Теплиця з профільної труби своїми руками. Будуємо теплицю своїми руками. Види конструкцій теплиць і парників

97

Теплиця з профільної труби своїми руками. Будуємо теплицю своїми руками. Види конструкцій теплиць і парників

Перш ніж приступити до розробки креслень каркаса теплиці з профільної труби, необхідно визначитися з моделлю теплиці. Форму якої теплиці з полікарбонату вибрати? конструкції парників і теплиць можуть бути наземними або поглибленими, з фундаментом або без нього. Беручи до уваги можливість створювати з профілю найрізноманітніші конструкції, можна виділити кілька основних форм каркасів для теплиць:

  • арочна (напівкругла, дугоподібна) форма-дах такої конструкції має напівкруглу форму, що дозволяє в зимовий період снігу не затримуватися на поверхні теплиці. Відрізняється простотою монтажу і можливістю використовувати весь її простір під досить високі культури;

Конструкції парників і теплиць можуть бути наземними або поглибленими, з фундаментом або без нього

  • двосхилий конструкція-традиційна форма з двосхилим дахом. Така конструкція більш складна в збірці і вимагає облаштування потужного каркаса. Вона може використовуватися для культивування рослин різної висоти;
  • односхилий споруда — такі теплиці найбільш часто прилаштовуються до існуючого будовою (будинку або літній кухні), дозволяють заощадити місце на дачній або присадибній ділянці. Дана конструкція дозволяє заощадити матеріал і відрізняється хорошою теплоізоляцією. Істотний плюс-близькість комунікацій. Односхилі теплиці можуть встановлюватися і у вигляді окремого будови;

Двосхилий конструкція досить складна в збірці і вимагає облаштування потужного каркаса

  • шатрові або купольні конструкції-унікальні будови з відмінною здатністю протистояти зовнішнім факторам: снігового і вітрового навантаження. Мають максимальну освітленість і можуть стати незабутнім прикрасою будь-якого присадибної ділянки;
  • теплиця-хлібниця-модель теплиці з полікарбонату з верхом, що відкривається. Така конструкція нагадує форму хлібниці. Може відкриватися в одну або дві сторони. Має зручний доступ до рослин для догляду, можливе повне відкривання кришки для забезпечення провітрювання в сильну спеку. Зазвичай має невеликі розміри, використовується в якості парника, може бути легко перенесена на нове зручне місце на ділянці;

Купольні теплиці мають максимальну освітленість і можуть стати унікальною прикрасою присадибної ділянки

Креслення теплиці з полікарбонату своїми руками з профільної труби обов’язково повинні враховувати всі особливості обраної форми конструкції. Як приклад можна використовувати наявні в мережі фото парників і теплиць своїми руками.

Каркас теплиці своїми руками. Каркас теплиці: вибір матеріалу і особливості виготовлення

При будівництві теплиці виникає багато питань. Необхідно знати з якого матеріалу виготовляються каркас і покриття, як їх зібрати, встановити на ділянці. В огляді є відповіді на ці питання і необхідні рекомендації.

Призначення

Теплиця буває різної форми. Споруду роблять прямокутного типу, у вигляді арки або піраміди. Каркас і прозоре покриття – це два основних елементи, з яких складається теплиця. Вони виготовляються з різних матеріалів. Перш ніж встановлювати споруду для вирощування овочів і фруктів, необхідно визначитися з цими параметрами.

Каркас теплиці є несучою частиною конструкції. На нього здійснюється основне навантаження від дощу і снігу. Від надійності конструкції залежить цілісність вирощуваної культури. Основні вимоги до теплиці – ця споруда повинна бути недорогим за ціною і нескладним при складанні.

Будівництво можна довірити досвідченим працівникам або виготовити споруду самостійно.

Види матеріалів

Рама теплиці виготовляється в основному з пластика, деревини і металу.

Варто докладніше розглянути кожен з елементів.

  • пластиковий профіль. Даний сучасний матеріал є міцним і легким. Він не гниє і не піддається корозії. Матеріал не вимагає додаткової і складної обробки. Гнучкому пластику неважко надати будь-яку форму. З нього зазвичай роблять споруди невеликих розмірів, адже він недостатньо міцний і під великою вагою гнеться. Легку пластикову раму необхідно надійно закріплювати до фундаменту.
  • дерев’яна рама. Каркаси з цього матеріалу найбільш затребувані. Деревина широко застосовується при будівництві різних споруд. Матеріал доступний повсюдно. Конструкція з нього виходить легкою і міцною. До того ж матеріал недорогий за вартістю. На жаль, у деревини теж є недоліки. Це схильність до грибкових захворювань і гниття. Дерев’яний каркас обов’язково потрібно обробляти спеціальними антисептиками на органічній основі. В іншому випадку він буде виділяти шкідливі речовини, що згубно позначиться на вирощуваній культурі.
  • металева конструкція. Найміцнішим є каркас, виготовлений з металу. Така підстава буває суцільнозварним або складається з окремих елементів. Металевий каркас необхідно встановлювати на фундамент. В іншому випадку при взаємодії з землею він буде піддаватися корозії. Таку конструкцію в обов’язковому порядку гарантують і покривають фарбою.

Теплиця з профільної труби 40 20 своїми руками. Початковий етап створення парника з профільних труб – креслення і підбір матеріалу

Визначитися з точною кількістю необхідних матеріалів можна максимально точно, якщо попередньо прикинути в кресленнях розміри парника з профільної труби, а також врахувати самі параметри виробів, що випускаються.

Оптимально для створення несучої конструкції підійдуть профілі перетином 40×20 мм або 40×40 мм. Вони досить міцні і мають товщину стін в 2 мм і більше. У той же час, для стяжки по горизонталі можна застосовувати вироби з більш тонкими стінками,порядку 1-1, 5 мм – цього буде достатньо.

Проект теплиці з профільної труби може передбачати кілька різновидів конфігурацій:

  • прибудована до головного будинку теплиця, покрівля якої має асиметричну овальну або односхилий форму;
  • окрема будова з дахом двосхилим форми;
  • парник з арочної конфігурацією.

При розрахунку кількості закуповуваних труб варто взяти до уваги мірну довжину трубопрокатів, доступних у продажу – вона становить 6,05 метрів.

Враховуючи дану величину, можна виготовити креслення теплиць з профільної труби з розмірами 3, 4, 6 або 12 метрів в довжину, а також 2, 3, 4 або 6 метрів в ширину. Оптимальними габаритами теплиці, в якій розміщені дві паралельні грядки, будуть значення в межах 3×3-6 метрів, а якщо грядок три, то – 4-6×3-12 метрів. Однак найчастіше креслення парника з профільної труби складається з розрахунку розмірів 3х6 метрів – це найбільш зручне співвідношення.

А ось що стосується висоти будови, то тут необхідно враховувати індивідуальні параметри господаря. Як правило, стеля повинна бути розташований вище зростання людини на 30-40 см.тобто, висота парника може коливатися в межах 1,9-2,5 метрів.

Ще одним важливим фактором розрахунку висоти теплиці є оздоблювальний матеріал для обшивки. У випадку зі звичайною плівкою, це не має принципового значення, а ось якщо ви купуєте полікарбонат, то краще, якщо його розмірів вистачить для покриття висоти без обрізки або надставок.

Стандартна довжина листа стільникового полікарбонату становить 6 м, а якщо використовувати формулу довжини кола (l=π x d), можна вирахувати, чи вистачить його для обшивки арочної теплиці.

Отже, для прикладу, візьмемо плановану висоту споруди в 2 метри і підставимо в формулу:

L=3,14 x 4=12,56 метрів.

Тоді половина довжини складе 12,56/2=6,28 метрів – цього не вистачить, щоб повністю покрити поверхню теплиці, а буде потрібно додатковий відрізок в 28 см.отже, краще в кресленні арочної теплиці з профільної труби передбачити висоту парника в межах 1,9 метрів.

Креслення теплиць з профільної труби з розмірами. Створюємо креслення

Створення креслення-важливий етап конструювання, який дозволяє грамотно розрахувати кількість матеріалу, оцінити складність робіт, а також правильно виконати збірку. Починати планування слід з визначення габаритів парника.

На відміну від інших об’єктів, що зводяться на присадибній ділянці, в даному випадку не можна робити запас по площі. Пов’язано це з підвищенням енергоефективності та забезпеченням оптимальних умов росту рослин. Тому слід чітко визначити які культури і в якій кількості передбачається вирощувати.

Креслення стаціонарноїАрочної конструкції з вентиляційними жалюзі

Парник може бути пересувним або стаціонарним. Перший варіант підійде при гострій нестачі корисної площі ділянки або необхідності його переміщення в обігрівається приміщення при істотному зниженні температури повітря на вулиці. Являє собою конструкцію аналогічну стаціонарної, але менших розмірів, виконану з легких матеріалів і розташовану на спеціальній пересувній платформі.

Креслення двосхилим стаціонарної конструкції на власному фундаменті

Стаціонарний об’єкт проектують з будь-якою необхідною площею. Він може бути виконаний в надземному і малозаглубленном виконанні. Надземні парники привабливі тим, що повністю виключають утворення затінень, але при цьому їх доцільно встановлювати в середніх і південних широтах через можливе промерзання грунту. Малозаглиблені можуть черпати тепло з землі і прогрівати внутрішній обсяг незалежно від рівня промерзання грунту. Недоліком є поява поблизу стінок затінень, що позначиться на уповільненні розвитку рослин.

Схема парника-хлібниці

Так само, як і проектована теплиця своїми руками з полікарбонату, креслення парника повинен враховувати і містити знімні елементи (стулки або дверцята), які будуть забезпечувати доступ до рослин і вентилювання. Для цього у верхній його частині передбачають одну-дві дверцята з двох сторін, які закріплюються до верхньої перекладині каркаса.

корисна інформація! для підвищення міцності каркаса потрібно передбачати проміжні елементи конструкції, які слід рівномірно розподіляти уздовж стінок з інтервалом 0,5-0,8 м. Інтервал вибирається таким, щоб листи обшивки стиками потрапляли на середину сталевої труби.

Креслення і фото теплиці з профільної труби 20 * 20 своїми руками наведені на зображеннях нижче.

Теплиця з профільної труби 20х20. Особливості виготовлення теплиці з профільної труби

Існує чимало різновидів теплиць. Одні виробляються з дерева, інші — з полікарбонату і так далі. Особливої уваги заслуговують конструкції, створювані з металевого профілю (труб). Саме такий матеріал здатний прослужити тривалий час, витримуючи сильні руйнівні дії.

Особливості та види

Більшість рекомендацій, які можна знайти в інтернеті, розраховані на застосування стандартних трубчастих конструкцій. Профільна труба може мати або прямокутну, або квадратну форму.

Саморобні парники зазвичай виконуються в одному з трьох варіантів:

  • прилаштовуються до будинків (покрівля може односхилим або овальної, без вираженої симетрії);
  • відокремлені арочні споруди;
  • теплиці «будиночком», оснащені двосхилим покрівлею.

Типова величина складових частин визначає найпоширеніші габарити будівель: 3, 4, 6 або 12 м по довжині, від 2 до 6 м по ширині. Найзручніші габарити для пари паралельних грядок — 3х6 м, для трьох грядок – 3-12х4-6 м.

Плюси і мінуси

Теплиця з профтруби має п’ять сильних сторін:

  • конструкція довго служить;
  • блоки закріплюються досить просто;
  • збірка відрізняється легкістю і зручністю;
  • будівництво можна виконати в будь-якій вподобаній конфігурації;
  • наносяться покриття дуже різноманітні.

Що стосується недоліків, то зігнути профіль досить складно. Рішення проблеми таке: згинають одну з труб, наповнену піском, намагаючись надати їй максимально точну форму, і застосовують її як шаблон.

Вибір профілю і форми конструкції

При виготовленні квадратної або прямокутної труби можуть використовуватися:

  • гаряча деформація;
  • холодна деформація;
  • електрозварювання;
  • електрозварювання в поєднанні з холодною деформацією.

Щоб виготовити арки, вам буде потрібно профільна труба 20х40 (по 10 штук), приблизної довжини 580 см.є два варіанти: або відразу запросити нарізку до потрібної величини, або купити звичайні моделі розміром 6 м. Для арочних споруд варто брати матеріал перетином 4х2. Перемички будуються з металу 2х2 (довжиною 67 см).

Офіційні вимоги до профільної труби встановлені гост 8639-82 і 8645-68. Існують варіанти на основі різних металів, найчастіше будівельники віддають перевагу стали з зовнішнім антикорозійним шаром. Оптимальне зміцнення досягається за рахунок чотирьох ребер жорсткості, які приймають максимальну частину навантаження.

Оцинкована профільна труба повинна мати спеціальний шар і всередині, і зовні. Відрізнити якісний матеріал нескладно-він повинен бути досить легким. Зроблений з нього каркас не складає труднощів перемістити в інше місце або перевезти на машині. Завдяки солідному захисному покриттю ризик корозії виявляється мінімальний.

Якщо потрібна гарантія підвищеної механічної стійкості конструкції, беруть профільну оцинковану трубу з додатковим посиленням. Такий матеріал спокійно переносить тиск до 90 кг на 1 кв.м. Згідно з положеннями гост, подібні конструкції можуть служити до 20 або навіть до 30 років. Навіть якщо оцинкований шар піддасться згинанню, на ньому з’являться вм’ятини та інші дефекти, але покриття майже напевно залишиться цілісним на довгий час.

Розрахунок теплиці 3 н.калькулятор розрахунку потужності обігріву теплиці

Наявність заміського ділянки дуже часто передбачає ведення на ньому тих чи інших сільськогосподарських робіт. Погодьтеся, будь-якій людині приємно мати на своєму столі овочі, фрукти або ягоди, вирощені власноруч і гарантовано «чисті». Але ось правда літній» городній » сезон у багатьох регіонах-досить короткий. Тому дбайливі господарі будують спеціальні агротехнічні споруди-теплиці і парники. А щоб довести період сільгоспробіт до можливого максимуму, або навіть взагалі перейти на цілорічний цикл, обов’язково потрібно обладнати теплицю системою обігріву.

Калькулятор розрахунку потужності обігріву теплиці

Система опалення теплиці може бути різною – печі тривалого горіння, водяні або електричні контури, заглиблені в грунт за принципом «теплої підлоги», конвектори, що забезпечують переміщення мас теплого повітря, інфрачервоний обігрів. Але будь – яка з обраних систем повинна виконувати головне завдання-створювати і підтримувати в приміщенні необхідну для вирощуваних культур температуру, тобто, володіти певною тепловою потужністю. А ось який? — у цьому питанні нам допоможе калькулятор розрахунку потужності обігріву теплиці.

Ціни на обігрівачі для теплиці

Обігрівач інфрачервоний

Нижче, під калькулятором, наведені пояснення і необхідні довідкові дані.

Калькулятор розрахунку потужності обігріву теплиці

Пояснення по проведенню розрахунків

Потужності системи обігріву теплиці повинно бути достатньо для забезпечення компенсації тепловтрат, а вони, при великих площах скління цих споруд – досить чималі.

Розрахунок необхідної теплової потужності будується виходячи з наступного співвідношення:

Qт = sw × kinf × δ t × τ w

Qт – розраховується потужність обігріву.

Sw-площа скління теплиці. Саме вона приймається в розрахунок, так як через прозорі стіни проходить не тільки інсоляція (проникнення енергії сонячних променів), але і максимальний обсяг тепловтрат.

Площа розраховується самостійно, за відомими геометричними формулами.

Для тих, у кого виникли складнощі з обчисленням площі…

Деякі геометричні фігури не бажають безпосередньо «підкорятися» простим формулам, і їх доводиться розбивати на ділянки.- у тому числі і для складних випадків, з прикладами і калькуляторами – у спеціальній публікації нашого порталу.

Kinf – так званий коефіцієнт інфільтрації. Він залежить від зразкового режиму експлуатації теплиці, тобто від необхідної температури всередині споруди, і можливого рівня температур зовні, на вулиці. Природно, бажано брати до уваги найбільш несприятливі можливі умови, щоб забезпечити необхідний експлуатаційний запас потужності.

Значення коефіцієнта інфільтрації можна взяти з таблиці нижче:

T-максимальна амплітуда температури, тобто різниця між нормальним значенням в приміщенні, і мінімальним – на вулиці, в найхолоднішу тиждень в період експлуатації теплиці. У калькуляторі значенні δ t бу дет підрахована за вказаними значення зовні і всередині.

— як правило, + 18 ºс буває достатньо для вирощування більшості овочів. Для розсади або квітів потрібно близько + 25 ºс. При вирощуванні деяких екзотичних рослин температурний режим передбачає і більш високі показники.

— в полі введення зовнішніх температур вказується рівень мінімальноїНегативної температури повітря, характерний для даного регіону, в період експлуатації теплиці.

Τ w – показник теплопровідності матеріалу скління теплиці.

Різні матеріали (за складом і за будовою) мають власну теплопровідність – вона вже врахована в алгоритмі калькулятора. Варіант теплиці з плівковим покриттям не розглядається, так як сприймати його всерйоз в якості «зимового» споруди – було б перебільшенням.

Отримане значення, в кіловатах, стане орієнтиром при виборі найбільш підходящої системи обігріву теплиці.

Чи складно побудувати теплицю самостійно?

Питання неоднозначне, так як теплиці можуть істотно відрізнятися розмірами, принциповою конструкцією, своєю оснащеністю і іншими характеристиками. Проте, це цілком здійсненно, і ряд корисних рекомендацій з даної проблеми можна отримати в спеціальній статті порталу – про.