Твердопаливні котли українського виробництва: особливості, переваги і марки

118
  • 1 види твердопаливних котлів, їх класифікація
  • 2 колві-термона, термобар і росс
  • 3 атон
  • 4 а чи варто купувати український котел?
  • 5 недоліки комбінованих котлів
    • 5.1 «зайвий» витрата енергоресурсів
    • 5.2 зниження ккд
    • 5.3 відсутність автоматичного управління
    • 5.4 висока кінцева вартість
    • 5.5 обладнання топкової
  • 6 кілька порад з вибору
  • 7 відгуки
  • 8 огляд українських котлів
  • 9 котли тривалого горіння з варильною плитою від
  • 10 принцип роботи твердопаливних котлів для дому з плитою
  • 11 пару слів про українських котлах
  • 12 принцип дії і переваги піролізних котлів
  • 13 відмінності в асортименті українських виробників
  • 14 виробники твердопаливних котлів в україні
    • 14.1 торгова марка «атон»
    • 14.2 торгова марка» буран»
    • 14.3 торгова марка «пож інка»
    • 14.4 торгова марка» корді»
  • 15 особливості українських твердопаливних котлів
  • 16 котли данко і маяк

Види твердопаливних котлів, їх класифікація

Твердопаливне обладнання відрізняється двома основними особливостями:

  • тип використовуваного палива
  • тип спалювання (переробка палива)

Міняйте в залежності від типу використовуваного палива:

  • гранульоване паливо
  • на комбінованому паливі (працює на будь-якому виді палива)
  • на дереві
  • викопне вугілля

Зміна за типом переробки палива (спалювання:

  • тверде паливо, з тривалим періодом горіння
  • промислові (котельні)
  • пелети (з автоматичною подачею палива)
  • з використанням примусової вентиляції
  • піроліз (двокамерний)
  • на природній вентиляції (тягової)

Опалювальне обладнання з україни останнім часом стало великим попитом. Твердопаливні котли українського виробництва мають безліч переваг і привабливі для споживачів своїми характеристиками і ціною.

Безсумнівно, професіонали помітять схожість конструкції українських котлів з відомими європейськими брендами німеччини, польщі або австрії. Дійсно, українські виробники переймають досвід колег з інших країн, але сліпо повторити «вдалий» дизайн непросто, а внести свої доопрацювання з урахуванням місцевих умов.

Колві-термона, термобар і росс

Colvi-thermona виробляється в чернігові. Газові опалювальні котли від цього виробника відрізняються незвичайним дизайном, більш характерним для європейських моделей, високою якістю і доступною ціною.

Примітно, що kolvi-thermona пропонує пристрої не виключно українського виробництва, а у співпраці з чехією, чия побутова техніка в останні роки набирає популярність.

Компанія росс-велике виробниче об’єднання, що зарекомендувало себе на українському ринку опалювального обладнання.

Ця організація більше 25 років займається виробництвом опалювального обладнання і випускає безліч моделей для побутового та промислового використання. Пропонується різний тип установки: підлогові і настінні моделі, пристрої різної потужності.

Газові опалювальні котли ross привабливі для покупців доступною вартістю, надійністю, зручністю експлуатації.

Термобар-великий український виробник, що пропонує газові опалювальні котли з високим ккд, які відрізняються невисокою вартістю і високою якістю. Моделі цього виробника відзначені сертифікатами та дипломами на міжнародних виставках.

В асортименті сучасного ринку опалювального та водогрійного обладнання не тільки продукція європейських брендів, а й котли українського виробництва. Крім того, вони працюють з різними видами палива, від газу і вугілля до електрики. Купівля газових, електричних і твердопаливних котлів українського виробництва дозволить заощадити за рахунок доступної ціни і високих теплових характеристик.

Атон

середня ціна котла цієї марки становить 176 доларів сша. Компанія-виробник-лебединський моторобудівний завод. Котли працюють за технологією піролізу, а це означає, що при нестачі кисню і беспламенного палива з деревини утворюється газ, який відрізняється горючими якостями.

Ці котли відрізняються тривалим горінням і мають другу назву – «газогенераторні». Потужність обладнання даної марки може бути найрізноманітнішою і залежить від призначення:

  • котли побутового призначення потужністю 16 квт,
  • промислове обладнання – до 36 квт.

Завдяки своїй конструкції котли можна заправляти різними видами палива. У камеру згоряння можна відправляти дрова, тирса і брикети з соломи, торф’яні і деревні брикети, а також відходи меблевого виробництва і деревообробки. Завдяки розмірам топки в котел можна помістити поліно розміром до одного метра і діаметром до 0,41 метра. Таким чином, при використанні даного агрегату відпадає необхідність в різанні дерева.

Творчий підхід творців котлів атон дозволив знизити витрату палива в 6 разів. За один рік використання вартість котла окупиться повністю. Камера згоряння оброблена муллітокорундовою сумішшю. Виробник котельної електроніки цієї марки-tatarek (польща). Гарантійний термін на котли 5 років.

На жаль, наша людина твердо переконаний, що вітчизняні виробники не вміють робити якісну продукцію. Але, як показує практика, це не так. Звичайно, за кордоном до виробництва пред’являються більш жорсткі вимоги, тому що там цілком нормально подати в суд на виробника за неякісний товар. Однак своєю якістю задовольняють як вітчизняні, так і зарубіжні бренди.

Українські котли тривалого горіння мають ряд сильних сторін, прочитавши про які, можна зрозуміти, що така покупка коштує своїх грошей.gorenje. А вони наступні:

  1. універсальність. Не у всіх домовласників є можливість придбати якісне паливо. Саме тому багато хто намагається зробити це самі. Але щоб дрова дали повноцінний ефект при опаленні, їх потрібно не тільки як слід просушити, але і знайти гарне місце для зберігання. Але багато хто просто складають їх під брезент або плівку, через що вони просякнуті вологою. Українські виробники враховують цей момент, тому їх пристрої можуть «поглинати» абсолютно різні види палива. А в приватному секторі проблем з деревними відходами практично немає.

  1. легкий ремонт. Ніяка техніка не може тривати вічно. Українські котли тривалого горіння не виняток. Але тепер, якщо щось піде не так, потрібно мати можливість отримати деталь швидко і недорого. Один з важливих моментів-оригінальність. Багато хто намагається обдурити і встановити предмети побуту на імпортні котли. На жаль, це неправильно. Якщо пристрій продовжує працювати, то це просто удача. Але в будь-якому випадку він або повністю вийде з ладу, або прослужить менше, ніж повинен. Але якщо українське котельне обладнання встановлено вдома, то з пошуком запчастин проблем не виникне. Не кажучи вже про їх доступність.
  2. надійність електроніки. Багато хто знає, що проблеми зі світлом можуть привести до поломки техніки в будинку. Тому розробники електронних схем котлів враховують ці моменти. Але хоча іноземні виробники також враховують цей момент, іноземні енергетичні компанії намагаються максимально «вирівняти» мережу. У нашій країні коливання напруги можуть досягати значних значень. І електроніка українських котлів розрахована на роботу в таких умовах.

  1. ціна. Українські котли розроблені на базі зарубіжних аналогів, тобто їх конструкція ідентична імпортним моделям. Але! оскільки такі агрегати продаються безпосередньо виробниками і досі не ввозяться, їх вартість цілком доступна. До того ж деякі моделі економ-класу від зарубіжних виробників коштують стільки ж, скільки найкрасивіші українські котли.

Аналізуючи всі перераховані вище переваги, неважко прийти до висновку, що котли тривалого горіння від українського виробника – відмінна ідея для забезпечення теплом вашого будинку.

Недоліки комбінованих котлів

«зайва» витрата енергоресурсів

Цей недолік проявляється в комбінованих котлах, де основним або допоміжним паливом є електрика. Будь-яка опалювальна система, що використовує рідке, тверде або газоподібне паливо для нагріву теплоносія, повинна бути підключена до димоходу. Якщо конструкція вашого універсальногоОпалювального котла дозволяє використовувати електроенергію на твердому паливі, то збільшення витрати енергії в цьому випадку неминуче. Це пов’язано з тим, що частина тепла води, нагрітої нагрівальним елементом в теплообміннику, йде через димохід.

Системи опалення, що використовують в якості основного тверде паливо, мають найменший ккд, що пов’язано з низькою теплоємністю цього виду енергоресурсів. Залежно від використовуваного палива, конструкції димоходу і самого опалювального агрегату, наявності або відсутності автоматичного регулювання, кліматичних факторів і ряду інших параметрів ккд котла буде збільшуватися або зменшуватися. Але навіть в найоптимальніших умовах ккд такого пристрою рідко буде перевищувати 80%. Низька вартість твердого палива і можливість використання котла в якості утилізатора нівелюють цей недолік.

Запускаючи тен для нагріву теплоносія в комбінованому котлі, ви заздалегідь «приймаєте» ще більше зниження ккд системи опалення (хоча для електрокотлів цей показник один з найвищих). Це пов’язано з невеликими розмірами бака, використовуваного для нагріву теплоносія, в якому неможливо розмістити багато нагрівальних елементів. Крім того, використання електроенергії в якості допоміжного енергоносія обумовлює включення в конструкцію системи автономного опалення приміщень малопотужних нагрівальних елементів. Ця особливість котлів, що використовують в якості палива дрова і електрику, більш характерна для моделей з більшою потужністю.

Автономні пристрої опалення приміщень, що використовують тверде паливо в якості основного джерела тепла, мають високий індекс інерції. Простіше кажучи, завантаження вугілля, дров, брикетів або іншого твердого палива в універсальну систему опалення зробить ваш будинок дуже гарячим або холодним. Це не дозволяє точно налаштувати кімнатні термостати. Тому компанії переходять на системи автоматичного управління комбінованими котлами, використовуючи більш прості системи автоматичного управління.

Читайте також: принцип роботи і профілактика теплової гармати master b 150 ced

Низькі параметри автоматичного регулювання для універсального управління котлом ще більше знижують ефективність комбінованих приладів, що використовують тверде паливо в якості основного палива.

Якщо в пароконвектоматі встановлена система автоматичного управління досить високого рівня, ви опиняєтеся «прив’язаним» до сертифікованого сервісного центру, уповноваженого проводити ремонтні роботи від виробника, або до сервісних центрів, здатним відремонтувати такі системи автоматичного управління, у яких послуги не з дешевих.

Незалежно від кількості і типів комбінованих котлів, використовуваних для обігріву будинку додатковими енергоресурсами, його вартість буде нижче, ніж покупка кожного типу котла окремо. Але загальні експлуатаційні витрати завжди будуть вище.

Обладнання топкової

Застосування комбінованих опалювальних котлів може зажадати обладнання спеціального приміщення, що може мати вирішальне значення для будинків відносно невеликій площі. Це пов’язано як з необхідністю забезпечити безпеку свого будинку і сім’ї, так і з забезпеченням достатньої кількості палива, наприклад, якщо електрика необхідно для обігріву приватного будинку для системи опалення.

Що робити, відмовитися від спроб заощадити і нести додаткові витрати або зниження комфортності вашого будинку? ні, ви можете встановити два котли, кожен з яких буде використовувати один з наявних у вашому розпорядженні енергоресурсів. Це буде більш доцільно і саме таке рішення заощадить ваші гроші в майбутньому.

Кілька порад щодо вибору

Купуючи твердопаливний котел тривалого горіння, потрібно звертати увагу не тільки на цифри на ціннику.gorenje. Перед наступною заправкою важливо враховувати теплову потужність обладнання, його максимальний робочий тиск і тривалість заправки.

Для розрахунку потужності нагрівача необхідно розрахувати теплове навантаження системи і помножити її на коефіцієнт безпеки. На жаль, самостійно провести такі розрахунки досить складно, але для пересічних споживачів придумана формула: на 10 кв.м приміщення потрібно 1 квт енергії. Виходячи з цієї формули, можна вибрати необхідну потужність котла. Це означає, що гроші будуть вкладені раціонально.

Робочий тиск агрегату вибирається тільки тоді, коли визначається показник різниці висот між найвищою і найнижчою точкою у водяному контурі будинку. Але цей параметр важливий для багатоповерхових будинків, де котел монтується в котельні, а яка, в свою чергу, знаходиться в підвалі або підвалі. Для таких розрахунків необхідно знати, що висота водяного стовпа 10 м чинить тиск в 1 бар. Для одноповерхових будинків підходять пристрої з робочим тиском 1-1,5 бар.

Що стосується тривалості горіння, зазвичай в паспорті продукту міститься ця інформація.gorenje. Інтервал між вкладками залежить не тільки від обраного палива, але і від розмірів самої завантажувальної камери. Тому, якщо ви не хочете спускатися до котла кожні 8 годин, варто вибирати агрегати з великою камерою згоряння. Але слід бути готовим до того, що це безпосередньо відіб’ється на розмірах котла.

Ці прості моменти допоможуть вибрати котельне обладнання. Але гроші будуть вкладені раціонально.

Відгуки

Анатолія рєзнікова, 27, перм

Зовсім недавно ми купили твердопаливний котел кт-2е (україна). Цей блок має потужність 25 кв, чого достатньо для обігріву 120 кв.м. Хоча в техпаспорті вказана цифра 250 квадратних метрів. Паливний бункер розрахований на 56 кг, об’єм завантажувальної камери 62 куб. Мм. При заправці звичайними дровами горіння триває близько 8 годин, але недавно пробував перейти на пелети. Так що тепер однієї дозаправки вистачить на 2-3 дні. Загалом, це не великий котел, але для нас це було головною вимогою, так як підвалу в будинку немає. Тому на літній кухні ми встановили бойлер. Покупкою дуже задоволений.

Костянтин абрамов, 30, оренбург

У нас був австрійський котел herz. Через півроку він перестав працювати. Коли я подзвонив майстрам, з’ясувалося, що там якась деталь вийшла з ладу (котельне обладнання не розбираюся, тому не пам’ятаю його імені). Щоб мій котел знову запрацював, мені довелося замовити оригінальну деталь прямо з австрії, і її вартість повинна була обійтися мені приблизно в 500 доларів. І це чимала сума. Тому я вирішив вийти з ситуації іншим способом. Через знайомого замовив на складі аналогічну запчастину, але не оригінальну, а від іншого котла. Після установки мій агрегат пропрацював ще 3 місяці, після чого повністю вийшов з ладу. Хоча перші майстри мене попереджали, що потрібен якісний ремонт, я їх не слухав. Він заплатив за це. Добре, що котельне обладнання вийшло з ладу на початку квітня, коли на вулиці не було сильних морозів. Зараз вибираємо котел з ближнього зарубіжжя і розглядаємо можливість зупинитися в данко тл, так як чув багато позитивних відгуків про нього. А ремонт, якщо що трапиться, тепер буде дешевше і надійніше. Я більше ніколи не зроблю цю помилку.

Олександр іванов, 32 роки, горбатов

Я працюю на меблевій фабриці і взимку нас гріє твердопаливний котел компанії «атон». Мій друг відповідає за обслуговування цього пристрою. Наша фабрика займає площу в 320 квадратних метрів, тобто це не так вже й мало. При цьому ми споживаємо близько 70-80 кг палива на добу на цю площу. Що ж, оскільки наші вироби дерев’яні, у нас немає проблем із заправкою – ми використовуємо всі деревні відходи, які є у нас. Крім того, влітку ми просто зберігаємо їх, а коли настають холоди, відразу ж вводимо в експлуатацію. Зараз подумую встановити вдома такий же котел, тільки меншої потужності. Друг подумав, що для мого будинку (101 кв.м) добова витрата палива не повинна перевищувати 30 кг.

Огляд українських котлів

Якщо порівнювати українські та російські котли, то перші представники рідко мають потужність понад 40 квт. Але другі моделі можуть мати потужність 95 квт, а якщо ми говоримо про польських котлах, то у них може бути цей показник в 200 квт. Але для опалення приватних будинків такі потужні пристрої марні.

В україні виробництвом твердопаливних котлів тривалого горіння займається близько десятка компаній. Деякі з них більш популярні, інші менш популярні. Але є три компанії, котли яких користуються особливою популярністю, як в україні, так і в країнах ближнього зарубіжжя, особливо в росії. Подобається,:

  1. атон. Твердопаливні котли марки «атон «виробляються на лебединському двигунобудівному заводі, який входить до складу ват»мотор січ». Ці агрегати засновані на принципі піролізу. Тобто при горінні деревного палива, коли немає gorenjeКисню, утворюється горючий газ, який стає джерелом тепла для будинку. Вітчизняні моделі мають потужність 16 квт, а в професійних пристроях можуть доходити до 360 квт. Але останній варіант використовується тільки в промисловому виробництві. Дизайн «атона» такий, що вважається універсальним. Тобто для своєї роботи можна використовувати не тільки дрова, а й торф, солому, тирсу і опори для дерева, обрізки деревообробки і т.д. Розміри топки такі, що поліна довжиною один метр діаметром 41 см можна легко розмістити там. Це дозволяє використовувати великі дрова, не розколюючи їх попередньо. Футеровка камери згоряння складається з муллітокорундової суміші. Електроніка атона польська. Виробник пропонує 5-річну гарантію на свою продукцію. Установка потужністю 12 квт коштує близько 24000 рублів.

  1. «бурано»» ці котли відрізняються такою приємною особливістю, як тривалий час автономної роботи без будь-якого втручання людини. Котли» буран » мають досить широкий модельний ряд. Тому можна зустріти цього виробника і моделі з дровами і навіть вугіллям. До речі, останні відрізняються не тільки тривалим горінням, але і здатністю працювати в низькотемпературному режимі. Такі варіації вугілля на азс можуть працювати 3-5 днів. Але для низькотемпературних котлів на дровах цей час досягає всього 30 годин. Теплообмінники «бурана» мають особливу конструкцію, в якій тепловіддача збільшена на 40% в порівнянні з іншими твердопаливними аналогами. Окремо варто відзначити доопрацьований дифузор. Нова конструкція забезпечує рівномірне згоряння палива по всій топці. І навіть такий елемент здатний здійснювати повороти навколо своєї осі, тому його можна використовувати як корисний інструмент при очищенні камери згоряння. Найпростіші варіанти» бурана » починаються від 60 000 рублів.

  1. «пожинка»» при виготовленні таких котлів використовується якісна сталь, товщина якої може коливатися в межах 0,6-1 см.інженери створили таку конструкцію печі, що пристрій працює на будь-якому біопаливі, будь то дрова або коріння і пагони рослин. І що цікаво, ккд агрегату навіть при такому «харчуванні» має показник від 80 до 92%, що зовсім непогано. На будь-який котел пожинка діє гарантія виробника 5 років. Початкова вартість 20 000 руб.

  1. «дружелюбно». Ця компанія відома не тільки котлами, а й системами водяного опалення з сонячними батареями. Якщо говорити про промислове виробництво, то для цього компанія cordi випустила 4 моделі. Вони здатні опалювати площу від 900 до 2700 квадратних метрів. Найпотужніша модель цієї серії-котв250 потужністю 250 квт. Для домашнього використання у корді теж є продукт. Це звичайні печі і котли з конфорками, забезпеченими пальниками зверху. Останні моделі мають горизонтальне положення, що вигідно відрізняє їх не тільки по функціональності, але і за зовнішнім оформленням. Всього існує десять вітчизняних моделей. Такі твердопаливні встановлення тривалого горіння розраховані на 100-950 кв. Початкова вартість таких агрегатів 60 000 руб.

  1. «данко». Ці котли вигідно відрізняються від своїх побратимів можливістю працювати навіть без електрики. Тому такий варіант варто оцінити тим, хто живе в регіонах з нестабільною електромережею. Danko має три моделі в основній серії: danko tl, danko tn і danko t. Для виготовлення теплообмінника першої моделі використовується чавун, для другої і третьої – сталь. Тл і тн упаковані з різних секцій, що, в свою чергу, робить ремонт дуже зручним. Тобто, якщо в якийсь момент відбувається збій, зламаний ділянку відсікається від всієї системи, забирається і повертається в роботу. Модель t має насос і вентилятор, які управляються вбудованим контролером. Котли данко тл і тн призначені для будинків площею до 450 квадратних метрів, а модель данко т розрахована на площу до 700 квадратних метрів. Початкова вартість 45000 руб.

Котли тривалого горіння з варильною плитою від

В асортименті цього російського виробника завжди можна знайти якісні пристрої з великим функціоналом і вражаючою довговічністю. Ми повідомляємо про деякі з найбільш цікавих моделей:

  • куппер овк-10. Ця компактна, надійна і абсолютно невибаглива модель стане відмінним рішенням для обігріву приміщень площею до 90 м2. Пристрій легко інтегрується в будь-яку систему опалення і успішно виконує функцію додаткової плити. Теплообмінник з водяною трубкою, включений в цю модель, збільшує поверхню розсіювання тепла і підвищує ефективність класичної водяної сорочки. Котел куппер овк-10 обладнаний вбудованим блоком опору потужністю 6 квт, який продовжує нагрівати теплоносій в системі навіть після повного згоряння дров. Паливо можна завантажувати прямо через отвір в чавунній пластині.
  • куппер овк-18. Це потужний опалювальний котел з варильною панеллю, розрахований на приміщення площею до 180 м2. Пристрій виконаний з міцних, міцних і екологічно чистих матеріалів. Завдяки автоматичному регулятору тяги користувач може змінювати потужність системи опалення в діапазоні від 30 до 100% від максимального значення. Вбудований нагрівальний елемент потужністю 6 квт дозволяє котлу продовжувати нагрівати будинок навіть після повного згоряння дров або вугілля. У комплект поставки входять термометр, поворотна заслінка і приналежності для чищення духовки і димоходу. Зручна чавунна плита дозволяє швидко і комфортно приготувати і розігріти будь-яку їжу.

У котельню лінійку «теплодар» з чавунною варильною панеллю також входять цікаві газові пристрої:

  • куппер овк-10 з газовим пальником агг-13к;
  • овк-18 куппер з газовим пальником агг-26к.

Ці моделі мають ті ж переваги, що і їх твердопаливні аналоги. При необхідності і ті, і інші легко можуть бути переведені на інший вид сировини – для цього достатньо придбати і встановити додаткову пальник. Крім того, ви завжди можете перевести котел на пелети – сучасне екологічне паливо, яке не виділяє шкідливих газів і залишає мінімум золи.

Щоб купити твердопаливний котел тривалого горіння з чавунною варильною панеллю, зверніться до менеджерів інтернет-магазину теплодар у вашому регіоні.gorenje. Ви також можете залишити заявку на зворотний дзвінок на нашому сайті – ми передзвонимо вам в будь-який зручний для вас час. Фахівці нашої компанії завжди готові проконсультувати вас щодо вибору, встановлення та експлуатації систем опалення.

Принцип роботи твердопаливних котлів для будинку з плитою

Обладнання цього типу виконує відразу три функції:

  • забезпечує обігрів будинку, гаража або будь-якого іншого споруди за рахунок нагріву теплоносія. Гаряча вода циркулює по опалювального контуру, доводячи температуру повітря в приміщенні до комфортного рівня.
  • забезпечує гаряче водопостачання. Якщо до системи підключити другий контур, то опалювальний котел буде нагрівати не тільки теплоносій, а й воду для господарських потреб. Крім того, ви завжди можете розігріти каструлю з водою прямо на плиті.
  • грає роль додаткового блюда. Просто поставте каструлю або сковороду на одну з тарілок і зручно нагрійте, смажте, варіть або варіть на повільному вогні будь-яку їжу. Приготовані на сильному вогні, вони виходять особливо ароматними і смачними.

Всі твердопаливні котли тривалого горіння працюють за наступною схемою:

Читайте також: як запустити двоконтурний газовий котел після установки

  1. сировина (дрова, вугілля, брикети) завантажують в камеру згоряння і кладуть на решітку.
  2. паливо підпалюється, після чого дверцята камери закривається.
  3. щоб вогонь розгорівся, заслінку на димоході відсувають назад.
  4. кисень вводиться в топку дуже маленькими порціями і рівномірно розподіляється по камері. Завдяки цьому паливо не закінчується за кілька хвилин, а повільно горить, виділяючи піролізний газ.
  5. газ, що утворився, надходить у другий відсік, де також горить.
  6. теплообмінник нагрівається і передає теплову енергію холодоагенту у водяному контурі.
  7. теплоносій циркулює по трубах, поступово нагріваючи повітря у всіх кімнатах будинку.
  8. навіть після того, як дрова повністю згорять у вогнищі, система продовжує опалювати будинок, так як піролізний газ спалюється дуже повільно.

Дров’яної котел з варильною панеллю може працювати безперервно від 8 до 24 годин. Цей показник залежить від ряду конструктивних особливостей обладнання. Як правило, чим дорожче пристрій, тим довше він може обігріти будинок від завантаження палива. Крім того, існують моделі, в яких користувач може самостійно вибрати час, протягом якого котел буде підтримувати задану температуру повітря в приміщенні.

Пару слів про українські котли

Вони вміють виробляти якісну продукцію не тільки за кордоном. Країни снд навчилися не тільки переймати досвід зарубіжних колег, а й вносити свої корективи та ідеї. Яскравий тому приклад-котельне обладнання українських виробників.

Імпортні котли часто мають більш «зменшений» варіант, наприклад, без футеровки камери згоряння. З цієї причини працювати з сирим паливом практично неможливо. Але треба враховувати менталітет країн. Вітчизняні споживачі дуже намагаються заощадити, тому можуть самі зберігати дрова. Але мало хто з них дотримуються рекомендованих правил і можуть навіть не висушити деревину повністю. В результаті зарубіжний котел на такому паливі не зможе повноцінно працювати, і людина повірить, що це технологія, а не його дії.

Українські виробники також врахували безпечність своїх потенційних покупців. Тому їх продукція виробляється повністю укомплектованою. Більшість моделей мають камеру згоряння, облицьовану жароміцним бетоном або аналогічним матеріалом. Це дозволяє також запалити котел дровами, вологість яких становить 50%. І при цьому експлуатаційні властивості теплогенератора абсолютно не постраждають.

При такому підході стає зрозуміло, що вітчизняні котли раціональніше в наших умовах експлуатації, ніж імпортні моделі. І, мабуть, найсуттєвіша перевага таких пристроїв-ціна. Адже доставити котел з україни набагато дешевше, ніж з америки або німеччини. Саме тому вартість у різних виробників з однаковими характеристиками може так сильно відрізнятися.

Принцип дії і переваги піролізних котлів

Вторинна камера згоряння є основним конструктивним доповненням піролізного котла з природною тягою. Традиційна топка грає другорядну роль: вона діє як завантажувальна воронка палива і як джерело паливного газу. Він виробляється паливом при повільному тлінні, коли подача кисню в топку обмежена. Потрапляючи у вторинну камеру, газ змішується з нагрітим повітрям і вступає з ним в термохімічну реакцію. В результаті починається піролізне горіння, при якому виділяється основна кількість тепла.

Піролізний котел з природною тягою

Традиційні твердопаливні піролізні котли працюють за рахунок природної тяги, створюваної димоходом. Таке рішення дуже зручно для будинків, де є проблеми з відключенням електроенергії. Але робота установки багато в чому залежить від тяги димоходу, так як піролізні котли мають більший опір повітряного тракту через складність конструкції. Для його подолання і створення стабільного руху повітря в обох камерах необхідно забезпечити хорошу тягу, інакше агрегат буде працювати з низьким ккд.

Піролізні котли тривалого горіння

Рішенням проблеми стало додавання в повітряний тракт пристрою, примусово створює тягу.gorenje. Для цього використовуються відцентрові вентилятори, які розвивають тиск, достатній для подолання опору контуру котла і частини димоходу. Такі піролізні котли не можуть працювати без електрики, але вони спалюють якісне паливо, що володіє рядом переваг:

  1. збільшено простір основної топки, що дозволяє завантажувати в неї більше палива. Його повільне горіння, завдяки технологічному процесу, збільшує інтервал між завантаженнями дров до 12 годин.
  2. в результаті цього процесу в зольному піддоні залишається мало відходів і менше викидів в атмосферу.
  3. ккд піролізного котла досягає 90% завдяки ефективному згорянню палива.
  4. з цієї ж причини витрата палива нижче, ніж у аналогів прямого згоряння.

Відмінності в асортименті українських виробників

Газові опалювальні котли з україни пропонуються в широкому асортименті і з безліччю відмінностей, що дозволить кожному покупцеві вибрати модель під свої потреби і вимоги.

Читайте також: види кріплення пінопласту до стіни, правила монтажу

Покупцеві пропонуються як одноконтурні пристрої, призначені виключно для обігріву приміщень, так і двоконтурні, здатні обігрівати приміщення і одночасно нагрівати воду для зручності жителів.

Доступні моделі з різними типами установки.

Великий вибір виробників спростить процес прийняття рішення-кожна компанія, що пропонує газові опалювальні котли, має переваги, які можуть зацікавити покупця.

Серед основних виробників відзначимо наступних:

  • атон-підприємство на території україни, яке пропонує продукцію на внутрішньому та міжнародному ринках. Газові котли від цього виробника економічні і високоефективні;
  • росс-багатопрофільна асоціація, яка також займається виробництвом надійних газових котлів.
  • thermo-bar-вдале поєднання чеського та українського виробництва, виводить на ринок якісні, надійні і довговічні пристрої;
  • atem – ще один великий український та світовий виробник, що пропонує дешеву, але якісну продукцію;
  • colvi-thermona – пропонує недорогі і популярні моделі у країнах снд;
  • маяк – великий український завод, який чверть століття виробляє котли;
  • данко – компанія, що спеціалізується на опалювальному обладнанні: котли на різних видах палива, конвектори і т. Д.;

Виробники твердопаливних котлів в україні

Сьогодні твердопаливні опалювальні котли в україні виробляє близько десятка компаній. Ми розповімо про тих з них, чия продукція користується найбільшою популярністю.

Торгова марка «атон»

Знамениті котли виробництва «атон» виробляються на лебединському моторобудівному заводі, який входить до складу ват «моторсіч». Робота агрегатів заснована на використанні технології піролізу, суть якої полягає в утворенні горючого газу при горінні деревного палива в умовах нестачі кисню…. Gorenje. Такі пристрої ще називають газовими або котлами тривалого gorenje.

Твердопаливний котел атон

Потужність котлів атон варіюється від 16 (вітчизняні моделі) до 360 кіловат (промислові агрегати).

Конструкція котлів дозволяє заправляти їх різними видами палива:

  • дрова;
  • відходи деревообробної та меблевої промисловості (дсп, фанера та ін.).
  • брикети з соломи та тирси;
  • торф’яні брикети;
  • деревні брикети;

Розміри вогнища дозволяють розміщувати колоди довжиною до 1 м і діаметром до 410 мм, позбавляючи користувача від необхідності розпилювати дрова.

Завдяки інноваційним рішенням розробникам котлів «атон» вдалося в шість разів знизити витрату палива, завдяки чому покупка котла окупається всього за рік. На кожні 100 кв.м площі опалювального приміщення витрата котла не перевищує 30 кг дров на добу.

Для футерування камери згоряння використовується муллітокорундова суміш. Електронні блоки управління, що встановлюються в котли aton, виробляються польською компанією tatarek. Гарантійний термін на котли «атон» — 5 років.

Торгова марка «буран»

Котел буран

Завдяки можливості тривалої експлуатації без участі користувача твердопаливні котли тривалого горіння українського виробництва користуються великим попитом. Тому при розробці своїх агрегатів інженери «буран» зробили ставку на цю технологію.

У каталогах цього виробника представлені як дров’яні, так і вугільні котли. Перевагою вугільних котлів є їх здатність працювати в низькотемпературних умовах.

Як і інші низькотемпературні твердопаливні агрегати, вугільні котли «буран» можуть працювати без дозаправки від трьох до п’яти діб. Для моделей на дровах цей період становить приблизно 30 годин.

Завдяки використанню теплообмінника особливої конструкції розробнику вдалося збільшити тепловіддачу на 40% в порівнянні з іншими моделями твердопаливних котлів.

Ще одне вдосконалення – дифузор незвичайної конструкції, що забезпечує обертання повітряного потоку в зоні горіння за годинниковою стрілкою. Завдяки такому технічному рішенню спалювання палива в котлі «буран» відбувається рівномірно по всій його площі. Цей же пристрій подачі повітря також може обертатися навколо своєї осі, тому його можна використовувати для очищення камери згоряння від відкладень сажі і смоли.

Торгова марка «пож інка»

Фахівці цієї компанії можуть не тільки встановити котел, але і побудувати котельню, так як у компанії є ліцензія на будівництво.

Для виробництва пож інка використовується тільки якісна сталь товщиною від 6 до 10 мм. На кожну модель надається 5-річнаГарантія.

Як і описані вище моделі, котли» пож інка » газові. Конструкція печі дозволяє спалювати всередині неї будь-яку біомасу, будь то тирса, кореневища, очерет або вугілля. Завдяки використанню теплообмінника власної конструкції розробнику вдалося вивести ккд котла на досить високий рівень — він становить від 80% до 92%.

Торгова марка «корді»

Котел корді

За роки діяльності компанія «корді» освоїла виробництво широкого асортименту продукції, в який, крім твердопаливних котлів, входять різні водонагрівальні пристрої і сонячні батареї.

У серії промислових котлів компанія випускає 4 моделі, призначені для обігріву приміщень площею від 900 до 2700 кв м.найпотужніша з них – котел котв-250 потужністю 250 квт.

Для побутового використання компанія виробляє традиційні котли і чайники, що відрізняються наявністю варильних конфорок. Всього в цій лінійці десять моделей. Їх можна використовувати для обігріву приміщень від 100 до 950 квадратних метрів.

В якості палива можна використовувати вугілля або буре вугілля, деревину або брикети. Чавунні і сталеві котли працюють з високою продуктивністю (ккд до 95%), які працюють на одному виді палива, так званій біомасі. Відразу варто відзначити, що таке обладнання можна використовувати для створення автономної системи опалення, де немає природного газу і електрики.

Котли оснащені автоматикою і спеціальними датчиками, завдяки яким можна контролювати температуру і тривалість процесу горіння. Механізм клапана дозволяє відкривати і закривати тягу автоматично під час роботи. Це гарантує підтримку заданої температури.

Хороша продуктивність українських піролізних твердопаливних котлів забезпечується завдяки двоступеневому процесу. Спочатку відбувається повне згоряння палива при високій температурі, потім спалюється утворився деревний газ. Під впливом досить високої температури в керамічній камері і наявності сопла утворюється біле полум’я, яке повністю спалює паливо, не залишаючи золи і кіптяви. Таке обладнання дуже продуктивно і забезпечує ккд від 85 до 90%.

Котли данко і маяк

Не менш популярна продукція українських виробників данко і маяк.

Завод «маяк» підрозділяє свою продукцію на два типи: промислові (великої потужності, великих габаритів) і побутові (компактні і функціональні пристрої, призначені для побутового використання).

Побутові пропонуються із закритою камерою згоряння, підлогового типу. Такі газові опалювальні котли пропонують потужність від 7 до 16 квт, чого більш ніж достатньо для обігріву великого приміщення або невеликого будинку.

Крім одноконтурних моделей випускаються пристрої, які можуть забезпечувати ще й гарячу воду (для цього обладнуються окремим контуром, тому і називаються двоконтурними).

Котли данко пропонуються в широкому діапазоні потужностей: є газові опалювальні котли потужністю від 2 до 140 квт. Вони відрізняються простою і надійною конструкцією, що позитивно позначається на довговічності і ремонтопридатності пристрою.