Чому вдома буває незатишно?

70

Недолік освітлення

На мій погляд, найчастіша причина, через яку в будинку стає незатишно,-це недолік освітлення. Багато людей навіщось завішують вікна шторами навіть вдень, через що їх життя починає нагадувати існування в бункері без вікон. Рішення тут досить просте, відкривайте штори і жалюзі з першими променями сонця, щоб у квартири була можливість наповнитися світлом. Також влаштуйте позачергове миття вікон, так як шар пилу і бруду на склопакеті може не пропускати досить відчутну частину денного світла.

Однак не завжди недолік освітленості можна вирішити так просто. Іноді це просто неможливо, якщо, наприклад, сусідній будинок побудований занадто близько до вашого. Також не варто забувати про регіони, де світлий час доби традиційно коротше. Якщо ви живете в такому будинку або регіоні і відчуваєте собі вкрай незатишно, то задумайтеся про світлій обробці і додаткових джерелах світла.

Некомфортна температура

Крім освітлення, будинок може виявитися незатишним через некомфортною температури, наприклад, якщо в ньому занадто жарко або холодно.

  • якщо в будинку занадто холодно, то встановіть додаткові нагрівальні елементи, поновіть старі вікна або зробіть теплі підлоги.
  • якщо в будинку навпаки жарко, то встановіть кондиціонер.

До речі, якщо ви з тих, кому взимку в будинку холодно, а влітку жарко, то вам відмінно підійде реверсивний кондиціонер, який здатний як нагрівати, так і охолоджувати повітря.

Бардак

Якщо в будинку достатньо світла і комфортна температура, але при цьому все одно незатишно, то пора тверезо подивитися на обстановку. Цілком можливо, що в будинку відвертий бардак, а генеральне прибирання не проводилася вже занадто давно. Якщо це так, швидше за все ви знайшли причину незатишної обстановки.

Кожен раз, проходячи повз запиленої полиці, по брудній підлозі або поруч з неприбраними речами, ви підсвідомо дратуєтеся і мимоволі звинувачуєте себе за безлад. Єдине рішення-скоріше провести прибирання, так як сама собою проблема не вирішиться.

Захаращений інтер’єр

Втім, бардак може бути не тільки в особистих речах, але і в меблях. Найчастіше квартири (особливо старі) наповнені величезною кількістю непотрібних меблів. Такі меблі займає дуже багато місця, перетворюючи колись затишну квартиру в типовий склад меблевого магазину.

Цілком ймовірно, велика частина меблів вже давно практично не використовується і не радує мешканців будинку. У багатьох, на жаль, з цього приводу склався стереотип, що старі меблі – дуже цінне майно, яке неможливо ніде дістати. Загляньте на будь-який торговий майданчик, наприклад, авіто і побачите, що бажаючих продати старі меблі навіть за символічною ціною набагато більше, ніж бажаючих її купити.

Порожній будинок

Якщо захаращений інтер’єр – це переважно особливість старих будинків, то порожні простори – риса новобудов. Найчастіше, після покупки квартири і тривалого ремонту питання придбання меблів вже не здається настільки важливим і нерідко відкладається в довгий ящик.

У такій квартирі зазвичай всього кілька предметів меблів, наприклад, ліжко, шафа для речей, і стіл зі стільцем. Таке оздоблення швидше нагадує європейську в’язницю, ніж будинок. Через це житло перестає сприйматися саме як будинок, у філософському сенсі цього слова.

Щоб впоратися з цією проблемою, спробуйте додати в будинку більше декоративних елементів, наприклад, квітів або картин, а також функціональних меблів, наприклад, журнальний стіл або приліжкову тумбу. Навіть такі невеликі зміни здатні зробити будинок затишним.

Зіпсована меблі

Крім зайвої кількості меблів варто звернути увагу на її якість. Якщо предмети інтер’єру купувалися досить давно, то можливо їх стан вже далеко від ідеалу. Наприклад, на дерев’яних меблів може бути помітна подряпина, а, наприклад, на дивані помітна пляма від будь-якого напою.

Подібні» особливості » меблів сильно кидаються в очі, навіть якщо вам здається, що ви до них звикли. Ця проблема частково нагадує вищезгаданий бардак, так як кожен раз, проходячи повз таких меблів, ви будете відчувати дискомфорт. Рішення проблеми аналогічне — просто замінити зіпсовані меблі на нову або ж відремонтувати стару.

Відсутність загального стилю

Але навіть якщо всі меблі куплена буквально тільки вчора, а її кількість оптимально, то це не гарантія того, що вона зробить будинок затишним. Справа в тому, що у всього будинку (або хоча б у окремо взятих приміщень) повинен бути єдиний стиль і загальна колірна палітра.

Екстравагантні рішення також мають право на існування, але в більшості випадків не підійдуть для середньостатистичної квартири. Щоб ваш будинок не перетворився в» архітектурного франкенштейна», використовуйте готові стилістичні рішення або запросіть досвідченого дизайнера.

Неприємні запахи

Остання основна причина, через яку в будинку може бути незатишно,-це неприємні запахи. Причин, чому в будинку можуть з’явитися неприємні запахи, дуже багато, тому немає сенсу розбирати кожну. Найчастіше дрібні запахи усуваються регулярним прибиранням і провітрюванням.

Вкрай не раджу намагатися вирішити цю проблему за допомогою маскуючих освіжувачів повітря. Синтетичний запах «альпійських гір» навряд чи зробить ваш будинок сильно затишніше. Замість цього постарайтеся знайти і усунути першоджерело неприємного запаху.

В кінці хотів би відзначити, що незатишний будинок – це серйозна проблема, яка безпосередньо впливає на дратівливість, продуктивність і взаємини мешканців. Так що, прочитавши цю статтю, не відкладайте рішення на потім, а зробіть перші кроки на шляху до затишного будинку.