівні, перекошені, а значить виготовлялися якимись кустарями невисокої кваліфікації.
  • Обов’язково перевіряється надійність і якість кріплення скляних вставок – вони не повинні деренчати, вібрувати, інакше довго не прослужать. Варто уточнити у продавців та у технічній документації, яке конкретно скло встановлено на полотно, які застосовані ущільнювачі. Найкращі відгуки заслуговують якісні бельгійські та італійські скла.
  • Обов’язково потрібно буквально «промацати» всі шви на з’єднаннях деталей полотна або коробки – вони повинні бути рівними, красивими, стабільними, без яких би то не було ознак розходження.
  • Зазвичай до дверей буде запропонована відповідна фурнітура у вигляді замків і ручок. Якщо є така можливість, то не варто брати на себе обов’язки щодо самостійної їх врізці – це можуть виконати кваліфіковані майстри салону.

І ще одне. Міжкімнатний двері не відноситься до тих груп товарів, які вимагають обов’язкової сертифікації відповідності та якості. Стало бути, покладатися в цьому питанні можна на сумлінність працівників магазину, рейтинг производителей дверей, власний життєвий досвід, уважність і здоровий глузд. Тим не менш, запитати про документальне підтвердження якості все ж не заважає – і багато компаній-виробники, і деякі салони, дійсно ґрунтовно підходять до власного престижу, абсолютно добровільно йдуть на певні витрати, проводячи всебічну сертифікацію своєї продукції і супроводжуючи двері солідної гарантією.

Відео: поради експертів як правильно вибрати міжкімнатні двері