Як зробити стелю в деревяному будинку

726

Конструкція стелі в дерев’яному будинку найчастіше являє собою своєрідний «пиріг» з двох зовнішніх шарів обшивки, закріпленої на балках горищного перекриття, між яких закладається один з видів утеплювача. Тим не менш, крім цієї системи існують і інші конструкції стелі.

Як зробити стелю в дерев’яному будинку

Як зробити стелю в дерев’яному будинку правильно, щоб уникнути витоку тепла з приміщень і не допустити проникнення холодного повітря з горища? Це питання постає перед кожним власником подібних будівель. Крім цього, не менш важливим моментом є і внутрішня обробка стелі, так як від його зовнішнього вигляду буде залежати вигляд всього інтер’єру. Тому, потрібно продумати буде поверхня додатково обшивати декоративним матеріалом.

Але для початку, потрібно розглянути докладно основну конструкцію, її монтаж, а також всі необхідні для неї матеріали.

Зміст статті

  • 1 Конструкція горищного перекриття стелі
    • 1.1 Подшівной стеля
    • 1.2 Настильній стеля
    • 1.3 Панельний стеля
  • 2 Термоізоляційні матеріали для утеплення стелі
    • 2.1 Критерії вибору
    • 2.2 Типи мінеральної вати
    • 2.3 Типи пінополістиролу
    • 2.4 Керамзит
    • 2.5 Відео: як утеплити стелю самотужки
  • 3 Декоративне оформлення стелі
    • 3.1 Обшивка листовим матеріалом
      • 3.1.1 Відео: як обшивається гіпсокартоном дерев’яна стеля
    • 3.2 Облицювальні стельові плитки
      • 3.2.1 Відео, оздоблення стелі пінополістирольної плиткою

Конструкція горищного перекриття стелі

Будь-яке дерев’яне будову перекривається балками, які і є основою для обшивки стелі і підлоги горища або другого поверху будівлі. Існує три основні конструкції стелі це подшівной, панельний і настильній.

Подшівной стеля

Схема подшівной конструкції виглядає наступним чином:

Як зробити стелю в деревяному будинку

Приблизна схема підшивної стелі

1 – підшивні дошки стелі;

2 – балка перекриття;

3 – накатная обшивка;

4 – утеплювальний матеріал;

5 – пароізоляційна плівка.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Подшівной стеля в процесі монтажу

  • Зручніше всього проводити монтаж, починаючи з закріплення пароізоляційної плівки на балки перекриття з боку приміщень. Її розтягують і прибивають до балок скобами за допомогою степлера. Полотна пароізоляції накладаються один на одного внахлест на 100 ÷ 150 мм та після закріплення на балках, склеюються за допомогою будівельного водостійкого скотча.

Пароізоляцію можна настелити і після завершення нижній підшивки, тоді плівка закриє не тільки закріплені знизу дошки, але і балки перекриття. Особливо це зручно в тому випадку, якщо в якості утеплювача буде використовуватися мелкофракционный керамзит. Якщо вибраний цей варіант настилу ізоляції, то його здійснюють з боку горища.

  • Зверху плівки монтуються підшивні дошки стелі. Нерідко замість дощок використовуються стружкові плити (ДСП або краще – OSB) або фанера, що має товщину не менш 10 мм.
Як зробити стелю в деревяному будинку

Якщо передбачається декоративне оздоблення, то для обшивки підійдуть дошки і не найвищої якості

Підшивка вибирається в залежності від того, яке декоративне покриття стелі повинно закріплюватися зверху неї. Потрібно відзначити, що при виборі декоративної обробки у вигляді дерев’яної вагонки, її застосовують для підшивки стелі, без попереднього монтажу листового матеріалу або дощок.

  • Далі, роботи проводяться з боку горища, але перш, ніж їх проводити, необхідно подбати про безпеку. Так як на дошки підшивки наступати ні в якому разі не можна, потрібно перпендикулярно балок перекриття укласти тимчасовий дощатий настил і ходити під час роботи можна виключно за нього, періодично зміщуючи його на потрібну відстань.
  • Між балок перекриття на пароізоляційну плівку укладається або засипається утеплювач. Про вибір цього матеріалу буде розказано нижче.
Як зробити стелю в деревяному будинку

Шар гидропароизоляции і укладені мати утеплювача

  • Якщо вибрано рулонний утеплювач, вироблений в матах або засипний сухий матеріал, то його рекомендовано зверху накрити гідроізоляційної плівкою, в якості якої можна використовувати щільний поліетилен або руберойд. Його закріплюють скобами до балок перекриття.
  • Зверху утеплювача і гідроізоляції настилається накатная обшивка, яка буде служити підлогою горища.
Як зробити стелю в деревяному будинку

Робота з боку горища може вимагати граничної обережності та акробатичній спритності

Інший спосіб монтажу всіх складових полягає в проведенні всього процесу з боку горища, але він не тільки некомфортним, але і вкрай небезпечний, так кадо дорепеж підшивки доводиться проводити в незручному становищі. Якщо вибрано цей спосіб робіт, то також обов’язково укладається тимчасовий дощатий настил з міцних товстих дощок, здатних витримати вагу майстра.

Настильній стеля

Настильній стеля відрізняється від підшивної відсутності при його монтажі балок перекриття кімнати. Якщо приміщення невелике, шириною не більше, ніж 2500 мм, і кожне з них буде перекриватися окремо, то подібна конструкція стелі цілком підійде для його пристрою.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Настильній стелю застосовується у невеликих за площею приміщеннях

  • Дошки стелі в цьому випадку, закріплюються на несучих стінах будівлі або ж на брусі, прибитом до стін по периметру приміщення на відстані 120 ÷ 150 мм від їх верху.
  • Дошки для настильного стелі потрібно вибирати досить товсті не менше 50 мм, так як на них буде монтуватися утеплювач і деталі, що утворюють підлогу горища.

При цьому потрібно врахувати, що, якщо дошки будуть встановлюватися на брус, то його рекомендовано укласти на вбиті в стіну скоби, виготовлені з арматурних прутів, і додатково зафіксувати цвяхами або саморізами.

Бажано для настилу вибирати вагонку, яка з’єднується за допомогою спеціальних пазів.

  • Далі, з боку горищного приміщення дошки накриваються пароізоляцією.
  • Зверху плівки укладається утеплювальний матеріал, який закривається гідроізоляційної плівкою, яка закріплюється на стінах скобами.
  • Потім, на ще один ряд зафіксованого бруса або на несучі стіни укладається дощатий настил горищний підлогу.

Панельний стеля

Цей стеля складається з окремих панелей, об’єднаних в одну конструкцію. Найчастіше виготовлені на підлозі панелі піднімаються і укладаються на несучі балки, а потім з’єднуються між собою.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Панелі стелі можуть збиратися внизу, а потім підніматися і кріпитися до балок перекриття

Кожна з панелей складається з наступних елементів:

  • Короб або щит, виготовлені з двох брусів і дощок.

Брус встановлюють за типом лад, на такій відстані один від одного, щоб внутрішнє відстань між ними становила 600 мм. Така ширина вважається оптимальною, так як її мають більшість утеплювачів, виготовлених в матах.

Далі, на нього прикручуються заздалегідь заготовлені дошки, розмір яких повинен бути 600 мм плюс товщина двох брусів-лад.

  • Потім в отриманий короб настилається пароізоляційна плівка.
  • Зверху неї укладається утеплювач, який зверху накривається гідроізоляцією. Її закріплюють до бічних брусків.

У такому вигляді панель піднімається на балки перекриття. Якщо готові блоки робити невеликого розміру, то їх легко буде підняти на висоту, а там вже об’єднати в цілісну конструкцію верхньої дощаній обшивкою.

  • При скріпленні окремих панелей з боку брусів, між ними слід прокласти утеплювальний матеріал, щоб закрити «містки» проникнення холоду.

Потрібно відзначити, що деякі майстри воліють збирати панелі на висоті, відразу по всій довжині або ширині кімнати, так як немає можливості підняти її цілком через досить великої ваги.

Як зробити стелю в деревяному будинкуХочете дізнатися про конструкції стелі детальніше?

Прочитати про те, як монтується утеплений стеля в дерев’яній лазні, розглянути докладні схеми його пристрою — все це можна у відповідній статті нашого порталу.

Термоізоляційні матеріали для утеплення стелі

Дуже важливо вибрати правильний утеплювальний матеріал, так як від цього буде залежати не тільки тепло в будинку, але і безпеку мешканців. Якщо деревину можна самостійно опрацювати просоченнями-антипіренами, то, вибираючи утеплювач, потрібно відразу ж звернути увагу на маркування по класу його горючості, яка повинна бути розміщена упаковці.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Який утеплювач вибрати?

Критерії вибору

Купуючи утеплювальний матеріал, треба орієнтуватися на наступні критерії:

  • Низька теплопровідність.
  • Помірна щільність.
  • Мала гігроскопічність, т. е. матеріал повинен мінімально вбирати вологу.
  • Мінімальна горючість, яка вказується на упаковці літерами і цифрами:

НГ – матеріал негорючий;

Р1 — слабка горючість;

М2 — помірна горючість;

М3 — середня горючість;

Р4 — сильна горючість.

  • Не менш важливо звернути увагу на здатність до димоутворення при тлінні утеплювача, так як дим може бути так само небезпечний, як і вогонь. Цей параметр має позначення від Д1 до Д3, відповідно — низьке, середнє і високе димоутворення.
  • Ще один параметр, пов’язаний з пожежобезпечність це поширення полум’я. РП1 ÷ РП4. Швидкість поширення вогню класифікується за тим же принципом, що і два перших параметра від низького (1) до високого (4).
  • Екологічна чистота утеплювача він не повинен відразу або з часом виділяти в навколишнє середовище небезпечні для людини випаровування.
  • Легкість і швидкість монтажу.

Довговічність матеріалу без втрати своїх експлуатаційних якостей.

Звукоізолюючі властивості — здатність пригнічувати зовнішні шуми (наприклад, звуки сильного дощу або граду, стучащего по покрівлі), зберегти тишу в будинку.

У таблиці показано основні фізико-технічні параметри найбільш застосовуваних утеплювачів:

Матеріали Коефіцієнт теплопровідності, Вт/м×°С Товщина в мм відповідна .R=1,2 м2×°С/Вт Щільність кг/м3 Робоча температура, °З Паропроникність Мг/(м×год×Па)
Пінополіуретан 0,025 30 40÷60 Від -100 до +150 0,04÷0,05
Екструдований пінополістирол 0,07 36 30÷-45 Від — 50 до +75 0,14
Пінополіетилен 0,045 56 35 Від -60 до +90 0,1
Пінопласт 0.03 60 40÷125 Від -50 до +75 0.23
Кам’яна вата 0,047 56 35÷150 Від -60 до +180 0.53
Скловата 0,056 67 15÷100 Від -60 до +480 0.53

Має смысл вкратце розглянути додаткові характеристики, найпопулярніші з представлених у таблиці утеплювачів.

Типи мінеральної вати

Одним з найпопулярніших утеплювачів, і потрібно сказати, що заслужено, є мінеральна вата. Під цим терміном зривається кілька матеріалів, які виготовляються з різного натуральної сировини, тому технічні характеристики можуть дещо різнитися:

Таблиця порівняльних характеристик різновидів мінеральної вати.

Найменування параметрів Кам’яна вата Шлаковата Скловата
Гранична температура застосування, °С до 1000 до 250-300 від -60 до +450
Середній діаметр волокна, мкм від 4 до 12 від 4 до 12 від 5 до 15
Гігроскопічність матеріалу за 24 години (не більше) % 0,95 1.9 1.7
Колючість немає так так
Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(м-К) 0,035-0,042 0,46-0,48 0,038 -0,046
Коефіцієнт звукопоглинання від 0,75 до 95 від 0,75 до 0,82 від 0,8 до 92
Наявність сполучного, % від 2,5 до 10 від 2,5 до 10 від 2,5 до 10
Горючість матеріалу НГ — негорючі НГ — негорючі НГ — негорючі
Виділення шкідливих речовин при горінні так так так
Теплоємність, Дж/кг*К 1050 1000 1050
Вібростійкість немає немає немає
Пружність, % 75 немає даних немає даних
Температура спікання, °З 600 250-300 450-500
Довжина волокон, мм 16 16 15-50

Кам’яна вата

Кам’яна вата виготовляється з гірських порід габро-базальтової групи і мергелі. Такий матеріал має низьку теплопровідність, тому відмінно зберігає тепло усередині приміщень. Волокниста структура утеплювача в принципі витримує нагрівання до 900 ÷ 1000 градусів, але при температурі 600 градусів матеріал спікається і втрачає свої теплоізоляційні властивості.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Кам’яна (базальтова) вата — самий зручний в роботі матеріал

Дуже важливою якістю для монтажу цього типу вати є відсутність колючих ламкого волокон – матеріал практично безпечний для слизових оболонок дихальних шляхів і очей, для шкірних покривів.

Цей тип утеплювача можна назвати «дихаючим», тому повітря в приміщеннях не буде важким і застояним.

Кам’яна вата не виділяє токсичних речовин, тому безпечна для людини.

Вона здійснюється в різних формах, зручних для монтажних робіт, а останнім часом з’явився матеріал, який має додаткове фольговані покриття, яке сприяє відображенню в приміщення піднімається до стелі тепла.

Скловата

Скловата виготовляється з скляного бою і піску, методом плавки при високих температурах, що досягають 1500 градусів. В результаті цього технологічного процесу виходять волокна довжиною до 50 мм і товщиною 4 ÷ 15 мкм, які роблять матеріал міцним і пружним.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Скловата — експлуатаційні якості непогані, при укладанні потрібні підвищені заходи безпеки

Монтаж, проведений за всіма правилами, дозволить зберегти утеплювач без втрати якостей довгі роки. Скловата не схильна до ураження грибковими утвореннями, в ній не будують незд грызуны, вона володіє низькою теплопровідністю і витримує низькі і високі температури.

До недоліків цього типу мінвати відноситься те, що її монтаж ускладнює ламкість волокон, які мають досить гострі краї. Їх уламки мають властивість проникати під тканину одягу, встромлятися в шкірні покриви, потрапляти в дихальні шляхи і слизові оболонки очей. Тому, приступаючи до монтажних робіт, необхідно убезпечити себе, надягши захисне обмундирування, яке після завершення процесу утеплення потрібно упакувати і утилізувати.

Шлаковата

Цей тип утеплювача проводиться з доменних шлаків, але здатний без втрати якостіуыдерживать температуру, доходить тільки до 300 градусів, в той час, як скло і кам’яна вата витримують більш високе нагрівання. При перевищенні цієї температури волокна шлаковати спікається, відповідно, втрачаючи свої утеплювальні функції.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Шлаковата — якість нижче, а при монтажі також потрібні засоби індивідуального захисту рук, очей, органів дихання

Шлаковата гігроскопічна, і при підвищенні вологості в навколишньому середовищі вона її легко вбирає, що призводить до зниження утеплювальних і звукоізоляційних якостей.

Монтаж шлаковати потрібно проводити дуже акуратно, так як її волокна теж колки і можуть нашкодити шкірних і слизових покривів. Тому перед монтажем потрібно підготувати відповідну робочу одяг і захисні засоби для очей і дихальних шляхів.

Типи пінополістиролу

Багато господарі вважають за краще заощадити, і тому утеплюють будинки відомим всім пінополістиролом (частіше його називають пінопластом). Однак, перш ніж його купувати, потрібно обов’язково ознайомитися з характеристиками, так як у матеріалу в надлишку істотних недоліків.

Існує два типи пінополістиролу це екструдований і звичайний. Хоча вони, в принципі, виготовлені з одного вихідного полімеру, але мають дещо різні характеристики.

Звичайний пінопласт

Звичайний спінені полістирол (пінопласт) має досить пористу структуру, так як складається в основному з повітря, і тільки на 2÷3% припадає на полімерну складову.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Панелі всім знайомого звичайного пінопласту

До позитивних якостей цього типу утеплювача відносять:

  • У пінопласту низька теплопровідність, коефіцієнт якої складає всього 0,030,04 Вт/м×°С.
  • Матеріал володіє хорошими звукоізоляційними властивостями.
  • Пінопласт майже не вбирає вологу, а значить, захищений від виникнення грибка та інших формикробиологической життя.
  • Утеплювач простий в монтажі, так як легко обробляється, укладається, кріпиться. Крім цього, матеріал виробляється великими панелями, здатними одразу закрити велику площу, утеплюваної поверхні.
  • Пінопласт не боїться впливу гіпсу і вапна, цементу і солей, а також фарбувальних складів на водній основі.
  • Негативні якості звичайного і екструдованого пінопласту досить схожі, тому їх можна буде об’єднати.

Екструдований пінополістирол

Як зробити стелю в деревяному будинку

Панелі пінополістиролу, отримані по технології екструзії

Екструдований пінопласт маркують літерами ЕППС і ХРЅ. Він має більш щільну і однорідну структуру, тому його теплопровідність декілька вище, ніж у спіненого полістиролу. До достоїнств цього матеріалу відносяться наступні якості:

  • Дуже низька гігроскопічність, яка межує навіть з гідрофобністю.
  • Досить низька теплопровідність, складова 0,05÷0,07 Вт/м×°С.
  • Простота укладання на міжповерхові перекриття, завдяки невеликій вазі. Крім того, більшість випускаються панелей має спеціальну замкову частину, що дає можливість з легкістю об’єднувати їх в єдине покриття з перекритими від містків холоду швами.
  • Стійкість до деформації – матеріал настільки міцний, що його використовують для підземного утеплення фундаментів або укладають під бетонну стяжку.
  • Стійкість до хімічних речовин неорганічного походження.
  • Довговічність в експлуатації при правильному монтажі і подальшої облицюванні утеплювача.
  • Якщо екструдований пінополістирол отримав гарну зовнішню захист, то він нетоксичний, так як не розкладається і не виділяє шкідливих речовин.

До мінусів пінополістиролу, властивих обом видам, можна віднести:

  • Досить висока горючість матеріалу. Обидва типи мають маркування Г4 або М3. Часто на упаковці відсутнє маркування, що дає відомості про його характеристики, і від покупки такого матеріалу рекомендовано відразу ж відмовитися – не виключено, що він не пройшов відповідної обробки і може загорітися від більш низького нагрівання, ніж виготовлений в заводських умовах.
  • Матеріал не любить високих температур – вже при + 75 80 °С не виключено початок термічної деформації.
  • При загорянні пінополістирол починає плавитися, набуває плинність, ті самим поширюючи вогонь на сусідні з ним матеріали. Це особливо небезпечно при його монтажі на стелю.
Як зробити стелю в деревяному будинку

Пінополістирол не можна назвати негорючим матеріалом

  • Дим палаючого пінопласту надзвичайно небезпечний не тільки для здоров’я, але і для життя людини, так як містить високотоксичні речовини, здатні викликати великі хімічні опіки органів дихання, призвести до ураження центральної нервової системи.
  • Після закінчення певного часу неякісний пінополістирол сам по собі починає розкладатися, виділяючи шкідливі токсичні речовини, здатні проникати через декоративну обшивку і навіть через цегляну кладку стін.
  • Пінополістирол вкрай нестійкий при дії ультрафіолетових променів, тому його не можна тримати довго на відкритому сонці або без зовнішньої обробки.
  • Цей утеплювач розчиняється від зіткнення з органічними сполуками, такими як етиловий спирт, скипидар, бензин, ацетон та іншими.

Керамзит

Керамзит виготовляється з глини легкоплавких порід вона формується і обпалюється при дуже високих температурах, понад 1000 градусів. Головною перевагою цього утеплювача є його екологічність, так як при його виробництві не використовується ніяких сторонніх домішок.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Один з найпопулярніших утеплювачів керамзит

Керамзит використовують для утеплення різних частин будинку, в тому числі і стелі. Часто його застосовують у комплексі з іншими утеплительными матеріалами для посилення ефекту збереження тепла і захисту житлових приміщень від зовнішнього шуму.

Керамзит проводиться в різних фракціях – це можуть бути гранули розміром в 20÷40, 10÷20 мм, більш дрібна щебінка або навіть пісок. В пісок зазвичай перемелюють відбраковані гранули, які розтріскалися при випаленні.

Крім екологічної чистоти, керамзит володіє і іншими позитивними якостями, які можуть стати незамінними при утепленні стелі в дерев’яному будинку:

Його повна негорючість зробить утеплення безпечним, низька теплопровідність і пориста структура створять надійний захист від холоду і проникнення в будинок зовнішнього шуму. Хоча керамзит певною мірою гігроскопічний, він не буде вбирати вологу, якщо на нього не впливати розлитої водою. А це означає, що навіть підвищена атмосферна вологість не зможе знизити його теплоізоляційних якостей.

Завдяки тим же якостей, матеріал є довговічним, термін його експлуатації практично необмежений. І ще одне важливе достоїнство – у цьому матеріалі ніколи не оселяться гризуни або комахи.

Пориста структура робить утеплювач легкою за вагою його нескладно підняти на горищне перекриття. Крім цього, він надзвичайно простий в укладанні – його потрібно просто розсипати на підготовлену поверхню і рівномірно по ній розподілити. Підготовка перекриття під засипку теж нескладна його застеляють пароізоляційної плівкою або ж добре промащують глиняним або вапняним розчином. Коли розчин висохне, можна приступати до засипання керамзиту.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Укладання керамзиту не представляє ніякої складності

Якщо зимові температури регіону, де розташоване утепляемое будова, дуже низькі, то на засипаний між балок перекриття керамзит можна додатково укласти мати мінеральної вати.

Відео: як утеплити стелю своїми силами

Завершивши монтаж стельового перекриття, і надійно його утепливши, можна переходити до декоративного оформлення самої лицьової поверхні стелі.

Декоративне оформлення стелі

Дерев’яна стеля може бути оформлений самими різними матеріалами. Процес обробки полегшує податливість деревини на неї без проблем можна закріпити будь кронштейни для установки панелей або гіпсокартону, а також набити дранку для нанесення, наприклад, глиняного шару, а потім – штукатурки.

Обшивка вагонкою

Деякі власники будинків воліють в комплексі зі стінами обшивати і стеля вагонкою. Така облицювання може бути виготовлена з натуральної деревини, або ж з полімерів або композитів – ПВХ, ламіновані панелі на основі ДВП і т. п.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Стеля, обшитий вагонкою, виглядає дуже красиво

Обшивка стелі не повинна бути занадто важкою, тому якщо вибрана дерев’яна вагонка, толщиной не більше 10 ÷15 мм, призначена саме для стелі. Перед монтажем рекомендовано покрити панелі антисептиком, а після монтажу лаком на водній основі або водоемульсійною фарбою.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Натуральна дерев’яна вагонка

Пластикова вагонка сама по собі легка, розрахована для монтажу на стелі, тому залишиться вибрати тільки забарвлення матеріалу.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Пластикова вагонка

Ламіновані панелі теж мають невелику вагу і не створять проблем під час монтажу. Їх виробляють з різними малюнками, які можуть імітувати фактурний малюнок дерева або каменю.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Вагонка з ламінованого ДВП (МДФ)

  • Монтаж цих матеріалів відбувається в принципі за однією технологією. Єдиним питанням, яке належить вирішити – це буде монтуватися обробний матеріал: безпосередньо на дошки стелі або ж на закріплену обрешітку.

Останній варіант зазвичай вибирається в тих випадках, якщо поставлена мета додатково утеплити стелю або ж вирівняти поверхню.

  • Обрешітку можна монтувати теж по-різному її прикручують безпосередньо до поверхні стелі або ж опускають на 100 ÷ 150 мм, закріпивши на підвісах напрямні з брусків або металевих профілів для закріплення гіпсокартону.
Як зробити стелю в деревяному будинку

Приблизна схема підвісний решетування на стелі

Паралельні напрямні решетування закріплюються з кроком 500 ÷ 600 мм. Після завершення їх установки переходять до монтажу вагонки.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Оцинкований профіль на прямому підвісі

  • На дерев’яну обрешітку оздоблення закріплюється за допомогою спеціальних клямерів, які надіваються на шипи вагонки, а потім кріпляться до напрямних цвяхами або тонкими саморізами.
Як зробити стелю в деревяному будинку

Кляммер для кріплення панелей вагонки

  • Монтаж панелей вагонки починається від стіни, і дуже важливо виставити першу гранично рівно, так як від неї залежить і подогнанность, і зовнішній вигляд усього одержуваного покриття.
Як зробити стелю в деревяному будинку

Установка кріплення при кріпленні до дерев’яної обрешітки

  • Якщо для обрешітки використовується не брус, а металевий профіль, то панелі кріпляться до нього за допомогою саморізів, вкручиваемых через клямери або безпосередньо через шип вагонки.
Як зробити стелю в деревяному будинку

Кріплення пластикової вагонки саморізом через шип

Після завершення обробки стін і стелі, на стику оздоблювальних матеріалів встановлюється плінтус, який придаст всїй обшивці завершеність.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Дерев’яний стельовий плінтус

Обшивка листовим матеріалом

До листового матеріалу, яким облагороджується поверхню стелі можна віднести гіпсокартон й фанеру (або OSB). Вони так само, як і вагонка, можуть закріплюватися на решетування або безпосередньо на подшівной стелю.

Як фанера, так і гіпсокартон монтується під додаткову обробку:

Як зробити стелю в деревяному будинку

Обшивка стелі фанерою

  • Фанеру спочатку шпатлюют на стиках для цього вибирається спеціальна шпаклівка по дереву (якщо під фарбування, то краще акрилова) і дають їй просохнути. Потім грунтують і покривають фарбою або лаком на водній основі.
Як зробити стелю в деревяному будинку

Декоративні балки на стелі фанерному

Іноді знизу фанерного стелі в декоративних цілях монтуються справжні або фальш-балки. Для них вибирається легка, добре просушена деревина або пустотілі полімерні елементи.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Декоративні пластикові пустотілі «бруски» для фальш-балок

  • Гіпсокартон після закріплення також прошпатлевывается на стиках і місцях вкручування саморізів, але для цього використовується суміш на гіпсовій основі. Потім шви зачищаються, поверхня грунтується і забарвлюється, обклеюється звичайними або рідкими шпалерами.
Як зробити стелю в деревяному будинку

Кріплення листу ГКЛ до дерев’яного стелі

Використання цих матеріалів у підвісної конструкції дозволяє зробити двох і навіть триярусний стелю, причому не тільки з правильними прямокутними деталями, , але і з плавними вигнутими формами.

Як зробити стелю в деревяному будинку

Декоративна стеля може розташовуватися у кілька ярусів

Відео: як обшивається гіпсокартоном дерев’яний стелю

Облицювальні стельові плитки

Як зробити стелю в деревяному будинку

Стеля, облицьований пластиковими плитками

  • Декорується дерев’яний стелю і пінополістирольними плитами, які наклеюються на спеціальний полімерний клей, що наноситься по краях точково. Цей вид плиток має дуже невелику вагу, і вони без праці тримаються на рівному, прогрунтованном стелі.
Як зробити стелю в деревяному будинку

Монтаж пластикових плиток на поверхню стелі фанерного

Плити виробляються різні з гладкою білою поверхнею, з рельєфним малюнком або з нанесеною на фактуру, імітує той чи інший матеріал (дерево або оздоблювальний камінь), а також можуть мати рельєф, повторює стельову ліпнину.

Відео, оздоблення стелі пінополістирольної плиткою

  • Крім цього, стельові плити виготовляються з ПВХ – вони також монтуються на полімерний клей. Така обробка теж невелика за вагою і проста в монтажі.
  • Дерев’яні оздоблювальні панелі досить дорого коштують. Але якщо саме вони здатні перетворити інтер’єр, то варто їх встановити, тим більше що у продажу представлені варіанти з різними рельєфними малюнками і відтінками. Закріплюються дерев’яні плити за допомогою саморізів, капелюшок яких утапливаются в товщу матеріалу, а лунки потім закладаються маскуючими чопиками, підібраними за кольором.
Як зробити стелю в деревяному будинку

Дерев’яні декоративні панелі надають стелі виключно «багатий» вид

Сьогодні немає особливих проблем з придбанням будь-якого вподобаного матеріалу для обробки стелі дерев’яного будинку. Важливо правильно скласти ескіз того інтер’єру, який хотілося б отримати, позначити на ньому, де і який обробний матеріал буде розташований. Потім, залишиться навідатися в спеціалізований магазин, поцікавитися асортиментом і підібрати все, спираючись на власноруч складений проект. Після цього можна переходити до оздоблювальних операцій, які дозволять приховати невеликі недоліки, допущені в процесі монтажу самої конструкції стелі.